Po sestřelení Jestřábů míří Valaši do doupěte Trhačů

Jan Tajzler • 21.10.2018

Chance liga pokračuje v ponedělí již 17. kolem. Vsetínské hokejisty čeká cesta na půdu nejzvdálenějšího soupeře v soutěži a to do Kadaně. S Trhači mají Valaši skvostnou bilanci, v dosavadních pěti utkáních vždy zvítězili. I tentokrát bude Vsetín v jednozančné roli favorita. Zápas na severočeském stadionu Kadaně startuje v pondělí v 18:00.

Oplatí Kadaň Valachům výprask ze 2.kola?

Kadaň patří mezi tradiční kluby druhé nejvyšší soutěže. V poslední sezoně se však žlutočerným Severočechům vůbec nedařilo a obsadili poslední místo, jen díky novému pravidlu však Trhači první ligu neopustili. Přesto se však v královském městě řešilo, zda má smysl nastoupit do následujícího ročníku. Na spadnutí byl odprodej licence do Hodonína, ale v Kadani se nakonec podařilo prvoligovou příslušnost udržet a Trhači se snaží o maximálně důstojnou roli mezi čtrnáctičlennou konkurencí.

Kadaň nevstoupila do sezony dobře, z úvodních devíti utkání vybojovali černožlutí pouze bod. Zlom nastal až v 11. kole, kdy Kadaň dokázala zaskočit slezský Havířov na jeho ledě 5:3. V následujícím kole pak Trhači zvládli severočeské derby proti Ústí nad Labem (2:1), zdálo se, že se blýská na lepší časy. Následovala však porážka 1:4 na ledě Třebíče, pak si Trhači spravili náladu, když porazili krajského konkurenta z Litoměřic 3:1. Následovaly však výprasky v Moravskoslezském kraji, kde Kadaň prohrála nejprve ve Frýdku-Místku 3:6 a poté v Porubě 2:6.

I přes zisk pouhých devíti bodů však Kadaň není poslední, momentálně ji patří 14. pozice s jednobodovým náskokem na poslední Ústí nad Labem. Pokud má Kadaň překvapit i v pondělním domácím zápase proti Vsetínu, pak bude muset spoléhat na Jaroslava Kůse, jenž vede klubovou produktivitu, jeho zvláštní schopností jsou především přesné asistence, kterých zaznamenal už 13 a k tomu vstřelil jednu branku. Nejlepším střelcem Trhačů je momentálně Lukáš Klíma, který se může pochlubit sedmi přesnými zářezy do branek soupeřů, k tomu navíc přidal čtyři asistence. Za Kadaň hraje také Lukáš Říha, kdysi obávaný kanonýr první ligy si střihl i pár startů za extraligový Vsetín v sezoně 2006/2007.

Vzhledem k postavení Kadaně v tabulce najdeme jen těžko obránce, kteří by byli ve statistikách +/- v plusových bodech. Vypíchněme tedy alespoň produktivní zadáky pondělního soupeře. Statistikám obránců vévodí duo Jakub Trefný (2+3) a Šimon Szthmáry (1+4). Brankoviště Trhačů pak střeží Ondřej Kuchař, jeho čísla však příliš oslnivá nejsou, v devíti zápasech inkasoval průměrně 4,47 branek na zápas a úspěšnost zákroků je lehce nad 89%. Trhači však touží Vsetínu vrátit jedenáctibrankový výprask z Lapače, podaří se?

Vsetín: Splní Valaši povinnost?

Valaši se dokázali oklepat z porážky proti Českým Budějovicím. Lídr tabulky sice přerušil zelenožlutým sérii osmi vyhraných zápasů v řadě, ale svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka se nenechali rozhodit: “Jsme rádi, že po ztrátě s Budějovicemi jsme nespadli do delší série porážek, ale že jsme dnes, a pevně v to věříme, odstartovali novou vítěznou sérii,” pevně věří trenér Luboš Jenáček.

Valachům se navíc výrazně vyprázdnila marodka, do zápasu s Prostějovem už zasáhl obránce Wiliam Mäkinen a pyšný mohl být především na svého krajana Mikaela Kuronena, jenž zaznamenal dvě přesné trefy do sítě soupeře a výrazné pomohl Vsetínu k vítězství nad Prostějovem.

Valaši se nyní vydávají na cestu za dalšími body, čeká je dlouhá cesta do severočeské Kadaně, kde by rádi potvrdili svou dominanci nad místními Trhači. Vsetín se s Kadani střetl v pěti utkáních a skóre mluví jasně 43:5 ve prospěch zelenožlutých. Každý zápas však začíná od stavu 0:0, nejinak tomu bude i v pondělí na ledě Zimního stadionu v Kadani.

Sestavy v posledním kole:

Kadaň: Kuchař – Trefný, Novák, Holý, Blaha, Popela, Grebeňuk – Klíma, Kůs, Wágner – Maršoun, Šťovíček, Chlouba – Rezek, Rindoš, Šulek – Svoboda, Tupý, Homer.

Vsetín Gába – Mikuš, Holomek, Slováček, Teper, Frolo, Mäkinen, Ondračka – Theoret, Rác, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Březina – Jindra, Pitule, Kuronen.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov