Nová Poruba bude dalším soupeřem Vsetína

Jan Hrbáček • 23.09.2011

Vsetínští hokejisté vyrazí na své cestě ve druhé lize pro další body do Ostravy. Na zimním stadionu v Porubě je přivítá po dvou letech znovuzrozený domácí celek HC RT Torax Poruba 2011. Dosavadní postavení v tabulce naznačuje, kdo že bude jednoznačným favoritem. Ale to leckdy neplatí. Utkání je na programu v sobotu od 17:00. Kdo nepojede fandit do hlediště, pro toho je připraven online přenos.

Vsetínu se letos podařil výborný start do nové sezóny. Ze čtyř zápasů vybojoval 9 bodů a naposledy nasázel Uherskému Hradišti dokonce 8 branek. Skvělou formu má František Zúbek, jenž svými góly táhne Vsetín tabulkou nahoru. Nejproduktivnější hráč mužstva vsítil proti Hradišti hattrick a zatím posbíral 7 bodů za 5 branek a 2 asistence. Mezi obránci se zase střelecky daří Danielu Tesaříkovi, jenž se na novém postu trefil už třikrát.

Poruba chce do třetice doma bodovat

HC RT Torax Poruba 2011 je nový klub, který v letní přestávce koupil druholigovou licenci od Roudnice nad Labem. Okamžitě o oznámení návratu se na sklonku loňské sezóny začaly rojit spekulace o hráčských posilách. V březnovém exhibičním utkání s Brumovem-Bylnicí se na ledě představili dokonce Dalibor Sochorek, Pavel Šebesta a David Moravec. Ani jeden z nich však v současném kádru není.

Šebesta sice absolvoval celou letní přípravu, ale nakonec se s týmem nedohodl. Hlavní trenér mužstva Jan Vavrečka hned vysvětluje proč: "Finanční odměny jsou téměř amatérské. Pavel Šebesta na to má právo, je to jeho rozhodnutí. Samozřejmě nás to moc mrzí, protože odešel náš nejlepší hráč, ale respektuji to."

Kdo tedy nakonec hájí bíločervené barvy? "Namixovali jsme tým zkušených hokejistů a mladých nadějí, které v Porubě vyrůstají," říká generální manažer Pavel Hinner. V brance je jasnou jedničkou odchovanec Michal Gleich. Obranné řady vystužili zkušení Rudolf Wolf, Martin Mintěl a také bývalý obránce Valašského Meziříčí Lukáš Vnenk. Do útoku přišla zkušená dvojice Luděk Krayzel - Pavel Zdráhal, kteří oba shodou okolností v minulosti působili v extraligovém Vsetíně a také Marek Pavlačka, který hrál poslední dva roky za Nový Jičín. Zbytek mužstva tvoří většinou místní odchovanci a junioři.

Poruba zatím stačila odehrát v základní části pouze dvě utkání, obě doma. S Prostějovem prohrála 1:3 a s Opavou 2:3. Duel s Karvinou byl odložen a minulé kolo měl tým volný los. A jak dopadne utkání se Vsetínem? Uvidíme v sobotu od 17:00.

Sestavy v minulém kole:

Poruba: Gleich - Mintěl, R. Wolf, Piskura, Goláb, Vnenk, Šindelář - Kotásek, Pavlačka, Chaloupka, Zuber, Zdráhal, Matějný, Kalina, Badžo, Baranyk, Vajda, Galgonek, Krayzel.

Vsetín: Plšek - Mečiar (32. Šimek), Hoďa, Spitzer, Farda, Tesařík, Žabčík - Zúbek, O. Hruška, Rufer - Korčák, Vaněk, Vítek - Kubo, Sprušil, P. Hruška - Dědek, Holík, Jánský.

Zajímavost: Poslední vzájemné utkání (22.8.2006)

HC Sareza Ostrava - HC Vsetín 3:3 (1:0, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky:
7. Bokroš (Holuša, Buček), 26. Šebesta (Sochorek, Baranyk), 28. Šebesta (Sochorek) - 22. Štach (Rob), 27. Květoň (Demel), 33. Sakrajda (Kraus). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Brada. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 500. Průběh utkání: 1:0, 2:1, 3:2, 3:3.

Petr Fabián (Ostrava): "Před tímto zápasem jsme sehráli tři zápasy s týmy, které hrají slovenskou extraligu. Hráči zjistili, že s takovými týmy se dá hrát. Liptovský Mikuláš dokázal porazit Vsetín u nich 4:1. Dnes již Vsetín respekt ztratil. Bylo to dnes poznat i na ledě, řekli jsme jim, že není problém takové mužstvo porazit. Myslím si, že jsme dnes měli na vítězství, a že remíza je neúspěch."

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Hráli jsme v kombinované sestavě, chtěli jsme kluky více fyzicky zatížit. S výsledkem nejsme spokojeni, chtěli jsme tady vyhrát, ale myslím si, že Sareza má dobré mužstvo. Nepilovali jsme přesilovky a podobné situace, které nás stály vítězství. V úvodu jsme měli mnoho vyloučených a to nás stálo spoustu sil a výsledek. Byla to příprava, šlo najít dobré věci, ale objevila se spousta nedostatků, musíme na jejich odstranění pracovat."
Odehrané v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno