Hokejisté prověří olympijskou formu ve Vítkovicích

Jan Hrbáček • 27.02.2006

V s e t í n - Tři vítězná utkání. Taková je bilance vsetínských hokejistů z přípravných zápasů během Olympijských her. Vsetín své soupeře ze Slovenska porazil ve všech třech případech. Nejprve s Vlachem a Jaškinem v sestavě přehrál Skalici 4:2, s Košicemi (4:0) si brankář Josef Kučera mohl vychutnat vychytanou nulou a utkání s Popradem rozhodl brankou na 2:1 navrátilec po zranění Marek Dubec. Nyní je na programu znovu Tipsport extraliga a její úterní 49. kolo, ve kterém se Valaši střetnou s Vítkovicemi. Soupeř však v přestávce také neprohrál a tak budeme zvědavi, jak si oba celky proti sobě povedou.

Ze vsetínské kabiny:

Návrat do sestavy zažili během přestávky zranění útočníci Marek Dubec a Lukáš Valko. Kádr posílil také obránce Pavel Augusta ze Sarezy, jenž se do Vsetína natrvalo vrátil po skončení základní části. K dispozici naopak nebudou útočníci Radim Hruška a Pavel Zdráhal, kteří hrají za Havířov Play off a nenastoupí také kapitán Roman Stantien kvůli poraněnému loktu a obránce Lukáš Bolf, jenž má zlomenou čelist.

Vítkovice jsou favoritem (4.místo, 77 bodů, skóre 137:115)

Vítkovičtí během přestávky absolvovali menší soustředění ve Francii, kde se celkově dvakrát utkali s místním týmem Rouen Hockey Elite. V obou případech byli úspěšní a zvítězili v poměrech 6:3 a 4:2. Ovšem nezůstalo jen u hokeje. Hráči v závěru soustředění navštívili hlavní město Paříž a také známý Disneyland. Po návratu z Francie pak na ně v Kravařích čekalo přípravné utkání s ruským CSKA Moskva. Vítězství 5:2 podpořili dvěma góly Jan Dresler a Zbyněk Irgl. Vítkovice v tabulce extraligy jistí čtvrtou pozici. V úterý ale nemohou počítat se zraněnými hráči - Burgerem, Šimíčkem a Hudcem.

Letošní zápasy Vsetín vs. Vítkovice

Vsetínská hokejová a.s. - HC Vítkovice Steel 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky:
28. Květoň, 59. Stantien (Tomík) - 12. Hubáček (Šimíček, Hudec), 24. Šimíček (Hubáček), 56. Krenželok (Burger, Štefanka), 60. Irgl (Kuboš, Šimíček).

HC Vítkovice Steel - Vsetínská hokejová a.s. 1:1 po pr. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky:
47. Hudec (Hubáček, Šimíček) - 51. Janků (Hrabal).

Vsetínská hokejová a.s. - HC Vítkovice Steel 2:6 (0:3, 2:3, 0:0)
Branky:
34. Hruška O. (Demel, Steiner), 47. Demel (Steiner) - 2. Hudec (Hubáček, Šebesta), 8. Kropáč, 18. Šebesta (Irgl, Hubáček), 23. Procházka (Jurečka), 32. Procházka (Kropáč, Kohler), 34. Hubáček.

Pravděpodobné sestavy:

Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, Jurečka, Gulaši, Dresler - Vůjtek ml., R. Procházka, Uram - Irgl, Káňa, Hubáček - Kropáč, Hulva, Köhler.

Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Ponomarev, Bauer, Augusta, Horák, Spitzer - Sakrajda, Jenáček, Demel - Květoň, Steiner, Rob - Dubec, Janeček, Duba - Valko, O. Hruška.