Junioři přivítají Šumperk, starší dorost prověří Rebelové a Pardubice

Filip Bazala • 19.01.2012

Další zápasy mládeže jsou tady a tentokrát jich je maximální porce. Junioři hostí v pátek od osmi večer Draky ze Šumperka. V neděli odpoledne pak sehrají zápas s Warriorem Brno. Starší dorostenci drží play-off pozice a o víkendu se je pokusí upevnit v zápasech s Pardubicemi a o den později v sobotu na lede Havlíčkova Brodu. Mladší dorostenci se pokusí uhrát dobrý výsledek proti lídrovi ze Třince. V neděli v poledne pak sehrají derby se Zlínem.

9. místo, 21 bodů, skóre 93:87

Aktuální pohled na tabulku 1. ligy juniorů

Juniory Vsetína čeká tento víkend dvojkolo. V minulém zápase protrhli sérii špatných výkonů a venku porazili Jestřáby 6:3. Nyní je čekají šumperští Draci, kterým se letos na Vsetín daří. Dvakrát jej porazili, na Lapači 3:0 a v Šumperku 7:4. Draci jsou po pětadvaceti zápasech na pátém místě a na jejich kontě je osmadvacet bodů. Jejich skóre je 79:75. Zápas se hraje v pátek tradičně ve 20:00. Naši junioři potřebuji vyhrát, přijďte je tedy podpořit svou přítomností na tribuně.

Druhé klání následuje v neděli, kdy junioři zavítají na led Warrioru Brno. S tím se letos Vsetínu daří. V prvním utkání jej porazili venku 5:9. Doma pak zvítězili poměrem 5:1. Brňané jsou v tabulce těsně nad Vsetínem a to na osmé pozici s třiadvaceti body. Jiří Weintritt, který se prohodil s trenérem Kubem má za úkol dostat do týmu ten správný impuls a pomoct mužstvu vyhrabat se ze spodních pater tabulky. Zápas se hraje v neděli 22.1. ve 14:45.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Krkoška – Studený, Daněk, Šimon, Zbranek, Medvedev, Klimek, Hradil, Šunkov, Koutník, Zuzaník, Kývala, Štrbík, Žabčík, Báchor, Vítek, Kašajev, Tobola, Neuwirth, Valentík.

HK MD Šumperk: Misiorz - Navrátil, Nevrlý, Blaniček, Soós, Holinka, Prokopec, Drtil, Horváth, Valčík, Kovář, Galuška, Řehák, Horák, Kastner, Řezáč, Provaz.

HCM Warrior Brno: Bartošek - Novotný, Antonín, Sedláček S., Lainka, Krunka, Sedláček T., Březa, Křen, Beránek, Zavadil, Hakl, Kohoutek, Král, Čtvrtníček, Novotný, Odehnal, Procházka.

II. část sk. B, 2. místo, 45 bodů, skóre 115:117

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Starší dorostenci v minulých dvou zápasech, které hrály doma, získali tři body. Utkání s Mladou Boleslaví vsetínským nevyšlo a trenér Jenáček neskrýval zklamání. „Pokud všichni hráči nejsou hlavou v zápase, nemají maximální soustředění a jdou si jen tak zahrát, nebojovat o to vítězství, tak to pak dopadá, jako třeba dnes.“ O den později proti Letcům z Letňan, se ale hráči kousli a soupeře porazili jasně 4:1. „V kabině jsme si nějaké věci vyjasnili a sobotní zápas měl už nějaké parametry. Určitě jsme nehráli tak dobře, jak jsme zvyklí a jak bychom si představovali, ale náš herní projev byl lepší. Podařilo se nám vstřelit góly a i na náš výkon se už dalo dívat,“ hodnotil kouč Jenáček.

Nyní starší dorostenci zajíždí na dvě venkovní klání. První je čeká v pátek od 18:00 v Pardubicích. Ty jsou s devětatřiceti body na pátém místě. Pardubice již pět utkání nevyhrály a Vsetín by tak mohl mít šanci. „Jejich tým nemá cenu příliš představovat. Pardubice, jejichž A-tým hraje stabilně špičku extraligy, budou dozajista kvalitním týmem. Letos jsme s nimi nehráli, takže nevíme, co od toho máme čekat. Ale předpokládám, že půjde o kvalitní utkání,“ vyhlíží zápas trenér Jenáček.

O den později okusí dorostenci led Havlíčkova Brodu. Ten je v tabulce těsně v zádech Vsetína a to na třetí pozici s jednačtyřiceti body. Rebelové patří mezi týmy s nejmenším počtem vstřelených branek, ale i tak jsou v tabulce vysoko nahoře. „Špatný mančaft mít Havlíčkův Brod nebude. Vždy disponoval bojovným mužstvem. Musíme se na další dvoukolo připravit, pokusit se nějaké body přivézt a upevnit si pozici v první čtverce, která zaručuje postup do play-off,“ řekl jasně trenér Jenáček. Zápas se hraje v sobotu 21.1. ve 12:00. Z obou zápasů budou připraveny textové onlajn přenosy na serveru onlajny.cz.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Svoboda - Hajda, Žabčík, Hryciow, Vašíček, Zuzaník, Ščotka, Zvonek, Surý, Neuwirth, Forch, Stodůlka, Helešic, Kuchařík, Grygar, Šiafutdinov.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Stibůrek – Divecký, Fridrich, Kalous, Kubín, Petira, Pilný – Bohuněk, Bureš, Chvojka, Moravec, Řezníček, Schneider, J. Veselý, Zelinger, Žemlička.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Novák - Vosyka, Kuchta, Žuček, Hlídek, Chlubna, Křípal, Brebera, Meloun, Krajcigr, Mozr, Ludvík, Krajhanzl, Dundáček, Kundrát, Vala, Beránek, M. Němec.

8. místo, 28 bodů, skóre 86:118

Aktuální pohled na tabulku ELIOD extraligy mladšího dorostu

Mladší dorostence stejně jako starší dorostence a juniory čekají dvě utkání. To první se sehraje ve čtvrtek od 15:00 se Třincem. Oceláři momentálně vévodí tabulce. Letos Valachy dvakrát přejeli jasně 7:3 a 15:2. I tak mladší dorostenci budou chtít bojovat o body a doma se jim to klidně může podařit. Ve druhém utkání, které se hraje v neděli 22.1. od 12:00 nastoupí na led PSG arény k derby proti Zlínu. Ševci jsou třetí s jednačtyřiceti body, ale Vsetín na ně umí. V prvním zápase je porazili dokonce 8:1! Doma jim pak podlehli až v prodloužení 2:3p.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Gerža - Běhula, Haničák, Januška, Pisklák, Svozílek, Vítek, Ščotka - Dubnický, Grygar, Hořanský, Janošek, Kovář, Mikula, Ngo, Světlík, Tydlačka, Vojkůvka, Weintritt, Škrabánek.

HC Oceláři Třinec: Tušner - Janiczek, Polášek, Walaski, Kovařčík, Pala, Poruba, Zahradníček, Motloch, Lorek, Sikora, Heczko, Cienciala, Petrák, Jašek, Orság, Škorpík.

PSG Zlín: Hlaváč - Procházka, Schmied, Gabrhelík, Kobylík, Řezníček, Váňa - Šenkeřík, Werbik, Hladiš, Gago, Vyoral, Strmiska, Kuncek, Valášek, Peška, Bumbál, Stiksa.