Vsetín jasně porazil Přerov a drží neporazitelnost na domácím ledě

Filip Bazala • 17.10.2012

V osmém kole se na Lapači střetli domácí Vsetín s Přerovem, který šel už v páté minutě do vedení po střele Paly. Valaši se dlouho trápili, ale nakonec díky dvěma brankám Dubce otočili stav utkání ve svůj prospěch a v dalších částech hry už jen potvrzovali svou nadvládu. V utkání se čtyřmi asistencemi blýskl Ondřej Hruška a i díky němu Vsetín drží zatím neporazitelnost na svém stadionu. V dalším zápase zajíždí Valaši do Frýdku-Místku, kde se pokusí prolomit špatné výsledky z venkovních utkání.

2. liga - 8.kolo st 17.10.17:30
HC ZUBR Přerov
5:1(2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Dubec (O. Hruška), 17. Dubec (O. Hruška), 30. Vítek (O. Hruška), 45. Tichý (O. Hruška), 55. Zúbek (Vaněk) - 5. Pala (Faltýnek). Rozhodčí: Fiala - Bojda, Mikler. Vyloučení: 11:14. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1345. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Tesařík, Vrba, Vodák, Tichý, Okuliar, Mečiar - Mikšovský, Zúbek, Vaněk - Dubec, O. Hruška, Vítek - Kubo, Podešva, Kajaba.
HC ZUBR Přerov: Vojtek (50. Okáč) - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Osina, Sklenář, Sedlák, Goiš, P. Vaněk, Ditrich, Brančík, Málek, Sprušil, Kolář, Matušenko, Brada, Kebza, Rajnoch.

Prestižní duel Vsetína s Přerovem začali dle očekávání domácí náporem. Z aktivního nástupu ale branka ani větší šance nepřišla a naopak to byli hosté, kdo jako první skóroval. Předcházel tomu zbytečný faul Vítka ve středním pásmu, který Zubři záhy potrestali. Výborně sehraný přesilovkový kolotoč zakončil nechytatelnou bombou pod víko obránce Radomír Pala. Věrni tradici tak Valaši, i ve čtvrtém domácím zápase v sezóně, inkasovali jako první. Odpověď sice mohla přijít záhy – v přesilovce hrané od šesté minuty, ta ale spíše pomohla hostům, kteří od té chvíle nedovolovali nervózním domácím přiblížit se na dostřel Vojtkovy svatyně. Ve čtrnácté minutě to mohlo být již 0:2. Po chybě v domácí rozehrávce se zcela sám před Plškem ocitl Sprušil, v ideální pozici však jen pozdravil tyč domácí svatyně.

Již o minutu později toho Zubři litovali. Valaši, zásluhou důrazu, vybojovali puk za brankou soupeře, Ondřej Hruška poslal přihrávku přímo na hůl najíždějícího Marka Dubce a ten zblízka poslal touš do odkrytého kouta branky. Vyrovnávací trefa nejenže vrátila klid na domácí hole, ale rovněž odstartovala galapředstavení druhé domácí formace. Hned v příštím střídání se totiž titíž hráči postarali o zvrat ve skóre. Hruška vystřelil, Vojtek puk neudržel ve výstroji, Marek Dubec se před brankou zorientoval nejrychleji a došťouchnul kotouč za brankovou čáru. V závěru třetiny ještě zahrozili hosté, ujíždějící Brančík ale, s obráncem na zádech, nedokázal prostřelit Plška. Do kabin tak odcházeli spokojeněji domácí.

První minuty dějství druhého sice patřily hostům, ti ale dobrý nástup završili jen přečíslením dva na jednoho zakončeným do Plška. Ve třiadvacáté minutě se do brejku dostal Mikšovský. Vojtka sice nepřekonal, vykoledoval si však faul a domácí od tohoto okamžiku pevně uchopili otěže zápasu do vlastních rukou. Dobrý pohybem i důrazem si vytvářeli převahu a Přerov si často musel vypomáhat za cenu faulů. Ani přesilovku těsně před polovinou střetnutí sice Valaši nevyužili, ale dříve, než se potrestaný Sedlák stihl plnohodnotně zapojit do hry, přesto skórovali. Hruškova přihrávka zpoza brány přistála na holi Davida Vítka a ten střelou na vnitřní tyč propasíroval puk za Vojtkova záda.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Ondřej Hruška

V další dobré šanci se ocitl Kubo, vychytal jej ale Vojtek, ve třiatřicáté minutě zase Vaněk z mezikruží netrefil klec Zubrů. Hosté byli ve druhé třetině neškodní a k většímu ohrožení Plška jim nepomohly ani dvě přesilové hry, které v průběhu dvacetiminutovky sehráli. I poslední šance třetiny tudíž patřila VHK. Po Tichého střele vznikl před Vojtkem obrovský závar, Kubo ale nedokázal z blízka ležícího brankáře přehodit. Následovala rvačka, v níž si nejaktivněji ze všech počínal ostřílený brankář Zubrů. K překvapení všech ale jako jediný z účastníků pěstní přestřelky vyvázl bez trestu. Přesto nemohl být ani on spokojen. Po čytřiceti minutách totiž jeho Zubři prohrávali 3:1.

Třetí třetina začala znovu šancí hostů. Jejich pohledná kombinace vyslala do úniku Goiše, ten ale mezi tři tyče nezamířil. Kromě této ojedinělé příležitosti to však byli i nadále domácí, kdo diktoval tempo hry. Na přelomu čtyřicáté čtvrté a čtyřicáté páté minuty navíc v rychlém sledu putovali za katr hned tři Zubři a Vsetín dlouhou přesilovku pěti proti třem záhy využil. Ondřej Hruška si připsal čtvrtou přihrávku v zápase, když tentokrát nabil Juraji Tichému a jeho střela od modré prošla Vojtkovou výstrojí až do sítě. Tato branka zřejmě definitivně zlomila odpor Přerova a jeho hráči se ve zbytku utkání zabývali spíš vyřizováním účtů s domácími hráči než snahou o smazání ztráty.

Vsetín tak celkem bez problémů hlídal vedení, které v čase 54:20 ještě navýšil. Ve vlastním oslabení ujeli Vaněk a František Zúbek. Prvně jmenovaný nabil týmovému kanonýrovi a ten neomylně uklidil puk za záda Okáče, který krátce po čtvrté brance vystřídal Vojtka. V závěru si sice Zubr vypracoval několik nadějných příležitostí, bezchybný Plšek ale hostující střelce vychytal. Vsetín tak přehrál soupeře z Přerova až překvapivě jasně a po zasloužené výhře 5:1 se na svého rivala bodově dotáhnul.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Do chvíle, než se nám podařilo vyrovnat, byla naše hra špatná, nepřesná. Po vstřeleném gólu začal hrát mančaft úplně jinak a to co jsme si řekli, splnili hráči na 110%. Myslím si, že jsme odehráli dosud nejlepší utkání v sezóně. Všechny do jednoho musím pochválit, protože po stránce taktické, herní i co se týče nasazení hrál dnes celý tým výborně a zaslouží poděkování."

Pavel Sedlák (trenér Přerova): „V prvních patnácti minutách jsme začali dobře. Domácí jsme nepustili prakticky k ničemu, měli jsme dobrý pohyb, navíc jsme dali v přesilovce gól. Bohužel koncovka první třetiny nejspíš rozhodla o osudu celého utkání. Měli jsme vyloženou šanci na 2:0, tu jsme nedali, naopak domácím se, po dvou našich chybách, podařilo utkání otočit. Od druhé třetiny už to byla z naší strany neukázněnost. Utkání se nedá vyhrát ani ve čtyřech ani ve třech, takže pak už to byla jen otázka skóre. Zkrátka tolik vyloučení, co jsme měli ve druhé a třetí třetině… tak se hrát nedá."