Když budeme bojovat jeden za druhého, můžeme udělat velké výsledky, má jasno Adam Zeman

Redakce • 07.02.2021

Poslední utkání před reprezentační přestávkou vyšlo hokejistům VHK ROBE Vsetín na jedničku. Po středečním domácím triumfu nad Porubou dokázali sebrat tři body i v sobotu z ledu jihlavské Dukly. „Byla to důležitá výhra. Cítíme, že se zvedáme, v kabině je to super,“ radoval se útočník Adam Zeman, jenž v průběhu sezony zamířil na Valašsko právě z Vysočiny.

Sobotní duel začal zostra. Dukla do něj vstoupila úvodním náporem a už ve 3. minutě šli Valaši do čtyř. Oslabení sice přečkali bez úhony, ale brzy nato inkasovali. Matěj Zadražil dostal přihrávku do jízdy mezi kruhy a přesnou střelou švihem nedal Davidu Gábovi ve vsetínské brance šanci. „Když dostanete první gól, nehraje se vám dobře. Naštěstí jsme vzápětí vyrovnali a dostali se do toho. Pak jsme s Duklou hráli vyrovnanou partii,“ popisoval Zeman. Právě jeho odražený pokus doklepl do jihlavské branky pohotový Jan Berger. Stav byl tedy znovu nerozhodný.

Domácí nejvíce hrozili v početních výhodách. Před duelem jim v úspěšnosti využití přesilovek patřilo první místo v celé soutěži. Stantienovi svěřenci však dokázali eliminovat všech osm výhod soupeře a naopak sami v nestandardním počtu hráčů na ledě udeřili. Na začátku druhého dějství dostal obránce Jan Bartko puk na svoji oblíbenou pozici u vrcholku levého kruhu a parádní bombou do rohu jihlavské branky zavěsil. Jak se později ukázalo, šlo o rozhodující gól. Vsetín totiž předvedl bojovný a týmový výkon podpořený skvěle chytajícím Gábou a už nedovolil Dukle skórovat. „Když hrajeme jako tým a bojujeme jeden za druhého, můžeme udělat velké výsledky. V minulém kole jsme porazili Porubu, nyní Jihlavu. Oba jsou to celky z popředí tabulky. Vidíme, že s nimi můžeme hrát a porážet je. A že letos můžeme ještě hodně dokázat,“ těšilo hráče s devatenáctkou na dresu.

Výhra před reprezentační přestávkou přijde podle šikovného praváka dvakrát vhod. Jednak znamená důležitý přísun bodů a zároveň podpoří psychiku mužstva, které se v posledních zápasech výsledkově zvedlo. „Jestli jsme něco změnili? Možná přístup každého hráče a obětavost. To tam bylo vždycky, ale třeba nám chybělo štěstíčko nebo jsme dostávali zbytečné góly. Teď hrajeme zodpovědněji, parádně chytá Gábič, všechno se to schází,“ radoval se odchovanec Jihlavy, jenž tentokrát nastoupil v CZ Loko Aréně jako soupeř a dobrým pohybem vybojoval nejméně dvě přesilovky pro Vsetín. „Už když jsme hráli proti Dukle doma na Lapači, bylo to takové zvláštní. Půlku týmu znám. Pak už jsem to ale nevnímal a hrál jsem si svoje.“

Teď čeká vsetínské hokejisty krátké volno, na které naváže další blok tréninků. Nejbližší utkání sehrají ve středu 17. února proti Třebíči, které chtějí vrátit venkovní prohru 0:3. „Dostali jsme krátké volno, pak se znovu sejdeme a začneme se připravovat na další zápas. Je potřeba si odpočinout fyzicky i v hlavách a pak na to zase vlítnout,“ uzavřel Adam Zeman.