Sebevědomé Valachy na svém ledě přivítají Drtiči z Hodonína

Helena Hegeďová • 01.11.2016

Valaši po skalpu Poruby narazí na dalšího soupeře z horních pater tabulky. V cestě jim bude stát silný Hodonín. Drtičům se podařilo dostat ze dvou nepovedených zápasů. Chuť si napravili proti Valašskému Meziříčí a také na ledě Šumperka, kde se zatím ještě nikomu jinému bodovat nepodařilo. S nevyzpytatelným soupeřem změří Vsetín síly ve středu 2. 11., zápas na Zimním stadionu Václava Nedomanského začne v 18:00.

Zápasy těchto rivalů patří mezi ty tradiční a fanoušky oblíbené, o to se pak staly atraktivnější, když na stranu Hodonína přestoupil bývalý vsetínský kapitán Daniel Vaněk. V minulém vzájemném zápase se však radoval celek, ve kterém osm let působil jako kapitán. Před měsícem se Vsetín v domácím zápase proti Drtičům střelecky vytáhl a svému soupeři, i přes jeho vzdor v poslední třetině, nakonec nasázel sedm branek. Hattrickem se blýskl Radim Kucharczyk.

Hodonínské zaváhání je pryč. Podaří se Drtičům prodloužit sérii vítězných zápasů?

Drtičům z Hodonína náleží třetí příčka, leží hned za třicetibodovými celky Vsetína a Poruby. Proti těmto lídrům Moravy však Oranjes ještě nebodovali a ztrácí na ně osm bodů.

S odvetami přišly v hodonínském týmu také nepovedené zápasy a Drtiči podlehli celkům, které by měli přehrávat. V domácím zápase prohráli s Kopřivnicí 3:7. „Od samotného začátku bylo úplně všechno špatně,“ hodnotil zápas trenér Hodonínských, Stanislav Beťko. Na body nedosáhli oranžovo-modří ani v Opavě, která tak na svém ledě potěšila fanoušky a vyhrála 5:2. Chuť si Hodonín napravil v zápase s Bobry, kterým vrátil porážku z úvodu sezóny, když vyhrál stejným poměrem jako oni předtím, tedy 6:2.

K minulému zápasu se Drtiči vydali za tabulkovým sousedem do Šumperka, odkud se body opravdu nevozí snadno. Zápas to byl na góly poměrně chudý, ze hry se na každé straně trefil jeden hráč a po šedesáti minutách byl stav utkání 1:1. Nerozhodlo se ani v prodloužení a následovat musela loterie v podobě nájezdů, ve kterých bonusový bod na konto Drtičů dopravil Daniel Vaněk.

Pokud nahlédneme do statistik hodonínského týmu, zaujme nás 12 branek Petra Jurči, který má na kontě, kromě svého gólového bohatství, ještě 9 asistencí. Bodově jej stíhá Jakub Kadlec (9+11) a třetí místo patří s šestnácti body (2+14) Petru Pešovi, který je také nejlepším nahrávačem svého týmu. O čtvrté místo se pak dělí hrdinové posledních dvou zápasů – Daniel Vaněk (8+2), který vstřelil gól v zápase se Šumperkem a předvedl vítězný nájezd, a Jakub Vrána (5+5), který se stal tím, kdo pomohl hattrickem překonat Valašské Meziříčí. Mezi nejproduktivnější obránce pak patří Martin Miklík (2+6). V bráně dostává více prostoru Ondřej Haloda s úspěšností zákroků 90,12%.

Vsetín skolil Porubu a cílem jsou další body

Minulé utkání bylo pro Valachy odvetou s velkým O. Poruba je stále jediným celkem, který dokázal nad Vsetínem vyhrát a Valaši nechtěli dopustit, aby se to stalo i podruhé, navíc na vlastním ledě a před nejvyšším počtem fanoušků v dosavadním průběhu sezóny. Valaši si v zápase dokázali vytvořit čtyřbrankový náskok, po kterém sice polevili a dovolili soupeři snížení na 4:2, nakonec se však mohli radovat ještě z gólu Vojtěcha Šilhavého do prázdné branky a výhrou za tři body se dostali do čela tabulky.

„První třetinu jsme měli hodně dobrou, dali jsme dva góly a další také mohli přidat. Ve druhé části se to trošku rozbilo, nevyužili jsme přesilovky 5 na 3, ale když jsme přidali třetí a čtvrtý gól, tak zápas směřoval ke zdárnému konci. Byla tam ještě menší komplikace, kdy jsme obdrželi dvě branky a Poruba ožila, ale pohlídali jsme si to a zápas tak dovedli do vítězného konce,“ okomentoval průběh zápasu vsetínský lodivod Luboš Jenáček.

Na první místo v tabulce střelců se usadil známý kanonýr Jan Kolařík (8+11), za ním je se sedmnácti body Radim Kucharczyk (6+11) a Tomáš Vávra (5+12). V posledních kolech může tým spoléhat také na bodový přínos Reného Kajaby (7+4), jehož slova po sobotním zápase nejlépe vystihují vsetínské ambice proti Hodonínu: „Na zápas v Hodoníně se patřičně připravíme a budeme chtít vyhrát.“

Sestavy z minulého utkání:

SHK Hodonín: Haloda O. (Kukin) - Haloda M., Miklík, Pokorný, Polesný, Loginovsky, Sorokin, Gazda - Jurča, Peš, Kadlec - Vrána, Vaněk, Matula - Hložánek, Charvát, Kuba - Račický, Černohous, Tomi.

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Šurý) – Mojžíš, Ostrčil, Janáček, Hryciow, Žák, Stuchlík, Vrba, Weintritt – Kucharczyk, Vávra, Kolařík – Pokorný, Čech, Abdul – Čuřík, Šilhavý, Kajaba – Zúbek, Daněk, Hořanský.