Junioři proti Porubě neskórovali, domů odjíždí s prázdnou

Anna Pavlína Sedláčková • 17.10.2021

Domácí Poruba měla již od počátku utkání lépe rozehranou hru a podařilo se jí otevřít skóre v 8. minutě. Deset minut nato přišel další gól ostravského celku. Ani druhá třetina nebyla pro Vsetín příliš šťastná a nedařilo se mu prosadit za Slížova záda. Ve 22. minutě došlo k výměně vsetínských brankářů, ani to však Porubě nezabránilo, aby opět dvakrát skórovala. Ve třetí periodě jsme se již žádného gólu nedočkali a všechny body berou domácí.

Liga juniorů - 10.kolo ne 17.10.15:15
HC RT TORAX Poruba 2011
4:0(2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Kolat (Lysoněk, Koudelný), 18. Plevka (Hlaváč, Halata), 22. Lysoněk (Kolat, Macias), 36. Kolat (Lysoněk, Halata).Rozhodčí:Kapitanov – Navrát, Veselý. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 39:16 (18:2, 9:6, 12:8). Průběh utkání: 4:0.

HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Macias, Kelnar, Mrozek, Fišara, Dinmukhammed, Hlaváč (C), Ludvík – Plevka, Chovanec, Fornál, Barčák, Kolat, Siekierka, Koudelný, Halata (A), Žák, Lysoněk.
VHK ROBE Vsetín: Janura (22. Tkadlec) – Sýkora, Sviták, Machů, Prčík, Fojtík, Čapka, Macík – Veselý, Maštalíř, Juráň, Sopek, Bednařík (A), Vrána (C), Bachánek, Matějíček, Broža.

Poruba, povzbuzena předchozí výhrou v Brně, začala utkání gólem v osmé minutě z hokejky Dominika Kolata. Aktivní hokej přinesl domácím také další přesnou trefu v podání Jakuba Plevky. Třetí branku přidal minutu po začátku druhé třetiny Ludvík Lysoněk, což znamenalo změnu ve vsetínském brankovišti. Ani výměna gólmanů však neznamenala razantnější obrat v obrazu hry. Ofenzivně dobře naladěná Poruba přidala ještě čtvrtý zásah, když se v 36. minutě znovu trefil Dominik Kolat.