Dorostenec Janeba: Chceme do první osmičky!

Michal Veselý • 02.03.2011

Jaroslav Janeba patří do skupiny hráčů, kteří zamířili na Lapač z nedalekého Zlína. V Baťově městě se nemohl pořádně prosadit, proto rád přivítal změnu dresu. Pod koučem Jenáčkem se mu začalo dařit a v několika zápasech nastoupil i za muže VHK. „Jsem rád, že mě v těch zápasech postavil, abych si mohl zkusit mužský hokej,“ pochvaluje si působení v seniorském hokeji talentovaný útočník.

Bydlíš ve Zlíně a hraješ za Vsetín, jak se zrodilo tvé působení Na Lapači?
Jsem stále hráč Zlína a na Vsetín jsem se dostal zásluhou mého taťky, kdy mi to ve Zlíně nešlo, a domluvil mi hostování ve Vsetíně u trenéra Luboše Jenáčka. Dva roky jsem se snažil dostat do sestavy vsetínského dorostu. V tuto dobu jsem hrával zápasy za Uherské Hradiště, abych se vyhrál a získal více sebevědomí, toto byla jediná možnost, kterou řešil trenér Jenáček s mým taťkou, abych se dostal tam, kde jsem teď a to je na soupisku Vsetína staršího dorostu. Podle toho, co pro mě taťka udělal, mě celá rodina podporuje a chce, abych to někam dotáhl. Na Vsetíně jsem spokojený, s kluky si velmi dobře rozumím, jsme dobrý kolektiv a s trenéry mám také dobrý vztah.

V pátek hrajete derby se Zlínem, jak se těšíš?
Na derby se Zlínem se těším, protože v každém zápase nám jde o dost, nejenom o body, ale i o hrdost, protože Zlín pořád považuje Vsetín za farmu a to se nám samozřejmě nelíbí. Mám tam hodně kamarádů, se kterými se navzájem hecujeme. Mimo led jsme dobří kamarádi, ale na ledě jsme soupeři.

Jak se zatím vypořádáváte se zraněním brankáře Tomáše Kohna?
Koňas je pro nás velká opora a jeho zranění nás hodně vzalo, ale i to ke sportu patří a musíme to zvládnout i bez něj. Nahradili ho Bača se Svobodou, kteří si vedou velmi dobře a v těžkých zápasech nás dokázali podržet a myslím si, že to jsou dobří gólmani.

Co říkáš na vaše současné umístění v tabulce, kam se díváte?
Zatím se pohybujeme na 10. místě, určitě bychom se chtěli dostat do první osmičky, ale budeme to mít dost těžké. Připravujeme se kvalitními náročnými tréninky.

Jak vycházíš s koučem Jenáčkem?
S trenérem vycházím velmi dobře, myslím si, že je to dobrý trenér, který nás dokáže dostatečně namotivovat a vyhecovat a připravit na zápasy. S trenérem si rozumím i mimo ledovou plochu, je s ním sranda.

V průběhu sezóny jsi nastoupil i za A tým, jak hodnotíš tuhle zkušenost?
Díky trenérovi jsem dostal tu možnost si zahrát za muže, byla to pro mě velká zkušenost, jsem rád, že mě v těch zápasech postavil, abych si mohl zkusit mužský hokej.