Tomáš Kohn: Když bude třeba, Vsetínu rád pomůžu

Filip Bazala • 27.08.2011

Vsetín dokázal poprvé od vyřazení z extraligy přehrát Valašské Meziříčí na jejich ledě poměrem 2:7. Nemalý podíl na tom měl osmnáctiletý strážce vsetínské branky, který působil na Lapači v předchozích dvou letech jako gólman dorostu. „Ze začátku jsem byl trochu nervózní, ale kluci mi výborně pomohli,“ přiznal několik chvil po zápase Tomáš Kohn.

Tome, premiérový zápas za muže a hned výhra. Jak se ti chytalo?
Byla to premiéra, jak jste říkal. Byl to pro mě první zápas za druholigové áčko. Ze začátku jsem byl trochu nervózní, ale kluci mi výborně pomohli. Byli bez gólmana a věděli, že je to moje první utkání a chci jim pomoct, takže mi dobře pomáhali.

Měl jsi dnes několik výborných zákroků, kdy ti bylo nejhůř?
Nejhůře mi bylo asi v oslabení pět na tři, kdy zkušení borci z Valašského Meziříčí předváděli, že mají dobře nacvičené přesilovky a bylo vidět, že ví co dělají. Nebylo to jako v mládežnických zápasech.

Jak ses tady vůbec vzal na Vsetíně?
V předchozích dvou letech jsem už se Vsetínem spolupracoval, když jsem chytal v dorostu a byl jsem veden tady trenéry, jako Luboš Jenáček. Letos chytám ve Vítkovicích a domluvili jsme se se Vsetínem, že když bude nejhůř, tak tady áčku zkusím pomoct. Dnes mě proto chtěli zkusit jestli na to mám nebo ne.

Dvě minuty před koncem první třetiny se na tebe sám řítil Milan Kopecký. Co sis v té chvílí říkal?
Nepustit, za žádnou cenu nepustit! Kdybych inkasoval, bylo by to 2:2 a mohl to být zase úplně jiný zápas.

Jak jste na ledě snášeli nejteplejší den v roce?
Bylo to hrozné, potřebovali jsme hodně pití a bylo to nepříjemné. Horší, ale byl ten led v tom vedru, to bylo strašné. Kotouče odskakovaly, v místech stála voda.

Taková zajímavost, ty chytáš bez štulpen?
Ano, chytám tak pořád bez nich. Já je nikdy ani neměl. Ani nevím proč, ale myslím, že jednou jsem je zapomněl zrovna při důležitém zápase a zkusil jsem to bez nich a my vyhráli. Od té doby už nejsou součástí mé výstroje.