Na Valašsku se mobilizuje! Přijedou Piráti z Chomutova

Jan Tajzler • 17.12.2019

Naposledy před vánočními svátky se Vsetín představí v domácím prostředí. Na Lapač tentokrát přijedou loupit Piráti Chomutov. Další zástupce severních Čech, kterému mají Valaši co vracet, na ledě Pirátů totiž před nedávnem vysoko prohráli. Podaří se zelenožlutým ubránit domácí prostředí a připsat si druhé vítězství v řadě? Přijďte fandit, netradičně ve čtvrtek od 17:30.

V historii se oba celky střetly pouze dvakrát. Při prvním vystoupení Vsetína ve výročních bílých dresech mohli být příznivci valašského hokeje spokojeni, Vsacané doma brali tři body za triumf 5:2. Špatný vstup neměli Vsetínští ani v odvetě v dalekém Chomutově. Jenže na brzké vedení dokázali Piráti najít rychlou odpověď a nakonec utkání ovládli poměrem 6:2. Třetí kapitola vzájemných bojů se bude znovu psát na vsetínském Lapači.

Chomutovu změna trenéra prospěla

Piráti se před nedávném trápili a vedení severočeského klubu nehodlalo nic ponechat náhodě a provedlo řez na lavičce. Trenéra Martina Štrbu nahradil místní patriot Miroslav Buchal. Změna byla ku prospěchu, neboť Piráti z posledních čtyřech střetnutí dokázali třikrát naplno bodovat. Shodou okolností se kocábka pod vedení Buchala rozjela právě na úkor Vsetína. Od té doby si Piráti poradili také s Havířovem a pražskou Slavii, v obou případech slavili na domácím ledě totožné vítězství 3:2.

Od poslední konfrontace se Vsetínem se toho moc na poli chomutovské produktivity nezměnilo. Nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem zároveň je nadále Petr Stloukal (16+13). Za chomutovským tahounem se nachází Filip Suchý ( 9+14). Hranici dvaceti kanadských bodů dosáhli také Tomáš Pitule a Darby Llewellyn. Úspěšnost zmíněných borců není náhodná, všichni se významně zapsali do listiny střelců a asistentů při vzájemné utkání se Vsetínem.

Mezi významné defenzivní opory můžeme zařadit Dušane Žovince (3+10), Lukáše Bláhu nebo Viktora Langa, jenž eviduje na svém kontě 11 plusových bodů. Brankářskou jedničkou Chomutova bude s největší pravděpodobností i na Lapači talentovaný Dominik Pavlát.

Vsetín prolomil smůlu v přesilových hrách

Valaši se po reprezentační pauze touží zvednou a zabojovat o posun na 2. místo tabulky. K tomuto cílí se podařilo Vsacanům vykročit na ledě v Litoměřicích vítězstvím v prodloužení, které trefil obránce Ondřej Slováček, jenž na svém kontě čítá již 21 kanadských bodů a společně s Radimem Kucharczykem a Vítem Jonákem je nejproduktivnějším hráčem Vsetína. Trenéry určitě těší i fakt, že Slováček rozhodl v přesilové hře. Vsetín se v početních výhodách trápil dlouhou dobu, celkem musel vyjít šestatřicetkrát naprázdno, než se znovu z proměněné power-play radoval.

Valaši touží v domácím prostředí znovu uspět, už jen kvůli nabité tabulce, která je od 2. do 6. místa v rozdílu osmi bodů. Při vzájemných konfrontacích s konkurenty bude každá ztráta bolet, tím spíš z domácího prostředí. Jak si Vsetín v bitvě s Piráty povede, můžete sledovat ve čtvrtek od 17:30 přímo na Lapači. Pokud se však do Vsetína nedostanete, můžete využít textové onlajn reportáže a nebo si naladit přímý přenos skrze portál hokejkatv.cz.

Sestavy v posledním kole:

Chomutov: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Havel, Blaha, Piché, Lang, Štochl – Hlava, Sklenář, Klíma – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Koláček.

Vsetín: Gába – Slováček, Teper, Ondračka, Hunkes, J. Drtina, Jeřábek, Hryciow – Jonák, Kucharczyk, Gorčík – Procházka, Rehuš, Dostálek – Karafiát, Pechanec, D. Tůma – L. Volf, Šilhavý, Březina.