Hotovo! Druhá liga znovu ve dvou skupinách, Východ doplní Karviná

Václav Trávníček • 16.06.2014

Už je to definitivní. Druhá liga se bude i v nadcházející sezoně hrát ve dvou skupinách, přičemž ta východní, do které geograficky spadá i Vsetín, bude mít stejný počet účastníků jako loni. Po postupu Prostějova do druhé nejvyšší soutěže doplní stávající jedenáctku mužstev celek Karviné. Nic by také nemělo bránit startu Orlové a Valašského Meziříčí, oba kluby totiž měly vyřešit své dluhy. Informaci potvrdil řídící pracovník druhé ligy Vladimír Schiefner.

Největší otazník doposud visel nad účastí Orlové a Valašského Meziříčí. Na soutoku Bečev, stejně jako u polských hranic, se totiž museli vypořádat se závazky z minulého ročníku. „Oba kluby byly podmínečně přijaty. Snad nenastane situace, kdy třeba v září vyjde najevo, že něco neuhradily a pak by se musely vyhodit. To by nastal velký problém,“ uvedl pro hokej.cz Vladimír Schiefner.

Ten zároveň potvrdil, že počet účastníků skupiny Východ bude opět sudý. Ačkoliv kluby ještě nedávno počítaly s variantou jedenácti mužstev, bude jich nakonec znovu dvanáct. Po postupu Prostějova do první ligy bylo „uvolněné“ místo nabídnuto Uničovu. Poražený celek z jarní baráže nabídku odmítl, souhlasila s ní však Karviná, která se loni dostala do kvalifikace.

Definitivní podoba druholigových skupin:

Západ: Beroun, Bílina, Děčín, Jablonec, Jindřichův Hradec, Klášterec nad Ohří, Klatovy, Kobra Praha, Kolín, Moravské Budějovice, Nymburk, Pelhřimov, Řisuty, Sokolov, Tábor, Trutnov, Vrchlabí, Žďár nad Sázavou.

Východ: Břeclav, Frýdek-Místek, Hodonín, Karviná, Nový Jičín, Opava, Orlová, Poruba, Přerov, Technika Brno, Valašské Meziříčí, Vsetín.

Jak bylo oznámeno již dříve, série play-off se budou v nové sezoně hrát na tři vítězné zápasy a protože byl letos zaveden přímý postup do vyšší soutěže, mohou do vyřazovacích bojů zasáhnout pouze ti hráči, kteří budou mít v základní části za svůj klub odehráno nejméně 50 procent utkání. Po skončení play-off bude na programu kvalifikace za účasti třech týmů, jež se utkají o jedno postupové místo do první ligy.

Z Východu do kvalifikace postoupí celkový vítěz play-off, ze západní skupiny oba vítězové semifinálových sérií. Do krajské soutěže automaticky spadnou dva nejhorší celky základní části.

Od nového ročníku budou i ve druhé lize aplikovány změny, které nedávno oznámila mezinárodní hokejová federace. Jedná se o zvětšení útočných pásem o zhruba jeden a půl metru a také o nové posuzování zakázaného uvolnění. To bude odpískáno tehdy, pokud bude na úrovni bodu pro vhazování bránící hráč jasně blíže kotouči. Jestliže bude postavení hráčů opačné nebo budou bojovat rameno na rameno, o zakázané uvolnění nepůjde.

Přípravné zápasy Vsetína před novou sezonou:

7.8. Vsetín - Přerov
14.8. Vsetín - Břeclav
21.8. Vsetín - Opava
26.8. Opava - Vsetín
28.8. Vsetín - Poruba
2.9. Poruba - Vsetín
5.9. Přerov - Vsetín

Vsetínští hokejisté momentálně absolvují suchou část letní přípravy, v diáři už ale mají zanesena data i jména soupeřů pro přípravné zápasy. První utkání mají na programu 7. srpna, tedy asi týden poté, co poprvé vyjedou na led. Poslední prověrka proběhne 5. září, dvanáct dní před plánovaným startem soutěže. Během necelého měsíce sehrají Valaši sedm duelů.

Nový ročník 2. ligy pravděpodobně odstartuje 17. září, kdy Vsetín podle předběžného rozlosování přivítá na domácím ledě Nový Jičín.