Juniorce začíná nadstavba a dorost čeká poslední utkání základní části

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 28.11.2018

Dost bylo zápasů základní části, je na čase se posunout dál. V DHL Extralize juniorů startuje druhá část soutěže, ve které se týmy utkají napříč republikou, nikoliv pouze v základních skupinách. A na Vsetín čeká jako první dlouhá cesta do Litvínova a následný přesun do Plzně. Střetne se tak se třetím a prvním týmem skupiny A. První část soutěže bude končit také ve druhé z mládežnických extraligových soutěží. Vsetínský dorost odehraje své poslední utkání v Ostravě. A k nadcházejícím i uplynulým zápasům mají co říci také samotní hráči.

K utkáním s Litvínovem a Plzní zve Lukáš Frydrych

Uplynulý týden
Šance proti Vítkovicím – V tom zápase nám šlo o všechno. Věděli jsme, že musíme vyhrát. Myslím si, že to utkání bylo dobré, ale na konci už jsme měli méně sil a udrželi jsme to jen tak tak.

Rozhodující zápas v Třinci – Před námi hrály Vítkovice, takže jsme věděli jejich výsledek. To byla pro nás výhoda. Nakonec jsme to urvali a myslím si, že ten zápas byl náš. Pak proběhly nějaké malé oslavy, ale opravdu to nebylo nic velkého.

Co nás čeká?
Hned na úvod cesta na druhý konec republiky – utkání v Litvínově – Myslím si, že to náš výkon nebo zápas nemůže moc ovlivnit. My jsme na každý zápas připraveni, takže z naší strany by to neměl být problém.

Očekávání od Plzně – Já si myslím, že to bude soupeř na obrovské úrovni, protože vyhrál svou skupinu A. Podle mě budou fakt dobří, ale uvidíme, až budeme v tom zápase. Osobně se však nejvíc těším na zápas s Kometou, a to tak, že opravdu hodně. Bude pro mě takový osobní zápas.

Pozvání na zápasy: Chtěl bych pozvat naše fanoušky aby sledovali a chodili na naše zápasy. Za náš tým můžu slíbit, že se nebudou nudit.

Zápas: 30. 11. Litvínov – Vsetín 20:30

Začíná nadstavba. Valaši se díky poslednímu zápasu dostali do lepší skupiny a nyní se budou rvát o co nejlepší postaven pro play-off. Jako první narazí na Litvínov, který mnozí znají z nadstavbových částí předchozích ročníků Extraligy staršího dorostu. Nyní se však tým ze severu Čech oblékající žlutočerné dresy umístil také na třetím místě. Svěřenci trenéra Mrázka zakončili základní část prohrou v nastaveném čase na ledě pražské Slavie. Po nepovedeném měsíci říjnu (4 prohry) se Litvínov prezentuje kolísavými výsledky.

Kanadské bodování vede útočník, kterého budou právě hráči loňského vsetínského staršího dorostu moc dobře znát. Jedná se o Přemysla Svobodu (11+15). Naposledy proti Vsetínu zapsal hattrick, a o měsíc a půl dříve pomohl k vítězství svého týmu na Lapači čtyřmi body za gól a tři asistence. Dalšími známými a produktivními tvářemi jsou pak například Dan Bartoš (13+5) nebo Marek Berka (9+7).

Zápas: 1. 12. Plzeň – Vsetín 13:30

Pokud budeme Litvínov považovat za známého soupeře, alespoň tedy pro části kádru, jež zůstaly na obou stranách od loňského ročníku nezměněny, pak je Plzeň pro Vsetín úplnou neznámou. Západočeši vyhráli svou skupinu A s náskokem dvou bodů, což je ze všech skupin vůbec nejmenší rozdíl mezi prvním a druhým místem. Co se týče momentální formy, tak tu má Plzeň výbornou. Z posledních devíti utkání vyhrála sedm, z toho třikrát vstřelila pět nebo více branek.

Na čele bodování najdeme s třiadvaceti body (17+6) Petra Ereta. Toho mohli hokejoví fanoušci zahlédnou i mimo plzeňskou juniorku. Čtyři zápasy letos odehrál za druholigové Klatovy, tři pak za Litoměřice v Chance Lize. Vše je zastřešeno zápasy za reprezentační výběry U19 a U20. Druhý nejvyšší počet kanadských bodů získal v Plzni za stejný počet zápasů Jan Matiášek (6+11), následován Václavem Adamcem (5+8).

Sestavy v minulém kole:
Vsetín: Málek – Ondračka, Zeman, Š. Jenáček, Pernický, Kožený, J. Jenáček – Klímek, Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.
Litvínov: Pejsar – Bártek, Viedemann, Baláž, Kroupa, Havlík, Háva – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda.
Plzeň: Kolář – Houdek, Kovářík, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Kolář, Kvasnička, Balín, Červenka, Slanina, Adamec, Malát, Procházka, Markov, Princl.

K utkání ve Vítkovicích zve Stanislav Kunst

Uplynulý týden
Taktika proti Olomouci – Určitě bych obecně zapracoval líp na obranné fázi, možná bych to po vyrovnání na 3:3 stáhl na dvě lajny obránců.

Co nás čeká?
Ukončení základní části ve Vítkovicích – Na zápas ve Vítkovicích se určitě těším, ale s umístěním v základní části nejsem spokojený. Rozhodně máme na víc, no a Vítkovice musíme porazit.

Pozvání na zápas: Přijďte podpořit Vsetín s Vítkovicemi, protože podporu bude potřebovat. Třeba neskončíme s 10 body na druhé straně (smích).

Zápas: 1. 12. Vítkovice – Vsetín 13:00

Vítkovice jsou v ELIOD Extralize dorostu na druhém místě skupiny Východ, a to s docela velkým náskokem před Třincem, což jim zaručuje jasné místo v první čtverce. Mají za sebou pouze dvě prohry, a to pokaždé s vedoucím Havířovem. Nyní jim zbývá už pouze zápas se Vsetínem, se kterým měly v minulém utkání problém, neboť se jim podařilo vstřelit gól teprve až v polovině druhé třetiny.

Nejproduktivnějším hráčem je Alex Kotásek, který má poměrně velký náskok před ostatními hráči svého celku. Na svém kontě má 34 bodů (15+19). Za ním se o druhé místo dělí Josef Krejsa (14+12) a Dominik Petr (10+16) s 26 body.

Sestavy v minulém kole:
Vsetín: Tkadlec – Machů, Mikula, Velikovský, Kočí, Dořičák, Kuchařík, Kunst – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Adámek, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.
Vítkovice: Münch – Bystroň, Smolka, Machů, Kosina, Kelnar, Pavič – Kotásek, Krejsa, Petr, Rajčan, Brada, Macho, Melovský, Juříček, Kubík.