Petr Dvořák: Nikdo z nás nehrál dobře, ze zápasu se musíme ponaučit

Filip Bazala • 05.09.2015

Vsetínští hokejisté v posledním domácím zápase přípravy proti Novému Jičínu neukázali ani zdaleka ideální výkon a do startu soutěže mají ještě na čem pracovat. Toho je si vědom i Petr Dvořák, který je novým hráčem v sestavě, ale i tak se snažil tým povzbuzovat i za jasného výsledku po celý zápas. „Vždy se po starších hráčích chce, aby pozitivním způsobem vedli mužstvo. Určitě si ale nepřipadám v roli, kdy bych měl někoho v týmu dirigovat,“ řekl skromně jednatřicetiletý centr druhé formace.

Petře, na přípravu hodně divoké utkání, co myslíte?
Hned od prvního střídání to nebylo ono. Myslím, že to pro nás nakonec bude dobře, že jsme dostali takovou facku týden před startem soutěže. Proti Jičínu nikdo nevynikal, nikdo nehrál dobře. Je třeba si z utkání vzít ponaučení. Věřím, že v už v úterý v Porubě ukážeme, jaké mužstvo jsme a že ty cíle, co tady vyhlašujeme, nejsou jen tak.

Proč vás Nový Jičín natolik převyšoval v herních činnostech?
Z mého pohledu hráli velice jednoduše. Vyhazovali puky, dostávali se do rychlých přečíslení, byli živější než my, byli všude rychleji a hráli velmi dobře do těla, což nám první dvě třetiny chybělo. Dokázali hodně odražených puků dostat do brány, neměli jsme jejich hráče pokryté a jim tam bohužel všechno spadlo.

Patříš k novým hráčům v týmu a hraješ ve druhé formaci také s novými hráči, jak se zatím sžíváte?
No, asi každý z naší formace si myslel, že to bude lepší. Hodně se snažíme komunikovat. Nicméně věřím, že na první kolo se naladíme, budeme hrát dobře my i celý tým a Novému Jičínu porážku oplatíme.

Jste v týmu jeden z těch zkušenějších hráčů, cítíte na sobě nějakou zodpovědnost za tým?
Vždy se po starších hráčích chce, aby pozitivním způsobem vedli mužstvo. Určitě si ale nepřipadám v roli, kdy bych měl někoho v týmu dirigovat. Trošku jen cítím, že starší hráči by měli občas něco říct a tým povzbudit. Jsou tady i starší hráči než já, ale na tuhle roli jsem zvyklý. Rád klukům pomáhám a snažím se je povzbudit.

I s ohledem na průběh zápasu s Jičínem. Myslíte, že přípravných utkání je pro vás dost nebo by bylo lepší už rovnou skočit do soutěže?
Záleží jak pro koho. Já osobně jsem hrál čtvrtý zápas a cítím na sobě, že to není ono. Jak jsem už říkal, cítil jsem to od prvního střídání. Čtrnáct dní jsem nehrál zápas a těch přáteláků by mohlo být i více. Bohužel se něco i odřeklo a všichni se každý zápas na soupisku nedostali. O to víc se však těším v úterý do Poruby, abych chytl zápasový rytmus.

Jak probíhá finální část vaší přípravy před sezonou?
Již trénujeme přesilovky, zakládání útoků a takové věci. Nevypadalo to na tréninku úplně nejhůř, ale nejlepší trénink je zápas. Musím říct, že z tréninků v zápase nebylo vůbec nic. Hráli jsme vážně špatně.

Co udělat proto, abyste v prvním kole soutěže s Novým Jičínem neskončili podobně?
Rozhodně se poučit z toho, co Jičín dnes praktikoval na nás. Nedají nám kousek ledu, hrají do těla a my tu hru budeme muset prostě zjednodušit. Musíme více sbírat dorážky před naší branou, hlídat si hráče a od první minuty jim dát pocítit, že začala liga a my hrajeme doma.