Marek Dubec míří do rodných Nových Zámků

Dominik Tobola • 12.06.2013

Marek Dubec, jeden z nejpopulárnějších hráčů, odchází do Nových Zámků, kde bude působit v MOL lize. Obdobu ligy EBEL, ve které nastupuje Znojmo, chce tým z jihu Slovenska vyhrát a tak mohutně posiluje. "Bude mi to tady chybět, považuji Vsetín za nejlepší hokejová léta. Hlavní věc je ta, že se vracím se domů, budu mít rodiče na blízku a vyřeším i otázku práce," upřesnil Marek své rozhodnutí.

Vedení VHK Vsetín sice plánuje posílení celku na novou sezónu. Ovšem, klub včera přišel o další oporu a jednoho z nejoblíbenějších hráčů, Marka Dubce.

"Já jsem tady byl šťastný. A když bude ta možnost, vrátím se sem, a to moc rád," sklonil se Marek před valašskou metropolí. Chtěl bych hlavně poděkovat vedení a Jackovi (Luboš Jenáček - pozn. redakce), že mi umožnil trénovat s ním juniory. Taková zkušenost se nenaskytne každý den. Navíc, když se nám povedlo postoupit. Bylo to zkrátka skvělé," dodal na závěr.

Ze strany vedení se vyjádřil Daniel Tobola takto: "Marek dostal konkrétní, a pro něj asi z více pohledů zajímavou nabídku, která ho oslovila. Jako klub z toho nadšení nejsme, věřili jsme, že právě v letošním ročníku nám Marek výrazně pomůže k lepším výsledkům, jelikož loni jej většinu sezony limitovalo zranění. V této chvíli podobné nabídce náš klub z ekonomického hlediska nemůže konkurovat. Tak to prostě je," osvětlil přestup jednatel klubu. "Budeme spolu v kontaktu, kdo ví, třeba se k nám Marek ještě v budoucnu vrátí. Přejeme mu mnoho úspěchů v novém působišti a chtěli bychom mu poděkovat za to, co pro klub doposud udělal," uzavřel Tobola svůj postoj k věci.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov