O herním modelu nové sezony rozhodne Výkonný výbor 5. června

Redakce • 26.05.2020

V úterý 26. května projednávaly kluby Chance ligy na svém aktivu v Praze podobu a herní model soutěže pro nový ročník 2020/2021. Kluby pracují s variantou devatenácti účastníků, kteří by se v základní části střetli dvoukolově každý s každým. Po 36. kole v lednu by se soutěž rozdělila, následovaly by zápasy nadstavby a poté i předkolo play-off a vyřazovací boje.

Důležité bude play-down ve spodní skupině, Chance Liga se totiž po nadcházejícím ročníku zúží z devatenácti týmů na šestnáct. O tomto návrhu musí rozhodnout Výkonný výbor Českého hokeje, který zasedá v pátek 5. června. Zbývá totiž doladit například mechanismus postupu do Tipsport extraligy. Poté přijde na řadu rozlosování nové sezony, od kterého se odvíjí prodej permanentek.

Účastníci Chance ligy 2020/2021

• Draci PARS Šumperk