Do třetice v bílém. Valaši v sobotu naposledy obléknou narozeninové dresy

Redakce • 21.11.2019

AKTUALIZOVÁNO: Bílé dresy jdou opět do akce! Tentokrát naposledy. Triptych zápasů v narozeninových úborech završí Valaši v sobotu na domácím ledě proti Dukle Jihlava. Utkání startuje již v 17 hodin. Pro studenty s kartou ISIC či žákovským průkazem (oranžová kartička) nově platí zvýhodněné vstupné 80,- Kč na stání. V průběhu utkání si mohou fanoušci pořídit losy do Tomboly 50 na 50 a soutěžit o výhru! Výtěžek z tomboly plánuje vsetínský klub v budoucnu proměnit v novou inline plochu.

Speciální povrch chtějí Vsetínští instalovat pro letní měsíce do prostoru ledové plochy na zimním stadionu. „Zejména naše děti by se totiž na této ploše mohly nadále rozvíjet ve svých dovednostech,“ sdělil už dříve jednatel VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola. Stejným způsobem klub zužitkoval výtěžek z tomboly z předchozí sezony a v bezprostřední blízkosti stadionu vybudoval střelnici, ve které se hokejová mládež zdokonaluje v práci s pukem.

Na projekt inline povrchu poputuje i výtěžek z aukce narozeninových dresů, která odstartuje v pondělí 25. listopadu a potrvá přesně týden. Fanoušci si tak mohou výjimečný úbor opatřit ještě před Vánoci! Bližší informace ohledně internetové dražby dresů přinese klub právě v pondělí.

Valaši oblékli bílou sadu dresů doposud dvakrát. Poprvé se tak stalo v domácím utkání s Chomutovem 12. října, kdy vítězstvím 5:2 oslavili výročí 80 let od založení samostatného oddílu ve městě. Následně 23. října proti Havířovu odstartovali vítěznou šňůru, která se po pondělním triumfu nad Kadaní rozrostla na sedm zápasů v řadě bez porážky. Do třetice všeho dobrého nastoupí Kucharczyk a spol. v narozeninových úborech v sobotu proti Jihlavě. „Věřím, že se v nich budeme radovat i nyní,“ prohlásil kapitán tým Vít Jonák.

Vedle nového začátku sobotních utkání se mohou fanoušci těšit i na novinku ve fanshopu, kde bude v prodeji speciální plakát hokejistů právě v bílé sadě dresů. Vedle toho si zájemci mohou v internetové verzi fanshopu předobjednat novou kroniku vsetínského hokeje, která vyjde v pondělí 9. prosince.

Den po duelu s Jihlavou, tedy v neděli 24. listopadu, mají zájemci poslední možnost navštívit výstavu 80 let vsetínského hokeje na zámku, která poutavou formou přibližuje vývoj klubu od roku 1939 až do dnešních dní. Nabízí například ukázku dobové výstroje či dresů, mistrovské medaile, poháry a celou řadu dosud nepublikovaných historických fotografií. Od zahájení výstavy 14. září ji doposud navštívilo přes tři tisíce zájemců.

Vsetín hraje o čelo, Dukla o osmičku

Valaši po sedmizápasové šňůře bez porážky ve středu cestovali na Slavii. Ačkoliv utkání dokázali třikrát dotáhnout, nakonec se radovali Pražané, kteří zvítězili 5:4 po prodloužení. „Utkání bylo nahoru dolu, prohrávali jsme 3:1 a šťastným gólem jsme vyrovnali na 3: 3. Poté jsme dostali gól na 4: 3, ale naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat a potrestat soupeřovu chybu. Soupeř hrál výborně, makal a hrál tvrdě, na druhou stranu ani my jsme neodehráli špatné utkání,“ hodnotil duel Luboš Jenáček.

Vsetínu tak momentální patří páté místo s tříbodovým mankem na druhý Přerov. V sobotu tak bude usilovat o další důležité body v boji o co nejlepší místo v první osmičce. Navíc bude chtít oplatit zelenožlutým porážku z posledního vzájemného měření sil, které v rámci 11. kola na Vysočině opanovali Valaši 4:2.

Víkendový soupeř Vsetína zažívá zvláštní sezonu. Série nevyrovnaných výkonů stála místo dlouholetého trenéra Petra Vlka, jenž stál na střídačce Dukly nepřetržitě od sezony 2010/2011. Jeho místo od 21. kola zaujal Viktor Ujčík. Ani tento bývalý vynikající útočník však nedokázal výsledkový propad zastavit. Tým pod jeho vedením nestačil na České Budějovice (2:3) i Přerov (0:1p) a byť následně udolal Chomutov 3:1, v posledním kole zase podlehl Porubě 2:4. Šest zápasů před koncem první fáze soutěže, po které se tabulka rozdělí na horní a dolní polovinu, okupuje Jihlava 9. místo s čtyřbodovou ztrátou na osmou Slavii.

Nejnovější posilou realizačního týmu je videokouč a analytik Tomáš Vrábel, jenž v minulosti pracoval například ve Spartě a nyní zároveň působí i u reprezentace.

Jihlavskou ofenzivu táhne trojice Čachotský, Poletín, Pekr. Zatímco Tomáš Čachotský nasbíral ve 24 zápasech 16 bodů za 5 gólů a 4 asistence, Michal Poletín dokráčel ke stejné cifře za 4 branky a 12 nahrávek. Matěj Pekr má na kontě pouze o bod méně (4 + 12). Mezi obránci je na tom v hodnocení +/- nejlépe Robin Staněk (+14 ve 24 utkáních) a bodově se doposud nejvíce dařilo Janu Pohlovi (4+7). Drtivou většinu zápasů v jihlavském dresu zatím odchytal brankář Jan Brož, jenž se může pyšnit úspěšností zákroků 93,25.

Fanoušci se v sobotu mohou těšit v rámci Tomboly 50 na 50 také na soutěž o balíček autokosmetiky SONAX, který věnuje firma Auto Kelly. Vše nejen pro auta na jednom místě. Auto Kelly Vsetín.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Gába – Teper, Slováček, Kudělka, Dudáš, J. Drtina, Jeřábek, Ondračka – D. Tůma, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – Gorčík, Pechanec, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský.
Jihlava: Chaloupek – Pohl, Staněk, Mareš, Holý, Černohorský, Kolář, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Čachotský, Fronk, Chlubna – Harkabus, Poletín, Davídek – Lichanec, Juda, Machač.