Hráči pro sebe udělali strašně moc, hodnotí suchou přípravu kouč Hlobil

Václav Trávníček • 04.07.2012

Suchá fáze letní přípravy skončila. Hráči A-týmu dostali volno a znovu se sejdou až na konci července. „Mám z toho dobrý pocit, kluci na sobě hodně zapracovali,“ říká o nejméně oblíbené části přípravy trenér Viktor Hlobil. Jeho svěřenci dostali pro následující týdny jasný úkol: udržovat se individuálně a neztratit to, co během těžkých tréninků nabyli. „Před nástupem na led máme na programu ještě třídenní soustředění,“ plánuje Hlobil.

Trenére, jak jste se suchou fázi letní přípravy spokojen?
Suchá fáze probíhala podle loňského vzoru. Kluci k ní měli velmi dobrý přístup, nebyl vůbec žádný problém. Myslím, že na sobě hodně pracovali, navíc si přípravu prokládali různými hrami. A když mohli, šli ještě dopoledne do posilovny. V tomto období pro sebe udělali strašně moc. Pouze hráči, kteří studují vysokou školu, vynechali třeba jeden dva tréninky, když se připravovali na zkoušky. Ale jinak chodili všichni poctivě.

Udělal byste zpětně něco jinak, nebo všechno probíhalo podle plánu?
Asi bychom více chodili běhat do lesa. Bohužel nám to nedovolilo počasí. V době, kdy jsme to měli naplánováno, bylo venku bláto. Celkově mám ale ze suché přípravy dobrý pocit.

Prozradíte, jaký jste měli týdenní program?
V pondělí jsme jezdili na hřiště do Janové, kde jsme trénovali sílu, obratnost a rychlost. Také jsme tam hráli fotbal. V úterý jsme chodili běhat na Žambošku a když bylo škaredé počasí, zůstali jsme v hale. Den na to jsme se vraceli do Janové a ve čtvrtek byla na programu tělocvična, kde jsme cvičili obratnostní a koordinační prvky. V pátek jsme chodili do posilovny, párkrát jsme byli také běhat do písku u kurtů na Ohradě. Myslím si, že to bylo pestré.

Přípravné zápasy vsetínského A-týmu před novou sezónou

17. 8. Vsetín – Považská Bystrica (Slovensko, 1. liga)
21.8. Vsetín – Nový Jičín
23.8. Vsetín – Toruň (Polsko, extraliga)
24.8. Valašské Meziříčí – Vsetín
31.8. Považská Bystrica (Slovensko, 1.liga) – Vsetín
4.9. Nový Jičín – Vsetín
7.9. Vsetín – Valašské Meziříčí
11.9. Poruba – Vsetín
14.9. Vsetín – Přerov
18.9. Přerov - Vsetín

Dá se říct, které momenty daly hráčům nejvíc zabrat?
Běhání do kopce na Žambošce, krátké sprinty. Také jsme využívali expandéry a to více než loni. Ty daly klukům taky zabrat. Myslím, že náročné byly i tréninky v Janové.

Lišila se letošní příprava od té loňské nějak výrazně?
Byla hodně podobná. Obecně se v přípravě časem využívají nové prvky, které se dříve nedělaly. My letos měli klasický fitness, aerobic, absolvovali jsme i zumbu. Trvala hodinu a myslím, že byla pro kluky zpestřením.

V kolika hráčích jste trénovali?
Domluvili jsme se, že kluci ze Zlína nebudou jezdit na tréninky úplně pravidelně, ale když jsme byli v plném počtu, bylo nás asi šestnáct. Individuální tréninkový plán měli Tomáš Mečiar, David Hoďa, Fero Zúbek a Jirka Heš. Ten se už léta věnuje své firmě, ale věřím, že u nás bude i nadále pokračovat. Podle toho, jak jsme spolu naposledy mluvili, by to tak mělo být.

Takže individuální plán měli hráči kvůli studijním a pracovním povinnostem.
Přesně tak. Navíc jsme nechtěli, aby kluci, kteří jsou odjinud, ve Vsetíně během léta zbytečně bydleli. Myslím, že si toho užijí během sezóny. Dále jsme se třeba s Tomášem Mečiarem nebo Fero Zúbkem dohodli, že přijedou jednou za čas a budou s námi trénovat celý týden.

Máte k dispozici něco jako výstupní kondiční testy?
Testy jsme nedělali. Je to spíše o našem pocitu, který z tréninků máme.

Jak jste si užili páteční fotbalové utkání proti fanouškům?
Myslím, že splnilo účel a že to bylo dobré. Byla dobrá atmosféra, přišlo se podívat i docela dost lidí. Poseděli jsme u grilování a u bečky. Fanoušci si hráči povykládali, probrali různé věci. Zúčastnilo se i nové vedení klubu. Myslím, že to byla úspěšná akce a mám z ní dobrý pocit.

Jaký máte program do srpnového nástupu na led?
Klukům jsme říkali, aby to, co natrénovali, během volna zbytečně neztratili. Domluvili jsme se, že se budou udržovat. Třeba fotbalem, tenisem, individuálním tréninkem. Společně se sejdeme 30. července. Protože se ale start soutěže posunul až na 22. září, posune se zřejmě i náš nástup na led. Jinak bychom totiž byli na ledě až příliš dlouho. Kluci by před mistráky neměli tu správnou motivaci, nemělo by to správný efekt. Takže buď půjdeme na led později, nebo ho budeme kombinovat ještě s vloženou fází suché přípravy. Před nástupem na led máme naplánováno ještě třídenní soustředění.

Tím pádem dojde i posunu přípravných utkání.
Zřejmě ano. Myslím, že tohle řeší i v jiných klubech. Jsme už domluvení s Přerovem, se kterým máme naplánován přípravný zápas na 10. srpna, že bychom ho mohli přesunout na jiný termín. Všechno upřesníme po dovolených, po 30. červnu.

Čtěte další články o průběhu suché přípravy:

V nové sezóně chci být ještě lepší, říká motivačně David Vítek

Letos budeme fanouškům ještě blíž, tvrdí kapitán Vaněk

Ve Vsetíně vítají upravený model soutěže, bude atraktivní pro diváky

OBRAZEM: Letní příprava vsetínských hokejistů

Kostra týmu by měla zůstat stejná, plánuje trenér Viktor Hlobil