Musíme vydržet bruslit celý zápas, říká Lubomír Pištek

David Schlegel • 06.10.2004

P r a h a - Velmi srdnatý výkon podali v T-Mobile Areně vsetínští hokejisté. Proti aktuálnímu lídrovi extraligové tabulky však nakonec neuspěli. Svůj čtvrtý zápas v dresu Valachů absolvoval pardubický útočník Lubomír Pištek. Toho před dvěma lety přivedl k perníkářům ze Slovanu Bratislava trenér Miloš Říha, ovšem letos v širokém kádru nedostal i přes sérii porážek ani jednu příležitost ukázat se v soutěžním zápase. Byl uvolněn na hostování do Vsetína, který nyní také neprožívá příjemné období. "Pan Výborný měl šest pětek a také nevěděl, koho má postavit. Nedostal jsem ani jednu příležitost, tak jsem rád, že se podařilo domluvit moje hostování ve Vsetíně," uvedl Pištek.

Odchovanec Slovanu Bratislava do svého příchodu na Valšsko letos odehrál jen čtyři utkání za prvoligový Hradec Králové a zatím se teprve dostává do pohody. V týmu, kterému se momentálně příliš nedaří, to není lehké. "Už to docela začíná jít, ale ještě si trochu zvykám. Věřím, že já i tým půjdeme nahoru," říká hráč, který by měl ve VSetíně působit nejméně do listopadu.

Proti Spartě odehrál Vsetín velmi dobrý zápas. V jeho první polovině se zdálo, že to s útokem na body myslí naprosto vážně. Teprve po Hlaváčově vyrovnání v přesilovce začali domácí soupeře přehrávat. "Před zápasem jsme si říkali, že musíme mnohem víc bruslit než v minulých zápasech. Dvě třetiny jsme to podle mě zvládali super, pak to bohužel zase nebylo ono."

V brance nahradil zraněného Čechmánka Radek Masný. Odvedl vynikající výkon a za žádnou branku nenese osobní odpovědnost. "Je úplně jedno, kdo dnes chytal. Roman Čechmánek je samozřejmě výborný brankář a je pro tým obrovskou posilou, ale Radek Masný ho dnes výborně zastoupil. V gólmanech to není, oba zatím chytají skvěle," míní Pištek.

Čtyřiadvacetiletý Slovák si v první třetině vypracoval pěknou gólovou příležitost. Po jeho střele mohl Vsetín vést již o dvě branky. "To je prostě třeba proměňovat. Když nám podobné věci začnou padat do sítě, tak začneme vyhrávat," uvědomuje si Pištek, který zatím bydlí ve Vsetíně na hotelu.

Shodou okolností nastoupil Pištek v útoku s dalšími dvěma hráči Pardubic - Tomášem Vakem a Markem Zadinou. Právě Pardubice budou dalším soupeřem Vsetína, a tak by se zmíněná trojice mohla pokusit proti svému bývalému týmu vytáhnout. "Náš útok se dal dohromady trochu náhodou. Já nastupuji místo zraněného Demela a jen k nám místo Vlacha přišel nový centr. Musíme se ještě sehrát. Hrál jsem dva roky v útoku s Mikeskou a teď hraji se dvěma technickými hráči, takže si na to musím ještě zvyknout. Každopádně bychom Pardubice rádi porazili, vítězství už moc potřebujeme," dodal na závěr Lubomír Pištek.