Ohlédnutí za první částí aneb Dorost povstal z popele

Michal Kubáň • 28.10.2004

V s e t í n – S hvizdem pondělního zápasu s Kometou se ukončila první část extraligy dorostu. Dorost zapomněl na nevydařený začátek a šňůrou šesti zápasů bez porážky ukázal ostatním, že se s ním musí počítat. Střelecké duo Hrňa - Ciupa spolu s dalšími hráči vytvořili šlapající tým, jenž se usadil na 5. místě v moravské skupině. Jaká byla cesta k dosavadnímu pátému místu? Nyní začíná rozšířená část, kdy se utkají dorostenci s českými celky. Dorost už ve čtvrtek 28.10. přivítá na svém ledě Karlovy Vary.

V pondělí skončila první část extraligy juniorů i extraligy dorostů. Ve čtvrtek se vsetínské týmy utkají „tváří v tvář“ s českými týmy. Podle dosavadních výsledků se můžeme těšit na kvalitní konfrontaci silných soupeřů, které by měli nabízet divákovi kvalitní podívanou.

Pomalý rozjezd vsetínských dorostenců v úvodu sezóny spíše „posílal vodu na mlýn“ pesimistům, kteří pochybovali nad kvalitou dorosteneckého kádru, a řadili Valachy do nižších příček tabulky. V prvních devíti zápasech měl dorost bilanci 4 – 4 – 1. Prohra 4:3 s Opavou v 8. kole, o niž se mluvilo jako o jednom z nejslabším článku extraligy dorostu, přece jen připomínala katastrofické scénáře. Ale dorost povstal jako „bájný Fénix z popela“, vědom si toho, že má ještě spousty zápasů před sebou, začal vyhrávat.

První vlaštovkou byla výhra nad Brnem 3:1. Prohra s Ostravou sice ukázala, že to nepůjde tak lehce, ale od tohoto zápasu dorost začal sbírat skalpy soupeřů. Porážka Znojma (4:0), Třebíče (5:4), Zlína (3:2),Vítkovic (3:2), Opavy (5:1) a Brna (4:1) zastínila prohru s Ostravou (1:3) i remízu s Přerovem (3:3). Série vítězství zaručily Vsetínu pomalý postup do vyšších sfér tabulky a zavrhly domněnky na spodek tabulky. V současnosti sídlí dorost na 5. místě moravské skupiny s 20 body. Pod ním jsou šesté Vítkovice s 16 body. Tabulku vede Třinec (30), 2. Přerov (27), 3.Ostrava (24), 4. Zlín (23). V české skupině patří mezi nejlepší šestici týmů pro změnu Slavia, Kladno, Sparta, Karlovy Vary, Pardubice, Plzeň.

Mezi nejlepší střelce vsetínského celku patří Jakub Ciupa , který v 17 zápasech nasbíral 19 bodů (11+8). Druhý nejlepší je jeho dvorní spoluhráč Erik Hrňa , který v 16 zápasech pobral 18 bodů (9+9). A do třetice mezi ně patří i Martin Podešva se 17 body (10+7) během 17 zápasů. Jako nejproduktivnější obránce se promítl ve statistikách Radim Ostrčil se 7 body spolu s kvalitním výkonem na ledě, tak neunikl jako jediný reprezentačnímu výběru “17”.

Pozice brankářské jedničky byly zpočátku velmi proměnná. V brance se střídali Němec s Musilem. Ale vítězná šňůra dorostu v brance podporovaná prvně jmenovaným udělala trenérům jasno. Jaroslav Němec vychytal osm vítězství s průměrem 2.42 na zápas, jenž ho řadí na 4. místo ve statistikách moravských brankářů. Dorostenci patří mezi 2. nejžádanější tým na Moravě, jelikož jeho 18 utkání vidělo celkově 2840 diváků. V čtvrtek 28.10. však už bude všechno jinak. Začne totiž rozšířená část a dorost na svém ledě hostí Karlovy Vary, které jsou v české skupině na 4. místě. V sobotu 30.10. zajíždějí dorostenci poměřit svůj hokejový um s Plzní.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov