Na první zápas to nebylo špatné, shodli se Jakubík s Kajabou

Václav Trávníček • 09.08.2013

Lepší vstup do přípravných zápasů si vsetínští hokejisté snad ani nemohli přát. Ve čtvrtek na domácím ledě přejeli Hodonín 5:0 a hned na úvod si připsali vítězství. Co je však důležitější, hra Valachů měla hlavu i patu. „Na první zápas to nebylo špatné. Naše hra si ještě sedne,“ shodli se trenér Juraj Jakubík s útočníkem René Kajabou, jenž utkání rozhodl čtyřmi brankami.

Začátek zápasu se Valachům příliš nepovedl, v polovině druhé minuty se museli bránit ve čtyřech. Oslabení však ustáli, do konce třetiny nasázeli tři branky a po zbytek utkání už byli lepším týmem. „Zápas vypadá výsledkově strašně jednoduše, ale nebylo to tak. Dobře nám také zachytal gólman,“ připomněl Jakubík výborný výkon brankáře Petra Hromady. Ústřední postavou čtvrtečního představení byl však střelec René Kajaba.

„Doufám, že si nevybral svých patnáct minut slávy hned v prvním zápase. Snad mu to bude sypat i nadále,“ usmíval se vsetínský lodivod. Kajaba zažil skutečně povedený večer. Po hattricku, který pečetil gólem ve 42. minutě, přidal v samotném závěru čtvrtý zásah. A to podle podobného mustru jako předchozí, když okupoval soupeřovo brankoviště. Tentokrát tečoval střelu obránce Vodáka a gólman Kotvan, jenž v půlce zápasu vystřídal Filipa Baruse, neměl šanci. „Spadlo mi tam snad úplně všechno,“ těšilo domácího ostrostřelce. „Ale spoluhráči měli také šance. To by mohl být příslib do nové sezony,“ přemýšlel.

Trenér Jakubík bude chtít hru svých svěřenců do startu soutěže ještě vypilovat. Výsledek prvního přípravného zápasu nezakryl momenty, na kterých potřebuje s týmem ještě pracovat. „Někteří jednotlivci nepodali výkon, jaký měli,“ řekl narovinu. „Od toho se pak odvíjela hra celé formace. Nechci jmenovat, jde o první zápas, ale v určitých fázích byli někteří hráči neviditelní,“ připomněl. „Na první zápas jsem ale spokojený a věřím, že jsme fanoušky potěšili.“

Pro partu v zelenožlutých dresech bylo klání s Hodonínem vyvrcholením prvního týdne, který tráví přípravou na ledě. „Máme za sebou čtyři tréninky. Sice tam ještě není taková herní spolupráce, jakou bychom si představovali, ale určitě se do toho dostaneme. K tomu také příprava slouží,“ poznamenal Kajaba. „Věřím, že to bude dobré,“ dodal optimisticky.

Příliš radosti čtvrteční duel naopak nepřinesl hostujícímu kouči Svatopluku Kosíkovi. Drtiči, kteří v úterý až na penalty podlehli slovenskému extraligistovi z Piešťan, odjeli z Lapače se svěšenou hlavou. „Během první třetiny jsme v obrané fázi udělali množství chyb, které domácí využili. Prohrávali jsme 0:3 a tím pádem bylo z naší strany po zápase,“ tvrdil smířeně.

Vsetín čeká další přípravné utkání příští týden v úterý, kdy se na Lapači představí celek Nového Jičína. „Jsme v přípravném období, takže neladíme formu speciálně na jeden zápas. Snažíme se natrénovat co nejvíc a nejlíp. Určité špatné herní varianty z utkání s Hodonínem se budeme snažit odstranit, aby se v dalším zápase nevyskytovaly,“ plánoval Jakubík. Co na to Hanák & spol.?