Nové tváře: Petr Gřegořek, Rostislav Vlach

Aleš Koňařík, David Schlegel • 16.06.2004

V s e t í n – Zaplnit už jen jedno místo v obraně a nový sportovní manažer Vsetína Roman Čechmánek spolu s šéfem představenstva Vsetínské hokejové Oldřichem Šteflem budou spokojeni. „Máme s Romanem celý příští týden, abychom to doladili,“ dodal Oldřich Štefl. Kromě dříve avizovaného příchodu Kamila Brabence míří do Vsetína útočník Rostislav Vlach a obránce Petr Gřegořek.

Rostislav VLACH

Narozen: 3.7.1962 ve Zlíně
Výška: 185
Váha: 94
Post: centr
Držení hole: L

Poslední štace legendárního útočníka? Dost možná, neboť začátkem července oslaví Vlach své 42. narozeniny. Do Vsetína se vrací po dvou letech strávených v mateřském Zlíně, se kterém loni vybojoval jeho historický titul. Klub mu však poté neprodloužil smlouvu, Vlachovi se však do hokejového důchodu nechtělo. Zájem o jeho služby projevila kromě Vsetína i Dukla Jihlava, se kterou Vlach získal v sezónách 1982/83 a 1983/84 mistrovský titul.

Na extraligový vrchol pak technicky nadaný útočník znovu vystoupal jako kapitán Vsetína, kterému pomáhal postoupit do nejvyšší soutěže. Ostatně, zkušenosti z prolínací soutěží získal Vlach ve finském týmu JoKP Joensuu, kde se setkal i se svým kamarádem Antonínem Stavjaňou. O první vsetínský titul se postaral osobně, když v prodloužení památné finálové bitvy se Zlínem (sezóna 1994/95) rozhodl gólem v 18 vteřině prodloužení. V roce 1997 si naposledy vyzkoušel reprezentační dres, na mistrovství světa v Helsinkách získal bronzovou medaili.

Ze Vsetína pak jeho kroky vedly přes Opavu, Skalici a Zvolen zpět na Valašsko. Opět jako kapitán vedl Vsetín v jeho první sezóně po odchodu Dopity & spol. Úspěšně – místo záchrany bojoval tým plný nezkušených mladíků o play-off. „Doufáme, že pozvedne mladé kluky a vytvoříme tím dobrou partu a dobrý tým,“ věří ve Vlachovo charisma Oldřich Štefl

Petr GŘEGOŘEK

Narozen: 25.5.1978 v Českém Těšíně
Výška: 180
Váha: 86
Post: obránce
Držení hole: L

Kariéra pětadvacetiletého beka začala se začala odvíjet zpočátku přes méně významné kluby ostravského regionu (Slavoj Český Těšín a SK Karviná) a ve svých osmnácti letech naskočil ve třech zápasech za Vítkovice. Ovšem už v následujícím roce napevno zakotvil v sestavě Třince a svého dosavadního výkonnostního maxima dosáhl v ročníku 1999-2000. V Třinci nasbíral 19 bodů za 8 gólů a 11 asistencí, devětkrát oblékl dres národního týmu. O šanci startovat na mistrovství světa jej však připravila operace slepého střeva.

Z Třincem se rozloučil před sezónou 2002-03, byl to však z Gřegořkova pohledu divoký rok. Angažmá v Českých Budějovicích se smrsklo na 23 zápasů, poté byl Gřegořek vyměněn do Liberce, odkud po 15 zápasech zamířil zpět do Třince. Loni kývl na nabídku druholigového ruského týmu Molot Perm, kterému pomohl postoupit do Superligy. Stejně jako dalšímu českému hráči, útočníku Martinu Kotáskovi, mu klub nenabídl další smlouvu. Jeho místo v Permu zaujal jiný český bek, vsetínský odchovanec Petr Kuboš.