Michal Stuchlík: Musím teď dokázat, že mám na to tady být

Kristýna Zigmundová • 08.08.2016

Jednadvacetiletý nováček bude muset během přípravných zápasů ze sebe dostat maximum, je tu totiž ještě na zkoušku a musí přesvědčit trenéry, že na to má. „Chci se tady usadit.“ Pár zápasů odehrál za extraligový Zlín, ten mu ale na tuto sezónu neprodloužil smlouvu a Vsetín tak byl pro něj jasná volba. „Chci klukům pomoct do první ligy.“

Jak jste se dostal k angažmá na Vsetíně?

Zlín mi neprodloužil smlouvu, takže jsem si hledal něco co je nejblíž k domovu, takže Vsetín byl pro mě ideální možnost.

Ve Zlíně jste si zahrál pár kol v extralize, navíc jste oblékal dres Havířova v lize první. Tyto zkušenosti se vám budou jistě hodit.

Tak něco se mi určitě hodit bude. V extralize jsem sice moc startů neměl, ale zkušenosti určitě nějaké mám.

Ve druhé lize jste absolutní nováček. Nepanují u vás nějaké obavy?

Obavy opravdu žádné nemám, jsem tady, abych klukům pomohl do první ligy. Hlavně se ale chci usadit, jsem tady totiž ještě na zkoušku, takže se snažím trenérů ukázat, že na to mám a že nejsem průměrný hráč.

Za pár dní vás čeká turnaj v Havířově, jak se na něj cítíte?

Tak zatím to bereme jako jeden z přípravných zápasů. Trenéři nám určitě ale nějaké taktické pokyny dají, ale zatím jsme to ještě nijak neřešili. Turnaj se ale pokusíme vyhrát, protože je přece jen lepší vstoupit do sezóny výhrou, než prohrou.

Teď se ale asi nejvíc snažíte dostat obranu alespoň na takovou úroveň, jako byla loni. Přece jen, odešel Michal Nedbálek a Jakub Řezač. Oba výborní obránci, kteří nás loni hodně podrželi a navíc dokázali i střílet branky.

Tak určitě se snažíme, nevím, jestli zrovna já dosáhnu takové úrovně, ale budu se co nejvíc snažit.

Spousta dobrých hráčů Vsetína odešla do Valašského Meziříčí a teď se jim tam rýsuje docela kvalitní tým, neříkal vám trenér něco?

Zatím ne, ale co já vím, tak to tam posílili dobří kluci a určitě to teď bude dobrý a plnohodnotný soupeř.

Když už se bavíme o soupeřích, je nějaký tým, ze kterého máte obavy, že by se nám mohl postavit do cesty za první ligou?

Já ty týmy z druhé ligy moc neznám, ale co jsem slyšel tak je tam Šumperk a Poruba. Oba dva pro nás budou určitě tvrdý oříšek.

Jak teď probíhají tréninky na ledě?

Trénink na ledě máme teď už třetí a celkově jsou hodně náročné. Je ale potřeba se hned na začátku dostat do formy. Teď se budou postupně nacvičovat nějaké taktiky a tak, abychom si na sebe zvykli.

Trenér Dopita tedy odvádí svoji práci výborně?

Ano výborně.

Určitě jste slyšel, že jsme při loňském play-off vyprodali celý zimní stadion, nebude to na vás příliš velký tlak ze strany fanoušků, protože fanouškovská základna je tady opravdu silná.

Z extraligy tu atmosféru už znám, takže moc obavy nemám, ale někdy to může být těžké, ale člověk nemůže podlehnout tomu tlaku. Na fanoušky se ale moc těším.

Odehrané v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov