Junioři chtějí znovu bodovat, starší dorost hájí čelo tabulky

Václav Trávníček • 01.10.2010

V blížících se víkendových zápasech vsetínských mládežníků bude znovu o co hrát. Junioři v dvoubodovém systému 1.ligy již čtyři utkání v řadě brali vždy alespoň bod a dokazují, že jsou konkurenceschopným týmem i navzdory početné marodce. Starší dorostenci budou v pátek a sobotu hájit první místo ve své soutěži, mladší dorost se zase utká s tabulkovým sousedem z Poruby.

Protáhnou junioři bodovou sérii?

Tým juniorů zahájí víkendové dvoukolo na domácím ledě, když v pátek v 16:30 přivítá Kometu Úvoz. Svěřence trenéra Miroslava Kubo sužuje velká marodka, přesto dokázali v posledních čtyřech utkáních vybojovat vždy alespoň bod. Protáhnou junioři úspěšnou sérii i do dalších duelů? Podle posledního utkání s Přerovem, které ovládli 6:1, se zdá, že jejich forma graduje. „Byli jsme lepší ve všech směrech. Konečně jsme prodali v utkání to, co máme natrénováno. Fantastický pohyb všech hráčů a touha po vstřelení gólu. To byl ten správný recept, který jsme dlouho hledali,“ těšilo po zápase trenéra Kubo.

Vsetínští junioři uzavřou víkendové dvoukolo nedělním utkání v Orlové. Ta letos dokázala vyhrát pouze jednou, když v regionálním derby porazila Porubu těsně 5:4. Poslední utkání sehráli Orlovští s pátečním soupeřem Vsetína – brněnskou Kometou Úvoz – a remizovali 3:3.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada (Šenk) - Ondra, Studený, Urban, Galia, Zbranek, Stupka, Skyba, Romanov, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Žabčík, Lechner, T. Martyčák, Valigura, Motloch, J. Martyčák.

Starší dorost hájí čelo tabulky

Starší dorostenci ztratili v posledních čtyřech zápasech pouze jeden bod, když utkání v Olomouci rozhodli až v samostatných nájezdech. Poté si dokázali poradit s Třincem 2:1, Jihlavu deklasovali 7:0 a ve valašském derby triumfovali nad Zlínem 4:2. Výběr kouče Jenáčka startuje víkendové dvoukolo v brněnské Hokejové hale dětí a mládeže, kde se utká s celkem Komety. Zatímco Vsetínští se po vítězné sérii vyšvihli do čela tabulky skupiny Východ, jejich páteční soupeř okupuje poslední pozici.

Valaši mají sokovi z jihu Moravy co oplácet, neboť v posledním vzájemném měření sil byli úspěšnější Brňané a vyhráli 5:4 v prodloužení. Teď však hrají okolnosti do karet Vsetínu, vždyť celek z moravské metropole nedokázal vyhrát už pět utkání v řadě. V posledním klání proti Olomouci sice už sahal po třech bodech, ale nakonec prohrál 2:3 po samostatných nájezdech. „Utkání se pro nás od začátku vyvíjelo špatně. Byli jsme ve čtyřech, třech a když se nám to téměř podařilo ubránit, dostali jsme dvě branky. Od té doby jsme byli lepším mužstvem a jen ve třetí části jsme měli šest vyložených šancí. Jenže na šance se nehraje, bohužel,“ posteskl si zkušený kouč Brna Pavel Pazourek. Úvodní buly pátečního duelu bude vhozeno v 17:00.

Druhý víkendový zápas sehraje starší dorost doma na Lapači, kde v sobotu ve 14:00 přivítá mužstvo Havířova. Severomoravský Azet si drží střed tabulky a na první Vsetín ztrácí sedm bodů. Sobotní utkání odstartuje v 14:00.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Kohn - Pelc, Daněk, Ptáčník M., Žák, Slováček, Štrbík, Hradil, Janeba, Tobola, Štědrý, Pokorný, Stodůlka, Vašíček, Kohout, Báchor, Neuwirth, Kývala, Brida, Gajdoš.

Kometa: Klimeš - Mytiska, Klíma, Pospíšil (C), Buhaj, Máša, Raška, Jaroch, Mrázek, Vojáček, Lašák, Čtvrtníček, Vágner, Šidák, Chudý, Beneš, Fusek, Lamač, Sedlák.

Havířov: Tomšů - Deutsch, Čintala, Ryška, Kostelník, Kuchař, Szewieczek, Koóš - Křibík, Juhász, Diviš, Vyčesaný, Pasker, Suchý, Patrman, Glos, Majda.

Mladší dorostenci změří síly s Porubou

Mladší dorostenci mají během víkendu na programu pouze jedno utkání. Sehrají je v Ostravě, na ledě tamější Poruby. Půjde o střet tabulkových sousedů, neboť Valaši drží pátou pozici a Ostravané s bodem navíc okupují čtvrté místo. Oba celky půjdou do nedělního střetu v různém rozpoložení. Zatímco Vsetín porazil v posledním kole Přerov vysoko 10:2, Poruba se musí oklepat s porážky 2:7 v městském derby s Vítkovicemi. Úvodní buly nedělního klání proběhne v 10:00.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Vlach (Svoboda) - Ščotka, Vašíček, Skalák, Krček, Krátký, Hajda, Svozílek - Grygar, Motloch, Abdul - Malý, Kuchařík, Forch - Hořanský, Děrkas, Christov - Helešic, Svozílek, Krátký.

Poruba: Maček - Balcar, Demel, Hranoš, Pitřík, Štěpán, Trefil, Vavroš - Csomor, Gelnar, Gola R., Gola P., Gřeš, Havránek, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rajnoch, Rataj, Seget.