Vstupenky online

Na Lapač přiletí další letka, po Orlech se na Valašsko přiřítí brněnské Sovy!

Dominik Tobola • 17.09.2013

Druhý díl seriálu 2. NHL je tady a vy ho můžete opět sledovat na vsetínském Lapači. Domácí VHK se představí ve středu 18.9. v tradičním čase od 17:30 proti brněnské Technice. Sovy se postaví valašskému celku po dvou letech jako čerstvý vítěz skupiny Střed, kam právě před touto dobou byly přeřazeni. Po červnovém aktivu je menší brněnský klub převelen opět do východní části třetí nejvyšší soutěže. Tak co, přijdete se podívat, co se za tu dobu změnilo?

Po úvodním debaklu, kdy Vsetín rozstřílel Orlovou 6:2, je na programu další pokračování akčního seriálu s názvem 2. Národní hokejová liga. Valaši v něm přivítají dalšího navrátilce do skupiny Východ. Brněnská Technika však nepřichází z nižší soutěže, nýbrž vedle od sousedů. Vysokoškolský klub hrál po dva roky vedlejší střední skupinu. Respekt si červeno-černo-bílá soví letka vybudovala, zpět na Východ se vrací Brňané jako čerstvý vítěz a loňský barážový účastník. Jak se povede Jihomoravanům letos?

Zbrojovka chce navázat na úvodní vítězství, pomůžou i někteří navrátilci do sestavy

Domácím vyšlo utkání s Orlovou na výbornou. Přes prohru v první třetině, kterou trefil Badžo, se Valaši dokázali otřepat a nevyzpytatelného soupeře porazit. Zelenožlutí trestali především v přesilových situacích, k čemuž přidali tři branky při vyrovnané herní situaci a jednu z trestného střílení. Ten, ač se štěstím, proměnil David Vítek. Na konci utkání poté pouze kosmeticky upravil Václav Studený. „Utkání hodnotím kladně pro přístup hráčů. Za stavu 0:1 jsme se hodně trápili v koncovce, měli jsme sedmnáct zakončení oproti soupeřovým čtyřem. Hráči ale zvládli zápas psychicky, vydrželi a nezačali bláznit,“ hodnotil po utkání trenér Jakubík.

Když bychom se chtěli podívat, jak se Vsetínu proti Technice v dosud novodobé pětileté historii druhé ligy dařilo, musíme zabrousit do sezón před stěhováním brněnského klubu. Valaši se naposledy postavili svému středečnímu sokovi v nevydařené sezóně 2010/2011, kdy se v soutěži zachraňovali. Bilanci s Brnem měli tehdy vyrovnanou. Nejprve vyhráli na Lapači 4:3 a poté v Lužánkách podlehli 2:3. Celkové srovnání těchto dvou soupeřů hovoří ve prospěch VHK - 6:4.

Valašský celek disponuje v letošním roce velmi širokým kádrem. Na včerejším tréninku se po ledě prohánělo pět formací, a to ještě marodka čítá několik dalších jmen. Trenér Jakubík je však s takovou četností spokojen a nehodlá kádr, tak říkajíc, ořezat: "Momentálně si myslím, že to není na pořadu dne. S jednatelem VHK Danielem Tobolou jsme se bavili o tom, že kádr může být širší. Někteří hráči budou využiti také v juniorce a možná, že někoho dáme na někam hostování. Určitě totiž nechci ukončit kariéru hráči, který by tady za dva za tři roky mohl být platný," uvedl doslova slovenský kouč.

Technika Brno: Skupinu Střed jsme vyhráli, jdeme zase o dům dál! Sovy jsou zpět na Východě

Přesně tuto větu, s trochou nadsázky, si mohli říct zástupci, v hierarchii druhého klubu po Kometě, Techniky Brno. Poté, co se hráči tohoto celku radovali z vítězství ve střední skupině a následné účasti v baráži o první ligu, ve které uspěl jiný účastník této 2. NHL, Havířov, se rozhodlo na aktivu, že hráči brněnského klubu poputují zpět tam, odkud před dvěma lety přišli. Technika se společně s Hodonínem a Břeclaví představuje opět ve východní skupině. A po prvním kole může být prozatím spokojená. Právě druhého přeběhlíka z Břeclavi přehrála 5:3.

I když Lvi předvedli ve druhé třetině předvedli husarský kousek v podobě obratu z 0:2 na 3:2 za dvě minuty, nakonec se VSK dokázal vzchopit a skvěle zvládnutou třetí třetinou opět zvrátili konečný výsledek ve svůj prospěch. Faktor číslo jedna byla první formace, dvě branky Česneka a pojistka do opuštěné klece z hole Fadrného hovoří jasně - 5:3. "Naštěstí se nám nevymstila ta kritická třiminutovka, kdy soupeř otočil vývoj utkání. Za stavu 2:0 jsme padli do takového uspokojení. Asi jsme si mysleli, že se nemůže nic stát. Dělali jsme jednu chybu za druhou a Břeclav toho využila. Jsme rádi, že se nám úvod sezóny nakonec podařil a z výhry máme pochopitelně velkou radost," usmíval se po utkání trenér Roman Kaňkovský.

Změny v kádru se nevyhnuly ani na jihu Moravy. Technika získala, ale také ztratila. S odchodem Kamila Rajnohy odešlo 54 bodů z loňského ročníku. Hlavní strůjce triumfu ve skupině Střed po ofenzivní stránce zamířil své hokejové kroky směrem do Francie. Jinak tým z minulého roku neochudil, ba právě naopak. Zadní řady vyztužila velmi zvučná posila, David Havíř se ve osmatřiceti letech vrací do města, kde s hokejem začínal. Další posilou je Petr Jurča, který si o místo v sestavě řekl po loňské velmi vydařené sezóně, jíž strávil v Břeclavi. Poslední posilou je někdejší hráč Drtičů z Hodonína, Martin Zábranský, bratr manažera a také bývalého hráče Vsetína Libora.

Branku by měl a bude hájit hrdina loňského play-off, Josef Novák. „Jsem rád za důvěru, ale musím mít výkonnost, abych si místo udržel," uvedl v rozhovoru pro brněnský deník mladý brankář. Manažer Techniky, Vlastimil Odehnal, ví, že to ve staronovém prostředí nebude mít klub z Lužánek s cíli tak, jako tomu bylo v minulých dvou letech. „Budeme to mít těžší. Vsadíme na bojovnost, dobrou partu a základní cíl pro nás bude play off," rozhodně říká šéf klubu, který je zároveň asistentem Romana Kaňkovského.

Pravděpodobné sestavy: Pár navrátilců zpět do zbraně, marodka je však stále početná

Valaši se po prvním utkání nemusí bát toho, že by opět musel do obrany další útočník. Po peripetiích se zraněními a formalitami je situace pro středeční utkání mnohem lepší. "Vrátil se nám Filip Vrba, který se nedohodl v Rakousku. Dále pak by měl hrát Petr Hruška, jemuž se podařily vyřídit přestupové formality," informuje o stavu Viktor Hlobil. "Měl by nastoupit také Jan Podešva, který má problémy se zády. Uvidí dnes na tréninku, zda-li to půjde," uzavírá asistent kouče Jakubíka. Dalším navrátilcem by měl být v sobotu Josef Daněk, jenž léčí chřipku.

Vsetín: Hromada (Kohn) - Farda, Vrba F., Vrba L., Báchor, Okuliar, Vodák, Žák, Žabčík T. - Mikšovský, Vaněk, Ambruz, Kajaba, Podešva, Ševčík, Kubo, Brezáni, Štrbík, O. Hruška, Janeba, P. Hruška, Baroš.

Technika Brno: Novák (Chvátal) – Klimeš, Štindl, Habrovec, Dittrich, Havíř, Zapletal, L. Odehnal – Česnek, Fadrný, Jurča – Brzobohatý, Zábranský, Látal – V. Odehnal, Benýšek, Pargáč – Buhaj, Bělohlávek, Hnilička, Čtvrtníček.

banner pod článkem
×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC Frýdek-Místek
×
Dnes v | Dor.
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011