Kapitán Podešva: Porážku s Kladnem musíme hodit za hlavu a připravit se na Přerov

Jan Tajzler, Pavel Tajzler • 17.09.2017

První venkovní utkání mají za sebou hokejisté Vsetína. Svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka budou chtít na venkovní premiéru určitě co nejrychleji zapomenout. Valaši začali na půdě favorizovaného Kladna dobře, vytvořili si dokonce tutové brankové příležitosti, které se však ale nepodařilo proměnit. Naopak Rytíři předvedli vysokou efektivitu v zakončení a vsetínský odpor zlomili již v úvodní třetině. „Kladno bylo za stavu 3:0 na koni a my jsme víceméně celý zápas tahali za kratší konec,“ hodnotil utkání kapitán Martin Podešva.

Martine, máte za sebou první venkovní utkání, je jasné, že asi nedopadlo podle vašich představ?
Bohužel to tak je, výsledek 7:1 rozhodně příznivý výsledek není. Nezačali jsme špatně, měli jsme velkou příležitost jít do vedení, ale neproměnili jsme a vzápětí inkasovali první branku. Soupeři se pak podařilo vstřelit ještě dvě rychlé branky. Kladno bylo za stavu 3:0 na koni a my jsme víceméně celý zápas tahali za kratší konec. Kladno si to už pohlídalo.

Sám jste zmínil velkou příležitost z úvodu zápasu, kdy se v přesilové hře octl před prázdnou brankou Tomáš Vávra, navíc tam zvonila i tyč. Myslíte, že vzhledem k okolnostem utkání mohlo jít o klíčový okamžik utkání?
Určitě to mohlo mít velký vliv na vývoj zápasu. Kdybychom skórovali první, tak by zápas vypadal úplně jinak. Bohužel jsme svoje šance neproměnili a pak jsme inkasovali a dopadlo to pro nás špatně.

Když se vrátíme k první třetině, ve které jste v rychlém sledu třikrát inkasovali, nepřipadalo vám, že soupeř se do trháku dostal poměrně snadno?
Někdy to tak je, v hlavách zůstane myšlenka, že namísto toho, abychom šli do vedení, tak prohráváme po deseti minutách už 3:0, je to trošku frustrující. Ovšem měli bychom se tomu vyvarovat, hokej se hraje šedesát minut. Příště musíme dát do hry více srdíčka a nemyslet na to, že jsme už branky dostali, to už zkrátka nevrátíme, musíme bojovat do konce a snažit se se zápasem něco udělat.

Kladno vám dnes dalo lekci z efektivity. Myslíte, že to může být i zkušeností, ve WSM Lize působí mnohem déle, kdežto pro některé hráče Vsetína jde o premiéru ve vyšší soutěži.
Je pravda, že pro některé kluky je to něco nového. Takový zápas někdy přijde, můžete tlačit, ale branky nedáte, naopak soupeři tam spadne vše, na co sáhne. Nechci však říct, že my jsme tlačili, ale Kladno své šance proměnilo víceméně všechny, tak to v hokeji někdy bývá.

Po 1. třetině jste prohrávali 3:0, jaké byly pokyny před prostředním dějstvím utkání?
Řekli jsme si, že to tak dál nejde, první třetina pominula a do druhé třetiny jsme chtěli nastoupit úplně jinak. Chtěli jsme se zvednout, více střílet, více bruslit a ještě se o výsledek poprat. Jenže my jsme nastoupili a vzápětí znovu dvakrát inkasovali. Pak už to bylo těžké, veškerá energie šla pryč a srazilo nás to do kolen. Podařilo se nám sice vstřelit branku na 5:1, pak jsem ještě měl šanci vzápětí, a kdybych proměnil, mohlo by být utkání ještě zdramatizováno, ale nestalo se. Oni pak dali ještě navíc dvě branky a bylo po všem.

Kladno dohrávalo utkání s velkým přehledem, jak těžké je se namotivovat a dohrát utkání za rozhodnutého stavu?
Je to opravdu těžké. Soupeř byl na koni a nám to vůbec nelepilo, hráli s přehledem a v klidu. My jsme byli dnes horším týmem a po zásluze prohráli.

Nemohlo vám třeba uškodit sebevědomí. Podařilo se vám vyhrát úvodní dvě utkání, nemysleli jste si, že to půjde samo?
Právě že naopak, řekli jsme si, že jsme vyhráli dva zápasy a měli bychom si věřit, měla to být výhoda. Teď jsme ale dostali sedmičku a určitě zase spadneme dolů. Je třeba znovu začít šlapat a poučit se z chyb. Věřím, že nám to pomůže. Ve středu hrajeme domácí zápas s Přerovem, je třeba se z utkání v Kladně poučit, dobře se připravit a potrénovat. Musíme tu porážku hodit za hlavu, s Přerovem chceme před domácím publikem určitě vyhrát.

Přerov znáte z přípravných utkání, pokaždé šlo o vyrovnané partie. Myslíte si, že to bude ve středu podobné?

Přerov je kvalitní mančaft, minulé kolo vyhrál v Kadani 9:1 a svou kvalitu určitě má. Musíme se stoprocentně připravit, hrajeme doma a tam nechceme body ztrácet. Cílem bude udělat vše pro to, abychom zvítězili za tři body.