Ohlédnutí Adama Hořanského za zápasem se Slávií

Josef Kutěj, Helena Hegeďová • 04.10.2019

Valachům se v zápase ze začátku dařilo, bohužel, jakmile se zápas překlopil do druhé části, začalo jim docházet štěstí a v závěru zápasu se Slavii podařilo strhnout vítězství na svou stranu. „Zbytečnými chybami a zbytečnými přečísleními, do kterých jsme soupeře pouštěli. Do třetí třetiny jsme vstupovali s tím, že to za žádnou cenu nechceme pustit, ale bohužel tam byly zbytečné chyby, které oni potrestali. Naopak my jsme měli dost šancí na to, abychom si to celé udělali jednodušší, ale neproměnili jsme je.“

Do dnešního utkání jste šli povzbuzení čtyřmi výhrami v řadě na kontě, jak se nastupovalo?
Nastupovalo se dobře, věděli jsme, že Slavia vyhrála nad první Porubou 6:2, a že to bude těžký zápas. Myslím si, že jsme na to byli nachystaní, ale bohužel jsme to nezvládli.

Slávistický trenér říkal, že soupeři bylo jedno, jestli by se zápas hrál ve středu nebo ve čtvrtek. Vás posunutí utkání nějak ovlivnilo?
Vůbec, spíš nám to udělalo dobře, nebo teda alespoň mně (úsměv). Ve středu jsem se necítil vůbec dobře, ve čtvrtek to už bylo o hodně lepší.

Do utkání jste nastoupili aktivně, Slavia pět minut prakticky nevystřelila na branku, nicméně přesto utkání otočila. Čím si tento obrat vysvětlujete?
Zbytečnými chybami a zbytečnými přečísleními, do kterých jsme soupeře pouštěli. Do třetí třetiny jsme vstupovali s tím, že to za žádnou cenu nechceme pustit, ale bohužel tam byly zbytečné chyby, které oni potrestali. Naopak my jsme měli dost šancí na to, abychom si to celé udělali jednodušší, ale neproměnili jsme je.

Sešívaní se prosadili vlastně z první střely na branku, shodilo vás to?
Ani ne, spíš když góly nedáváme, tak to pak musíme o to víc odšlapat zpátky, abychom naopak góly nedostávali. Když vidíme, že se nám teď nedaří střílet góly, musíme víc bránit. To jsme bohužel ale dnes neplnili, a proto jsme prohráli.

V první třetině odstoupil Kuba Teper, zdravotní problém potkal i Ondru Slováčka... Mělo na výsledek vliv i to, že se vám v podstatě rozpadla první obrana?
Slovi (Ondřej Slováček) hrál na lačný žaludek (úsměv), ale naštěstí to dopadlo dobře. Kuba Teper spadl na hranu mantinelu a udělal si něco s klíční kostí, takže doufáme, že bude co nejdřív v pohodě.

Vy jste dnes hrál aktivně, utkání se vám povedlo... Co šlo ale udělat lépe?
Rozhodně proměnit ty šance, které jsme nedali, a samozřejmě hra dozadu. Hlavně jsme je pouštěli hodně do přečíslení a takovéto týmy to dokáží využít. My jsme to nevyužili, oni ano, v tom byl ten rozdíl.

Asistencí jste také přispěl k prvnímu gólu týmu, jak jste celou situaci viděl?
Dneska jsem hrál s Toníkem Pechancem a Radimem Kucharczykem a věděl jsem, že Tonda to umí sklepnout, abych si mohl najet v plné rychlosti. Pak jsem tam viděl Radima a chtěl jsem přihrát před bránu, což se povedlo a byl z toho gól.

Právě s těmito dvěma jste vytvořili novou lajnu, vyhovovala vám spolupráce?
Mně se nehrálo špatně ani předtím, ale Radim je zkušený, řekne si, co mně chce, Tonda to stejné, což mi pomáhá. Teď to bylo o tom, abych vybojoval co nejvíc puků a snažil se jim je rozdávat, aby z toho padly nějaké góly. Padl jeden, nějaké šance jsem měl i já, bohužel jsem je nedal...

Myslíte si, že zůstane vaše lajna v tomto složení i pro utkání s Jihlavou?
Vůbec netuším, David Tůma má nějaké zranění a trenéři mi o téhle změně řekli den před zápasem. Čekalo se, jestli Tůmič (David Tůma) nastoupí, nenastoupil, tak jsem tam hrál já.

Teď tedy jedete do Jihlavy, což bude druhé těžké utkání po sobě. Jak zapomenout na neúspěch se Slavií?
Musíme to hodit za hlavu, od zítřka do toho jít zase naplno a nachystat se na to, že to bude další těžký zápas. Doufám, že to zvládneme, a že zahájíme další šňůru, která potrvá už déle než tahle.