Musíme se z té porážky oklepat, shodli se Jurík se Spitzerem

Jaroslav Svoboda • 12.09.2010

Dostat 8:0 v prvním venkovním utkání, to si vsetínští hokejisté určitě nepředstavovali. Do středečního duelu s Uherským Hradištěm mají o čem přemýšlet. „Propadli jsme bohužel na celé čáře, ve všech činnostech. Šumperk nám uštědřil tvrdou lekci. V podstatě se vše rozhodlo ve druhé třetině, kdy jsme dostali během osmi minut pět branek. Byli jsme dnes línější, pomalejší, domácí měli naopak větší chuť, lepším bruslením a pohybem rozhodli o výsledku,“ smutnil po utkání Juraj Jurík, trenér Vsetína.

Tomu se nepodařilo postavit svůj výběr na nohy ani během oddechového času. „Nejhorší je, že si vezmete time-out a poté hned dostanete další gól. Naštěstí se to pak zastavilo, dohráli jsme tu třetinu za stavu 0:7. Za takového vývoje se už vesměs jen čeká na přestávku, až bude po všem. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že chceme dát nějaký ten gól, že to odbojujeme. Nakonec jsme ji ale prohráli 0:1, měli jsme i nějaké vyložené šance, ale bez vstřelené branky se hraje těžko,“ dodal smutný Jurík.

Vsetín rozhodně nečeká nic lehkého, úvod soutěže Valachům nevyšel. První zápas se nedohrál, ve druhém tým utrpěl ostudnou porážku na ledě Šumperka. „Určitě jsme si takový úvod nepředstavovali. Je škoda toho nedohraného zápasu, sice jsme prohrávali 2:3, ale pořád jsme byli ve hře. A dnes to druhé kolo? Projeli jsme to na celé čáře. Věřím, že se dáme dohromady a že horší už to nebude. Dneska jsme udělali spoustu individuálních chyb, my si musíme sednout a promluvit si. Hlavně mladí hráči chtějí hrát něco, o čemž si myslí, že na to mají. Že je to dobrý. Ale ne to, co my si myslíme, že by měli hrát a měli si plnit. Ale to chceme napravit už od příštího utkání,“ slíbil kouč poražených. Ten se snažil najít i hlavní rozdíl mezi výkony obou soupeřů. „Rozdíl byl hlavně v pohybu a v proměňování šancí. A v takovém chtíči. Domácí chtěli hrát a my jsme se schovávali v nějakém alibismu. Jeden za druhého. Takto to hrát prostě nejde. Navíc pokud prohráváte o dvě, tři branky, tak soupeři narostou křídla. V podstatě od té páté branky už to měl Šumperk pevně v rukou,“ uzavřel Jurík.

Do řeči moc nebylo ani obránci Zbyňku Spitzerovi, jenž kdysi šumperský dres oblékal. Zkušený bek však na návrat do podhůří Jeseníků v dobrém vzpomínat nebude. „Když jsem tady začínal před jedenácti lety jezdit ze Vsetína, vzpomíná se na to hezky. My to tu jako mladí vždycky tahali ze dna, abychom Šumperk zachránili. Bylo to příjemné. Pak jsem se sem vrátil v loni v dresu Kadaně. Taky jsme prohráli. A dnes znovu. Navíc taková nálož. Už to nebude takové příjemné vzpomínání, už to ztrpklo,“ posmutněl Spitzer. Přesto se vsetínský zadák nakonec rozhodl zápas i nějak zhodnotit. „První třetina nebyla zas až tak špatná. Ale do té druhé... Nechci říkat, že jsme to podcenili. Začalo nám to tam padat, pak jsme se úplně sesypali. Budeme to ale muset hodit za hlavu, hlavně si z toho vzít ponaučení. A pokračovat v práci,“ prozradil Spitzer.

Stejně jako jiní se i on snažil hledat hlavní rozdíly ve výkonu obou mužstev. „Domácí si dávali puk, my jsme to furt chtěli někam tahat. Pár gólovek jsme si vytvořili, ale my máme na kontě nula a oni osm. Aspoň to mohlo být nějak kosmetické, třeba plácnu 3:8. A my teď hlavně musíme pracovat, pracovat, pracovat, pracovat. Nic víc,“ uzavřel hodnocení Spitzer.