Drama se stupňuje! Na Lapač se chystá Nový Jičín

Kristýna Guricová • 01.02.2013

Po důležitém skalpu silného Havířova zvítězili Vsetínští v dramatickém utkání také na ledě Opavy. Od vytoužené první čtveřice, znamenající start vyřazovacích bojů na vlastním ledě, je v tuto chvíli dělí pouhý jeden bod. Další významný krok k přiblížení se této mety mohou žlutozelení udělat již tuto sobotu, kdy od 17.30 hostí celek z Nového Jičína. Přijďte svůj tým v boji o play off podpořit!

Pouhých pět utkání zbývá do konce základní části II. ligy skupiny východ a stále není rozhodnuto, na který ze šesti bojujících týmů padne Černý Petr znamenající neúčast ve vyřazovacích bojích. Vsetínu, který momentálně ztrácí pouhý jeden bod na první čtveřici, se v poslední době daří. Po důležitém skalpu silného Havířova zvítězil v dramatickém utkání také na ledě Opavy a v sobotu od 17.30 na něj čeká celek z Nového Jičína.

První dva vzájemné duely sezóny 12/13 vyzněly lépe pro Vsetín, který si připsal šest bodů za shodná vítězství v poměru 6:3. V předvánočním duelu na ledě Nového Jičína se ale žlutozeleným nepodařilo vstřelit byť jedinou branku a domácím tak ke třem bodům stačily dvě úspěšné střely. A blížící se čtvrté vzájemné utkání sezóny slibuje drama! Oba týmy dělí po 37 odehraných duelech v tabulce dvě příčky, řečí čísel je to však pouhý jeden bod. Oběma se navíc v poslední době daří a to nejpodstatnější – oba celky chtějí samozřejmě do play-off a svou kůži tak v napínavém závěru základní části jistě nedají lacino.

Nový Jičín musí před sobotním duelem udělat něco se střeleckou impotencí, se kterou se v posledních dvou kolech potýkal (1 vstřelená branka). Valaši na opačné straně by si měli vzít ponaučení z nepovedené třetí třetiny s Opavou, kdy i díky vlastní nedisciplinovanosti málem ztratili čtyřgólové vedení a v závěrečných minutách se o výsledek museli obávat. Vzhledem k tomu, že před sobotním kolem dělí v tabulce čtvrtý a devátý celek pouhých 7 bodů, není asi třeba připomínat, že každá výhra má nyní cenu zlata…

Nový Jičín přišel po 8 kolech o domácí neporazitelnost

Novojičínští odehráli od posledního vzájemného utkání se Vsetínem přesně 11 utkání. Duel se žlutozelenými, hraný těsně před Vánocemi, vyhráli poměrem 2:0, čímž se nastartovali k dlouhé sérii výher - třikrát Frýdek-Místek (4:3sn, 2:1, 5:0), Prostějov (3:1), Karviná (4:2), Opava (2:0), Valašské Meziříčí (8:1) i Přerov (2:1pp) – všechny tyto týmy dokázal Nový Jičín porazit a získal tak důležitých 25 bodů. Jen pro srovnání: Vsetín za stejně dlouhé období odehrál zápasů 10 a získal o pět bodů méně.

Ve chvíli, kdy se schylovalo k desáté výhře, vycestoval novojičínský celek do Ostravy. První třetina na tamním stadionu skončila nerozhodně – ve druhé a třetí části však vsítila Poruba po třech brankách a bylo rozhodnuto. Nový Jičín prohrál poměrem 1:6 a se svou úspěšnou sérií 9 výher v řadě se musel rozloučit. A na skvělé výsledky z přelomu prosince a ledna se mu nepodařilo navázat ani v posledním zápase s Havířovem. Novojičínští nevstřelili ani gól (0:3), s čímž se vyhrát rozhodně nedá.

Brankářskou jedničkou Nového Jičína je Lukáš Šrámek, který v letošní sezóně nastoupil mezi tři tyče již ve 33 zápasech, přičemž si připsal 883 úspěšných zásahů a 90krát lovil kotouč ze sítě. Sečteno - podtrženo, jeho procentuální úspěšnost sahá lehce pod 91 % (90,75). Nejproduktivnějším hráčem v poli je Adam Uhlár, který v 35 zápasech posbíral 27 bodů (14+13). Na paty mu šlapou Petr Macháček a Martin Kabeláč s 25 (9+16), respektive 23 body (13+10). Přes dvacetibodovou hranici se již vyhoupli také Daniel Brynecký a Pavel Zedník.

Nutno podotknout, že všichni tito hráči se dokázali solidně prosadit také ve vzájemných utkáních se Vsetínem – nasbírali celkem 10 bodů za 6 branek a 4 asistence. Z obraných řad potom nesmíme opomenout trio Vašut, Andrýsek a někdejšího hráče extraligového Vsetína - Michala Horáka, kteří do týmových statistik přispěli v součtu dalšími 37 body (7+8, 6+9, 3+4).

Předchozí vzájemná utkání:

5. kolo: Valašský hokejový klub - HC Nový Jičín 6:3 (1:3, 1:0, 4:0), 19. Mikšovský (Vodák), 29. Hruška P. (Tichý, Vaněk), 46. Hruška O. (Dubec, Tichý), 57. Kajaba (Vaněk), 58. Hruška. O, 60. Dubec (Vaněk) - 3. Kabeláč, 5. Kabeláč (Andrýsek), 19. Uhlár (Zedník).

16. kolo: HC Nový Jičín - Valašský hokejový klub 3:6 (0:3, 2:3, 1:0), 28. Vašut (Ivan), 28. Macháček (Vašut, Ivan), 42. Brynecký (Macháček, Kabeláč) - 2. Podešva (Dubec, Kajaba), 3. Zúbek (Vaněk), 6. Zúbek (Vaněk, Vrána), 21. Farda (Zúbek), 34. Farda (Dubec), 36. Zúbek (Vaněk, Farda).

27. kolo: HC Nový Jičín - Valašský hokejový klub 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), 34. Uhlár, 48. Chvostek M. (Macháček).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hromada - Žabčík, Vrba, Bezuška, Jur. Tichý, Vodák, Tesařík, Hoďa – Vaněk, Zúbek, Mikšovský, Šiafutdinov, D. Vítek, O. Hruška, P. Hruška, Brezáni, Holík, Kajaba, Kubo.

Nový Jičín: Šrámek - Horák, Vašut, Gulda P., Andrýsek, Chvostek F., Hradil, Fišera - Chvostek M., Macháček, Skaloš – Kabeláč, Škumát, Hruška - Uhlár, Zedník, Brynecký.

Akce pro fanoušky!

POZOR POZOR! Klub VHK vyhlašuje akci na sobotní zápas. Pokud na utkání s Novým Jičínem přijde na hokej více jak 1500 diváků, tak za každého diváka nad stanovené číslo se příští domácí zápas bude ve stánku VHK na straně na stání čepovat PIVO RADEGAST ZDARMA. Jak to tedy funguje? Pokud na zápas s Novým Jičínem přijde 1650 diváků, tak se v dalším utkání doma s Prostějovem bude čepovat prvních 150 piv zdarma!