Liga juniorů nabere na atraktivitě

Filip Bazala • 15.06.2011

Rozpisy a normy Ligy juniorů na příští sezonu již spatřily světlo světa a tak zde máme článek, ve kterém vám trochu přiblížíme, jak to všechno tedy bude. Východní skupina bude opět čítat jedenáct týmů se třemi novými kluby. Rozpis sezony si už nyní můžete prohlédnout v zápasech juniorů. Hrát se bude opět v obvyklé dny pátek - neděle a bodovací systém soutěže zůstal také nezměněný. Co nezůstalo stejné je složení týmů v tabulce a další věci jako např. věkové kategorie hráčů.

Liga juniorů oproti minulému ročníku nabere na atraktivitě, jelikož extraliga stále snižuje počet účastníku tak můžeme čekat více těžkých zápasů a známých soupeřů. Východní skupina Ligy juniorů pro další sezonu byla obměněna o tři nové týmy. Sestoupil Hodonín, Orlová a Uherské Hradiště. Naopak postoupil tým z města známého hlavně svým skanzenem Valašské muzeum v přírodě klub HC Rožnov pod Radhoštěm. Dále se do východní tabulky Ligy juniorů propadly z naší nejvyšší soutěže týmy Havířova a Opavy, jenž slibují zajímavé duely. Kam všude a jak daleko si vsetínští junioři zajedou si můžete prohlédnout na mapě s vyznačenými městy účastníků Ligy juniorů skupiny Východ.

Zobrazit místo Liga juniorů - Východ na větší mapě

Počet družstev Ligy juniorů na nadcházející sezonu je 31. Skupina A, B po deseti týmech a skupina C (východ) 11 účastníků. Hrací dny budou stejné jako minulou sezonu, pátek - neděle. Ve skupině každý s každým odehrají čtyři zápasy (2x doma, 2x venku). Východní skupina navíc bude mít každé kolo jeden tým co bude mít volno. Pro všechny skupiny platí stejné hodnocení soutěže, které je nám známo už z předešlé sezony. Za vítězství si tým připisuje dva body a za remízu jeden bod pro každého. Tým, jenž skončí na konci sezony na první místě tabulky postupuje do baráže o extraligu juniorů. Týmy na posledních dvou místech východní skupiny sestupují do krajských soutěží.

Účastníci Ligy juniorů skupiny Východ pro sezónu 2011/12:
HC Slezan Opava, HK Jestřábi Prostějov, SK Horácká Slavia Třebíč, HC Rožnov pod Radhoštěm, HK hokej Šumperk 2003, HC Havířov, HC Kometa Úvoz, HC Frýdek - Místek, HC Zubr Přerov, HC RT Torax Poruba, VHK Vsetín.

Co se týče věkových kategorií, tak Ligu juniorů na rozdíl od Extraligy juniorů nebudou moct hrát hráči narozeni v roce 1990. Hrát budou moct hráči narozeni od 01.01. do 31.12. ročníků 1991, ale maximálně pět 5 hráčů, dále bez omezení hráči ročníků 1992 a 1993. Starty cizinců jsou omezeny na maximálně tři hráče. V utkáních ligy mohou do 31.12.2011 nastupovat maximálně 3 hráči na střídavé hostování, a to z extraligy staršího dorostu či z extraligy juniorů, avšak pouze ročníku narození 1993.

Hráče ročníku 1990 tedy už příští sezonu v juniorce neuvidíme, ale nyní je budete moct sledovat v mužích. Dále do juniorky určitě přestoupí starší dorostenci ročníku 1993. Trenér Miroslav Kubo také již prozradil několik týmů, se kterými má již dohodnuté přípravné zápasy. Budou to týmy Trenčína, Skalice, Prostějova a účastníci turnaje v Přerově. Soupiska Vsetína na další ročník Ligy juniorů by tedy mohla vypadat nějak takto:

Předpokládaná sestava juniorů Vsetína pro sezónu 2011/12:
Brankáři: Petr Hromada, Tomáš Kohn
Obrana: Studený, Stupka, Zbranek, Žabčík, Hradil, Kovář, Pelc, Urban.
Útok: Gromus, Klímek, Motloch, Ondra, Kubo, Vítek, Daněk, Gajdoš, Tobola, Janeba, Krčma, Ptáčník, Štrbík.