Doma předvedeme jinou hru, nic není hotové, burcuje Petr Mokrejš

Michal Veselý • 15.03.2010

2:1, to je stav série mezi Přerov a Vsetínem. Valaši i přes výbornou úvodní třetinu na vítězství nedosáhli. Výhra Zubrů byla zasloužená, ve druhé části se brankář Tihlář nudil. Svěřenci kouče Juríka zapnuli až v závěrečné části, ale to už svítilo na ukazateli skóre 2:1 pro domácí. Třetí a čtvrtá branka do Plškovy klece už v podstatě nic neřešila. Ještě ale není konec, „ještě není nic hotové, příští zápas musíme urvat,“ hlásil bojovně po prohraném utkání Petr Mokrejš.

Petře, jak bys zhodnotil třetí čtvrtfinálový zápas?
Myslím, že první třetina byla dobrá, podařilo se nám dostat i do vedení. Nevyšel nám začátek druhé části, tam se zápas trošku lámal, dostali jsme dva góly a nebyli schopni na to reagovat. Je to škoda, měli jsme soupeře na lopatkách, dalo se vyhrát.

Vypadalo to, že soupeř nevěděl, co na vás v první třetině hrát?
My jsme hráli dobře do obrany a podařilo se nám využít jednu přesilovku. Chtěli jsme hrát první třetinu na 0:0, to by nám stačilo. Dokázali jsme dát branku, začátek byl dobrý, pak se to rozsypalo.

Soupeře hodně nakopla náhodná branka v úvodu prostřední části?
V play off padají všelijaké góly. Prostě dali branku, pak přidali druhou a zápas se začal vyvíjet úplně jinak.

Ve druhé části jste Tihláře příliš neprověřili, nepodali jste dobrý výkon …
Vůbec, vůbec. Měli jsme málo střel, rozehrávka se nám nedařila, přechod do útoku. Neměli jsme žádný tlak na soupeře.

Ve třetí třetině jste prvních deset minut soupeře příliš z obraného pásma nepustili?
Nějaký tlak tam byl, prohrávali jsme a potřebovali něco se zápasem udělat, bohužel se to nepovedlo. Soupeř nám přidal další dvě branky. Série je 1:2 a ještě není nic hotové. Pokud jeden z týmů nevyhraje třikrát, tak není konec, nic se neděje.

Přišlo mi, že vám nejde moc vhazovaní, viděl jsi to podobně?
Je to taky jedna z věcí, je to taková standartka. I na tomto musíme zapracovat.

Všiml sem si, že jses po jednom vhazovaní na sudího zle obořil, o co šlo?
Rozhodčí hodil bully, když sem neměl hokejku na ledě, vůbec sem to nečekal. To je chyba rozhodčího, ne moje. Řekl jsem mu, že to měl zapískat a vhodit znova.

Co zlepšit do dalšího zápasu?
Úplně všechno. Budeme hrát doma, takže předvedeme jinou hru. Chce to víc tlaku a střelby. Musíme ten zápas urvat a vyhrát, nic jiného nám nezbývá. Nic není hotové.

Jak se ti líbila atmosféra zápasu?
Diváci chodí, tak je to v pořádku. Zápasy jsou v jinším tempu, hraje se do těla.

V Přerově mají i hezké hokejové prostředí, jak se ti tady líbí?
Mají to tady fajn ti lidi. Zimák tady mají opravdu na úrovni, plochu i okolí. Je to tady opravdu hezké.