Oslabený Vsetín se představí v Sazka Aréně

Aleš Koňařík • 25.01.2005

V s e t í n – Poprvé bez Jiřího Hudlera, který v neděli odletěl zpět do Detroitu, nastoupí vsetínští hokejisté k utkání 42. kola v Sazka Aréně proti loňskému vicemistrovi Slavii. Vsetínu se v minulém kole podařilo poprvé v lednu zvítězit a stále si tak drží teoretickou šanci na play-off. Na Slavii se ve vsetínském dresu poprvé představí obránce Marek Chvátal, který na Vsetín přišel v rámci hostování do konce sezóny z Třince.

Slávisté nastoupí ke svému třetímu domácímu zápasu v řadě a určitě se snahou odčinit trapnou prohru 3:7, kterou v minulém kole utrpěli s Plzní. Oba týmy si letos bedlivě stráží svá kluziště: Vsetín na svém ledě Slavii dvakrát porazil (5:1 a 4:3), v Praze se v prvním případě radovali slávisté 2:1. Rozhodující gól vstřelil brankáři Žigárdymu Radek Duda, který se však stal obětí „hvězdného“ trejdu za obránce Jaroslava Špačka. Olympijský vítěz z Nagana si v novém působišti připsal v šesti zápasech jedinou asistenci. Poslední výměnu uskutečnila Slavia na postu brankářské dvojky. Lukáš Hronek se po sedmibrankovém přídělu odporoučel zpět na Vysočinu, jeho místo zaujal Zdeněk Šmíd z Karlových Varů

Z vítězné vsetínské sestavy proti Třinci kromě Hudlera vypadl i obránce Vladimír Gýna, jemuž k 20. lednu končilo hostování a který se tak musel vrátit zpět do Českých Budějovic.

Letošní zápasy:

Vsetín – Slavia 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky:
11. Frolo (Stantien, Radivojevič), 17. Kowalczyk (Stantien), 35. Vak (Radivojevič), 41. Zadina, 51. Brabenec (Pavliš, Kowalczyk) - 42. Kopecký.

Slavia – Vsetín 2:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky:
2. Tomica (Stümpel, Vlasák), 28. Duda (Vašíček) - 1. Kovář (Vak, Demel).

Vsetín – Slavia 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)
Branky:
3. Hudler (Radivojevič), 7. Hudler (Somík), 41. Brabenec (Somík, Klesla), 43. Gýna (Vak) - 14. Pálffy (Stümpel, Kolařík), 22. Antoš (Graňák), 39. Sup (Pálffy, Kadlec).

Pravděpodobné sestavy

Slavia: Šmíd - J.Novák, Špaček, Kadlec, Žižka, Žabka, Kolařík, Pojkar, Graňák - D. Hruška, Beránek, Sup - Pálffy, Vašíček, Antoš - Vlasák, Stümpel, Tomica - L. Havel, M. Kopecký, R. Dlouhý

Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Chvátal, Němec, Jaškin, Gřegořek - Veselý, Brabenec, Somík - Radivojevič, Vak, Demel - Dubec, Vlach, Selingr.