Jsem pokladník, takže desátá branka moc drahá nebude, směje se Ondřej Slováček

Kristýna Zigmundová • 04.01.2018

Brankové hody na Vsetíně asi nejvíce vnímal Ondřej Slováček, který jako jediný hráč vstřelil v tomto utkání hned dvě branky. Sedmou branku vstřelil jen pár setin sekundy před koncem druhé třetiny a další branku vstřelil jako desátou v pořadí. „No asi bych se nedoplatil, ale jelikož jsme pokladník, tak to nějak udělám,“ směje se po zápase třiadvacetiletý útočník.

V rámci 36. kola přijel na Vsetín soupeř z Kadaně. Po změně trenéra všichni očekávali mírné skóre podobné tomu, jaké bylo k vidění na Lapači při minulém utkání. Valaši se tehdy na body hodně nadřeli, a nakonec zvítězili těsně 2:1. Dnes ale předvedli Valaši výborný výkon a výhrou 11:0 potěšili nejednoho fanouška. „Zápas hodnotím rozhodně pozitivně. Vyhráli jsme 11:0. Máme teď dobrou formu, porazili jsme Havířov, Budějovice, výborný zápas jsme odehráli v Prostějově. Je podle mě jenom dobře, že jsme nepodcenili soupeře a navázali na naše předešlé výhry a prodloužili sérii,“ říká bezprostředně po zápase Ondřej Slováček.

Po delší odmlce se opět potkal v lajně se spoluhráči Tomášem Vávrou a Martinem Podešvou. „Tak my spolu hrajeme celou sezónu, takže jsme dost sehraní a dnes se to i bodově projevilo,“ komentuje bodové hody své formace.

A s čím šli do zápasu? „My jsme chtěli hlavně vletět do zápasu a dát pár rychlých gólů, protože Kadaň v závěru hodně kouše. Jsou sice poslední, ale nemají co ztratit a hrají s čistou hlavou. My hrajeme o místo v play-off a chceme to teď udržet a udělat si co největší náskok,“ říká třiadvacetiletý útočník a druhým dechem hned dodává „Dnes se nám podařilo dát rychlé góly a poté jsme to už jenom navyšovali. Hodně nás tam i podržel Michal Šurý, protože jim vychytal hodně šancí,“ chválí svého spoluhráče, který předvedl neuvěřitelné zákroky a udržel si čisté konto.

Ondra předvedl v závěru druhé třetiny povedenou branku. Většina fanoušků už čekala na hvizd, ale Ondra se čtyři sekundy před koncem vydal přes celé pásmo a v závěrečných setinách sekundy skóroval. „Hlavně jsem nevěděl, že zbývají čtyři sekundy do konce. Kdybych to věděl, tak bych asi kotouč pouze vyhodil ven ze třetiny. Dobře jsem tam ale obešel beka a troufl jsem si pak na bruslařský souboj. Gólman neodhadl situaci moc dobře a já jsem zkusil hodit rybičku a spadlo to tam. Bylo to za stavu 6:0 a to už se to štěstí přiklánělo k nám,“ směje se. Je ale jasné, že jeho druhá a zároveň i desátá branka týmu nebude jen tak levná. „No asi bych se nedoplatil, ale jelikož jsme pokladník, tak to nějak udělám. Tu desátou branku jsem ale dostal od Toma zadarmo. Po buly jsem udělal snad jeden krok a Tomáš Vávra mi to tam fakt dal tak, že jsem pálil do prázdné.“

V dalším zápase vyjedou na led Frýdku-Místku, který má stejně bodů. „Jdeme samozřejmě vyhrát a natáhnou tu sérii co nejdál. Myslím si, že máme dobrou formu a jistě se na to i připravíme. Podíváme se na nějaké video a budeme hrát s nasazením i se vším, co to obnáší,“ dodává na závěr Ondra.