Posila do brankoviště! V dresu Vsetína se nově představí Ondřej Bláha

Redakce • 01.05.2019

Do sezony 2019/2020 vstoupí tým s novou brankářskou dvojicí. Oba se velmi dobře znají z českobudějovického Motoru, kde zažili společně nejpodstatnější část své kariéry. Ondřej Bláha si už v předminulé sezoně vyzkoušel hostování v Havířově. Minulou sezonu již kratší hostování proměnil v celý ročník a v dresu Havířova patřil k týmu, který v sezoně v lize asi nejvíce překvapil. Lví podíl na tom měl právě šestadvacetiletý brankář. Nyní bude soupeřům bránit ve skórování v zelenožlutém dresu.

Ondřej Bláha

Datum narození: 21.8.1992 (26 let)
 Výška/váha: 185 cm, 77 kg
 Lapačka: v levé ruce
 Místo narození: České Budějovice
 Bývalé kluby: České Budějovice, Havířov
Profil na eliteprospects.com: ZDE

Jak již bylo výše zmíněno, Ondřej Bláha je odchovancem českobudějovického hokeje. V průběhu své kariéry tedy působil drtivou většinu času právě v dresu Motoru. Vypomáhal však i ve druholigovém Jindřichově Hradci. Zažil však i chuť Extraligy v dresu Tygrů z Liberce v sezoně 2016/2017, když střídal Romana Willa na zápase v Plzni a na jednatřicet minut čelil pokusům domácích hráčů. Na celou sezonu se mimo České Budějovice stěhoval poprvé uplynulou sezonu, když hájil barvy AZ Havířov. Domácí fanoušci jej tak mohou znát hlavně právě z tohoto působení. Nyní jej čeká další výzva! Společně s Davidem Gábou se budou snažit Vsetín dostat až do finále Chance ligy. Vítej Ondro!

„Byť jsme byli s brankáři v sezoně spokojeni, nakonec jsme se rozhodli pro částečnou změnu v brankářském týmu a volba padla na Ondru Bláhu, kterého jsme již dvě sezóny sledovali jako našeho soupeře. Svými dlouhodobými výkony nás zaujal. Navíc se dobře znají s Davidem Gábou, tak nic nebude bránit tomu, abychom měli opět silnou brankářskou dvojici v našem týmu, kterou budou doplňovat David Sachr s Kubou Málkem,“ říká k příchodu první posily Daniel Tobola.