Máme lepší tým než Sparta, chceme vyhrát, burcuje Kovář

Aleš Koňařík • 29.03.2005

V s e t í n – V play-off se na bolístky nehledí. I když zranění vazů je z kategorie těch velmi nepříjemných. Útočník Robin Kovář by o tom mohl vyprávět, od čtvrtfinále s Karlovými Vary trávil čas přešlapováním na střídačce. Ačkoliv už v play-off neměl nastoupit, přesto se v druhém zápase finále na ledě objevil na postu křídla třetí vsetínské formace. „Robin pomohl mužstvu se zvednout. Chytil se po zranění i herně, nachystal rozhodující druhý gól,“ připomenul význam zkušeného útočníka trenér Břetislav Kopřiva.

Na Kovářově výkonu bylo bolavé koleno znát. Jindy výbušný a dravý útočník se držel zpátky a akce se snažil uhrát hlavně technikou hole. „Chtěl jsem si hlavně krýt koleno, proto jsem zůstával vzadu a spíš jsem jen usměrňoval třetí útok. Čekali jsme hlavně na brejky a jeden jsme taky proměnili,“ hodnotil své poslání v zápase Kovář. Pro účast v zápase o bytí a nebytí se rozhodl den předem. „Pořád jsem doufal, že finále ještě stihnu. Když jsme poprvé vyjel na led, cítil jsem se celkem dobře a to rozhodlo.“

Kovář měl radost z velké návštěvy, která mužstvo hnala kupředu. „Přišlo na nás pomalu víc lidí, než kolik chodilo na konci sezóny na muže,“ usmál se jednadvacetiletý forvard, který si letos zahrál převážně za první tým Vsetína. „Pro kluky to byla určitě velká motivace a všichni podali stoprocentní výkon. Jsem zvědavý, kolik jich přijede nás povzbudit i na Spartu.“

Junioři jedou do Prahy už den před zápasem, především si chtějí přizpůsobit svou taktiku hře na širokém kluzišti. „Sparťané mají výhodu v tom, že na domácím ledě mají secvičené kombinace,“ upozorňuje Kovář na výhodu, kterou budou mít Pražané v rozhodujícím zápase finále. „Podle mě jsme však lepším týmem než Sparta,“ tvrdí Kovář. „Pokud budeme hrát disciplinovaně a když se k nám navíc přikloní i štěstí, máme velkou šanci na vítězství.“