Nehráli jsme špatný zápas, myslí si smutný hrdina Vojtěch Šilhavý

Helena Hegeďová • 05.03.2019

Vstřelil hattrick, ale na vítězství to nestačilo. Jeho brankám ve většině předcházela shoda náhod, nicméně byl čtyřiadvacetiletý útočník Vojtěch Šilhavý jediným, kdo se na straně Vsetína prosadil. „Prostějov to před brankou výborně čistí. My musíme přitlačit, musíme zlepšit důraz a narvat to tam i s gólmanem. Chce to větší hlad po gólech a jít víc do branky,“ popisuje aspekty dobré práce na brankovišti, která však málokdy skončila kotoučem za zády domácího gólmana. „Tenhle zápas musíme rychle vymazat,“ přidává a burcuje do dalšího utkání.

Vojto, jak se cítíte po třetím čtvrtfinálovém zápase?
Prohráli jsme, takže se necítím zrovna dobře. Házíme to ale za hlavu a zítra je taky den. Tenhle zápas musíme rychle vymazat, ale té porážky je škoda. Myslím si, že ve třetí třetině už jsme byli jasně lepší my, jen se to k nám, bohužel, nepřiklonilo.

Splnil zápas vaše očekávání?
Určitě splnil. Věděli jsme, že jsou nepříjemní, dohrávají spoustu soubojů a jsou silní. Takže naše představy tento zápas víceméně splnil. Odehrávalo se to v podobném stylu jako druhý čtvrtfinálový zápas na Lapači.

Ve všech vašich utkáních s Prostějovem v průběhu sezóny vyhrál domácí tým, dnes se to opět potvrdilo. Přemýšleli jste nad tím?
Ne, na tohle se vůbec člověk nedívá. Tohle všechno, co bylo, je pryč. Už je to otřepané klišé, ale play-off je opravdu jiná soutěž. S tím do toho také všichni jdou.

V první třetině jste se dostali k individuálním zakončením a akcím. Byl to váš cíl, nebo to vyplynulo ze hry?
Já bych řekl, že to vyplynulo ze hry. My se snažíme hrát pořád stejně a občas tam něco takového vyplave. Jenom škoda, že jsme na začátku zápasu některou ze svých šancí neproměnili. To je opravdu velká škoda.

Vy jste však na druhou stranu z podobné akce vstřelil svoji první branku v utkání. Co tam tedy bylo jinak?
Ono to vlastně celé bylo tak, že Tepi (Jakub Teper) nahazoval kotouč po plexi za bránu. Tam se to nějak divně odrazilo, já jsem stál před bránou a shodou okolností se to odrazila přímo přede mě. Jen jsem do toho plácl a šťastně to tam proplachtilo.

Hodně šancí bylo i v okolí brankoviště, co se dělo tam?
Řekl bych k tomu asi to, že oni to tam výborně čistí. My musíme přitlačit, musíme zlepšit důraz a narvat to tam i s gólmanem. Chce to větší hlad po gólech a jít víc do branky.

Soupeř srovnal z přesilovky. Nebylo to pro vás impulsem k tomu, abyste nebyli tak často vylučovaní?
Občas tam důvody k vyloučení byly, ano, faulovali jsme. K jiným situacím bych řekl, že na rozhodčí se nesmíme dívat. Prostějov je kvalitní tým a my se těch faulů musíme vyvarovat. Musíme hrát co nejvíce času v pěti, protože v pěti máme daleko víc ze hry.

Do třetí třetiny jste vstupovali se ztrátou, změnili jste něco?
Víceméně jsme nic neměnili. Hráli jsme pořád to, co hrajeme. Šli jsme si za tím, byli jsme odhodlaní. Nakonec jsme to srovnali, což byla paráda. Jen škoda, že jsme to nedotáhli k vítězné tečce.

Hned na začátku jste zmiňoval, že ve třetí třetině jste byli lepší. Jak se vám tam hrálo?
Hrálo se fajn, výborně jsme srovnali. Tam už chyběl, a je to škoda, jen ten jeden gól navíc. Myslím si, že jsme od začátku nehráli špatný zápas. Neviděl jsem ty góly, které jsme dostali. Teda až na ten první. Tam jsme udělali tu chybu, že jsme nechali hráče rozjet, ale jinak si nemyslím, že bychom hráli zle. Šli jsme si za svým cílem.

Po třetí inkasované brance jste šel se svou formací ihned na led. Jaký byl váš úkol?
My jsme tam šli s tím, že zkusíme vybojovat pásmo pro kluky, kteří tam jdou po nás. Nebo třeba vybojovat nějaký faul. Jít k nim od pásma, trošku jim tam zavařit, udělat jim tam nějaký ten guláš.

Podařilo se vám vyrovnat při hře bez gólmana, vy jste zkompletoval hattrick. Byla tato akce nacvičená nebo domluvená?
Něco jsme měli nakreslené, ale tam to krásně vyplavalo na Tepiho a měli jsme štěstí v neštěstí. Kuba Teper z toho voleje zlomil hokejku, šlo to přímo na beton a mně se to odrazilo do prázdné brány.

Byl závěr utkání v něčem podobný s tím závěrem, který jste odehráli v sobotu?
Trošku odlišné to bylo, protože teď jsme dotahovali ztrátu my. Podařilo se nám to. V obou případech jsme měli na konci více ze hry, ale u nás jsme si to pak nepohlídali. Teď si to zase podobně neuhlídali oni, ale to je play-off. Nevím, co víc k tomu říct.

Věřili jste si na gól v prodloužení třeba i proto, že se vám to minule povedlo?
Samozřejmě, že jsme si na branku věřili. Jinak bychom tam vlastně ani nemuseli chodit. Máme tady šikovné kluky, kteří jsou hodně rychlí a šikovní v pohybu.

V zápase nechyběly menší strkanice a vyhrocené momenty. Do jaké míry očekáváte tyto prvky i v zítřejším utkání?
Já osobně to určitě očekávám ve stejné míře jako teď. Možná tam toho bude i o malinko víc, protože oni budou chtít srovnat a my zase odskočit o dva zápasy a doma na Lapači rozhodnout.

Prostějov není od Vsetína daleko, jaký je váš další program? Jedete zpět, nebo zůstáváte zde?
Zůstáváme tady. Přespáváme na hotelu a zítra ráno máme rozbruslení. Zítra do toho musíme jít s čistou hlavou, zapomenout na dnešek. Bude to nový zápas, s tím do toho musíme jít. Musíme na ledě odevzdat maximum, každý z nás v něm musí nechat sto procent a odejít z něj vítězně.