Netradičně v úterý nastoupí Vsetín na ledě Frýdku-Místku

Jan Tajzler • 31.10.2022

Chance liga míří k první reprezentační přestávce, ještě před tím však zbývá ve druhé nejvyšší soutěži odehrát další dvě kola. Vsetín se v úterní 18. kapitole základní části představí ve Frýdku-Místku, kam zrovna moc rád nejezdí, od postupu do profesionální soutěže v roce 2017 zde nevyhrál jediné utkání. Rysi si jsou toho moc dobře vědomi a budou se snažit, aby vsetínská agónie trvala i nadále. Souboj Frýdku-Místku se Vsetínem odstartuje netradičně v úterý od 18:00 na ledě haly Polárka.

Frýdek pravidelně boduje

Zatím to vypadá v podání třinecké farmy na solidní sezonu. Frýdek se drží ve středu tabulky a pravidelně sbírá body. V posledních pěti utkání jich ukořistil osm a v posledních dvou duelech pokořil na domácím ledě Třebíč 6:3 a uspěl také na ledě Sokolova, odkud dovezl všechny body za výhru 3:1. Momentálně je frýdecký tým na 8. místě se tříbodovou ztrátou na Valachy.

Třineckou farmu táhne polský útočník Alan Lasarczyk, který nastupuje také za extraligový tým v Třinci, momentálně se jedná o jednoho ze čtyř střelců soutěže, kteří dokázali nastřílet dvouciferný počet branek (10+4). Angažmá na pomezí Moravy a Slezska vychází také exvsetínskému Vlastimilu Dostálkovi (8+8). Objevem sezony je Oskar Haas (7+7) a předpoklady, se kterými Frýdek posílil, naplňuje Daniel Vrdlovec (4+8).

Obranu táhne Jakub Teper (0+9), boduje i Štěpán Havránek (2+5) nebo Vojtěch Zeleňák (2+2). Kvalitu mají rysi v brankovišti, všichni tři brankáři drží solidní čísla. Nejvíce prostoru zatím dostal Patrik Švančara se skvostnou úspěšností 94.44 % zákroků a průměrem 1.95 branky na zápas, opravdu parádní čísla pro dvacetiletého mladíka. Neztrácí se ani Vojtěch Mokrý, ten nastoupil do sedmi duelů a vychytal úspěšnost 91.67 %, od utkání na Lapači pak na další příležitost čeká Daniel Šimonů.

Zlomí Vsetín prokletí Polárky?

Vsetín prožil povedený týden. Po výměně trenérů dokázal skolit Porubu, Pardubice a v sobotu si pak pro své fanoušky připravil lahůdku, když na domácím ledě před vyprodaným stadionem podruhé v sezoně skolil Zlín. Vítězství nad rivalem bylo orazítkováno kapitánem Vítem Jonákem, který vstřelil hned 2 branky. Spolehlivý výkon pak znovu předvedl brankář Maxim Žukov.

Nyní čeká na Vsetín další výzva. Poprvé v sezoně míří do haly Polárka, kde však na vítězství čekají již dlouhých šest let. Naposledy se to vsetínskému týmu povedlo ve finálové sérii 2. ligy roku 2016. Od té doby na body z moravsko-slezského pomezí Vsacané čekají. Na půdě Frýdku-Místku se mohou pokusit tuto kletbu zlomit a připsat si další potřebné body do tabulky. V případě úspěchu se Vsetín může dostat na kontakt s čelem tabulky, kam by se určitě rád vrátil.

Sestavy v posledním utkání:

Frýdek-Místek: Švančara - Š. Havránek, Teper, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák, Žůrek - Svačina, Vrdlovec, Dostálek - Łyszczarczyk, Haas, Hotěk - Bednář, A. Zeman, Ramik - Geidl, Matěj, Macháček.

Vsetín: Žukov – Kajínek, Říha, Ondračka, O. Němec, Smetana (A), Jenáček, Voženílek – Jonák (C), Přikryl, Rob – Jenyš, Lichanec, Berger – Sihvonen, Klhůfek, Klímek – Š. Bláha, Berzinš, Vítek (A).