Vstupenky online
  80. narozeniny
(18.9.) 4.kolo CHL: Prostějov – Vsetín 3:1 | INFORMACE K PRODEJI PERMANENTEK | Aktuální počet prodaných permanentek: 1538 (13.9.)

Nový trenér Jakubík: Chceme zlepšit hru na ledě soupeřů

Václav Trávníček • 13.06.2013

Seznámit se s týmem a co nejlépe ho připravit na sezonu. To jsou nejbližší cíle Juraje Jakubíka. Nový trenér vsetínského A-týmu, který byl hráčům představen v pondělí v podvečer, má na Valašsku smlouvu od 1. srpna. "Do té doby plánuji do Vsetína dojíždět a spolupracovat s kolegou Viktorem Hlobilem," tvrdí novopečený šéf střídačky, jenž by své svěřence rád viděl v první čtverce. "Také chceme zlepšit hru na hřištích soupeřů. Vím, že tohle loni trochu vázlo," připomíná.

Trenére, jak byste se v krátkosti vsetínské veřejnosti představil?
Trénuji patnáctým rokem, tedy od doby, co jsem v šestatřiceti ukončil aktivní hráčskou kariéru. Působil jsem převážně ve slovenské extralize, rok jsem strávil v zahraničí. Můj největší úspěch je asi mistrovský titul s Duklou Trenčín z roku 1997. Svoji trenérskou kariéru jsem začal u dětí, poslední čtyři roky jsem trénoval s Dušanem Gregorem v Trenčíně a Martině. Loni jsem působil v Dubnici.

A teď přicházíte na Valašsko. Jak zní váš plán?
S vedením klubu jsme si řekli, že by bylo dobré z loňské sezony podržet herní styl domácích utkání. Vsetín hrál na Lapači nátlakový hokej, který nesl ovoce. Rozhodně také chceme zlepšit hru na hřištích soupeřů. Vím, že tohle loni trochu vázlo.

Ve Vsetíně jste teprve krátce, přesto - máte už o týmu nějaké informace?
Informace mám v kostce. Samozřejmě vím, že zde v minulosti působili mí dobří kamarádi Ján Pardavý nebo Roman Stantien. Některé hráče současného týmu už znám, například Maria Brezániho, rodáka z Dubnice. Pomalu teď začnu poznávat ostatní kluky včetně jejich povahových vlastností.

Jaký je nyní váš program? Co vás v nejbližší době čeká?
Smlouvu začnu plnit od 1. srpna. Už mezitím ale budeme s kolegou Viktorem Hlobilem pracovat na letní přípravě, plánuji do Vsetína dojíždět. Chceme být na sezonu co nejlépe připraveni. Víc konkrétní můžu být po lepším seznámení se s týmem.

Co od vás můžou hráči čekat? Jaký styl trénování vyznáváte?
Já osobně se necítím být nějakým velmi tvrdým trenérem. Mám za to, že hráč je inteligentní bytost a dokáže pochopit, co se od něj vyžaduje. Když ne, přijdou upozornění. Komunikace mezi trenérem a hráčem musí probíhat tak, aby případná nedorozumění byla co nejmenší.

Co očekáváte vy od působení ve Vsetíně?
Rádi bychom hráli první čtverku soutěže a následně v play-off došli co nejdál.

A z osobního hlediska?
Velmi rád poznám blíže český hokej. Vždycky jsem měl zafixováno, že se hraje víc hlavou než ten slovenský. Je tady víc technických hráčů. Doufám, že se mi to potvrdí a že na technice hráčů budeme moci stavět i do budoucna.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Olomouc
VHK ROBE Vsetín