O další body zabojuje Vsetín na ledě pražské Slavie

Jan Tajzler • 28.11.2022

Poslední listopadový den zavede vsetínské hokejisty na půdu pražské Slavie, kde nastoupí poprvé od úspěšného čtvrtfinále. Sešívaným se zatím nedaří dle představ, v tabulce sídlí až na 13. místě. Naopak Valaši by rádi potvrdili cenné triumfy nad Přerovem a Třebíčí a získali potřebné body i v hlavním městě. Souboj Vsetína se Slavií odstartuje v pražském Edenu ve středu od 18:00.

Slavia přerušila sérii čtyř porážek

Podobně jako na Vsetíně i na Slavii už letos odnesli nepříznivé výsledky trenéři. Sešívané už nevede z pozice hlavního kouče Jiří Veber, klub angažoval z Litoměřic Daniela Tvrzníka. Pražanům se však stále nedaří výrazněji odlepit z tabulkového suterénu a na postupovou desítku ztrácejí z 13. místa čtyři body. V posledním kole přišla pro pražský tým přeci jen potřebná vzpruha, když na ledě Prostějova urval cenné dva body za vítězství 4:3 v samostatných nájezdech, a přerušil tak sérii čtyř proher v řadě.

Klíčem k vítězství na Hané byla zlepšená produktivita, Slavia v předcházejících duelech měla problém vstřelit více než dvě branky za zápas a to je málo. Dost možná i proto klub sáhl k posílení útočných řad. Z Litvínova přišel mladý útočník Lukáš Stehlík, hodně si v Edenu slibují od angažování lotyšského útočníka Edgarse Kuldy, který má zkušenosti i z KHL či reprezentační úrovně, na ledě Prostějova zaznamenal jednu asistenci. Z Tipsport extraligy by pak měl být Slavií nápomocen Tomáš Šmerha.

Druhý nejhorší útok v lize se snaží podobně jako v předcházejícím ročníku pozvednout Tomáš Knotek, který ovládá tabulku střelců i produktivity s celkovou bilancí kanadských bodů 7+10. Za ním se nachází dvaadvacetiletý útočník Robin Všetečka (6+6). Více se určitě očekává od klubového odchovance Vladimíra Růžičky (4+6), který se do mateřského klubu vrátil před startem sezony. Zkušenosti by slávistickému útoku měl dodávat i další extraligou protřelý hráč Lukáš Žejdl (4+6).

Z obránců se daří podporovat produktivní činnost Karlu Klikorkovi (2+10). Návrat do Slavie před nedávnem ohlásil také Vladimír Roth (0+3), který v loňské sezoně nastupoval za brněnskou Kometu, ve Slavii se těší největší porci ice-timu, když průměrně odehrál téměř 21 minut za zápas. Pražané si budou muset dávat pozor na disciplínu, co se týče ubráněných oslabení jsou druhým nejhorším celkem Chance ligy hned po Šumperku.

Brankoviště sešívaných střeží v drtivé většině případů Roman Málek, který si ve 22 duelech vychytal úspěšnost zákroků na hodnotu 91.76 % a průměrně inkasoval 2.39 branek na utkání. Pražané mají k dispozici ještě mladíky Michala Pittera a Tomáše Voleveckého.

Oslaví Vsetín třetí triumf v řadě?

Valaši se snaží znovu naladit na vítěznou vlnu a po rozpačitých výkonech zaznamenali dvě cenná vítězství v řadě. Nejprve uspěli svěřenci trenéra Jiřího Weintritta na ledě Přerova, kde slavili po dlouhých třech letech tříbodový zisk za vítězství 4:1. Další cenný skalp pak Valaši získali na domácím ledě, když přetlačili druhý tým tabulky z Třebíče 2:1. V utkání si přitom vytvořili dostatek šancí a nebýt vynikajícího Pavla Jekela v brance Horácké Slavie, mohl být konečný výsledek mnohem vyšší.

Vsetín se díky dvěma výhrám v řadě drží na 5. místě, ale tabulka je ve svém středu nadále mimořádně vyrovnaná a tudíž se bude počítat každý bod. Trenéři mohou být určitě spokojeni s posledními dvěma zápasy už jen proto, že se prosadili i střelci, od kterých nebyli na Valašsku na branky zvyklí. V Přerově udeřil podruhé v sezoně Daniels Berzinš, v obou duelech skóroval Jan Štefka, s Třebíčí pak byla radost sledovat výkony čtvrté útočné formace, ke Štefkovi se brankově přidal Adam Hořanský a tato formace si tvořila i další slibné příležitosti. Střeleckou listinu na Valašsku vede s 10 brankami Riku Sihvonen.

Kanadské body sbírá také obránce Marek Voženílek, jenž v posledních třech duelech obstaral hned čtyři asistence a s celkovými šesti kanadskými body se jedná o druhého nejproduktivnějšího zadáka Valachů hned po Ondřeji Němcovi (0+8). Naopak Vsetín oficiálně oznámil, že v nejbližších utkáních nebude moct využít služeb brankářské jedničky Maxima Žukova. Klubový odchovanec David Sachr tak odchytal tři poslední utkání a zatím se svými spoluhráči dvakrát slavil a jednou prohrál.

Podaří se Vsetínu uspět i ve třetím utkání v řadě? Souboj Valachů s Pražany odstartuje na Zimním stadionu Eden ve středu od 18:00. Vývoj utkání můžete sledovat na osvědčených portálech, textovou reportáž připraví onlajny.com a přímý přenos hokejkatv.cz.

Sestavy v posledním kole:

Slavia Praha: Málek – Klikorka, Hejda, Barák, Roth, Žovinec, Hanousek – Stehlík, Žejdl, Kulda – Strnad, V. Růžička, Brož – Mrňa, Kern, Simon – Havrda, Poletín, Petrov

Vsetín: Sachr – Voženílek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana (A), Říha, Hryciow – Jonák (C), Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – Půček, Lichanec, Klhůfek – Hořanský, Štefka, Š. Bláha.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava