Duel: Lukáš Valko x Milan Antoš

Michal Berg, Jiří Tabáček • 28.03.2006

V s e t í n - Pět otázek pro hráče obou soupeřů. Ve druhém duelu odpovídali útočník Vsetína Lukáš Valko a útočník Ústeckých Lvů a jejich kapitán Milan Antoš.

Jak moc zápas ovlivnil ten rychlý gól?

Antoš: Určitě jej ovlivnil. Zahráli to dobře, procpali to kolem bližší tyče. My jsme trochu zaváhali, šli jsme tam pozdě. Dostali jsme gól už v třicáté vteřině, ovlivnilo to utkání, ale my jsme se z toho dostali rychle.

Valko: Byl tam nahozeny puk. Šli jsme za ním tři hráči, já jsem puk šťastně dostal před bránu a Bobo to tam dotlačil. Hrálo se nám pak líp.

Vsetín měl stějně jako včera hodně přesilovek, ale šly mu lépe.

Antoš: Ty byly důležité. Ve druhé třetině pak padl ten druhý gól , který jsme dostali, když jsme hráli v oslabení ve třech.

Valko: Hlavně jsme si řekli, že budeme víc střílet a chodit víc před bránu. Tam asi byla ta největší změna.

Ve druhém zápase se hrálo více do těla…

Antoš: To mě je úplně jedno. To k tomu patří. Akorát, že v poslední době se z toho už pomalu dělá skoro basketbal, že některé zákroky se hodně zveličují jen aby z nich k něčemu nedošlo a potom je z hokeje taková „melta“. Potom to není ani slaný ani kyselý a z toho hokeje není nic.

Valko: Bylo nám řečeno, abychom do nich chodili tvrdě a hru jim znepříjemnili více než včera. Tvrdě jsme měli jít i do Málka a myslím, že jsme to splnili dobře.

Oba týmy měly v hledišti podporu fanoušků, jak moc vám pomohla?

Antoš: Jo, bylo to hezké. Jak říkám, hokej se hraje pro lidi a bylo fantastické, že jich přišlo tolik. Škoda jen, že někteří diváci jsou hodně vulgární a sprostí. To si myslím, že je úplně zbytečné, protože je to opravdu jenom sport.

Valko: Fanoušci byli výborní, hodně nám pomohli.

S čím pojedete na zápasy do Ústí?

Antoš: Série se rozjela, je to 1:1. Pokračujeme dál a uvidíme, co se bude dít dál. Teď hrajeme dvakrát doma, zase to bude o něčem jiném. Přijdou se pobavit diváci. Doufám, že to bude hezké.

Valko: Vyhrát!