Poslední předvánoční zápasy pro dorost, junioři jedou do Poruby a hostí Kralupy

Andrea Harmuthová, Helena Hegeďová • 07.12.2021

Dorostenci budou v tomto týdnu pokračovat v bojích v nadstavbové skupině. Ve čtvrtek doma přivítají Porubu a v sobotu se k dalšímu utkání vydají do Přerova. Junioři budou chtít navázat na dvě povedená utkání, a to konkrétně proti Porubě a Kralupům nad Vltavou.

Prorazí dorost smůlu? Na Lapač dorazí Poruba, venku se Vsetím utká s Přerovem

Dorostu se vstup do druhé části extraligy příliš nevydařil. Valachy trápí hlavně mezery v sestavě, do posledního utkání nastoupili s jedenácti hráči v poli, což se projevilo také v zápasech. Proti Šumperku Vsetín gólově zabral až ve třetí třetině, zatímco soupeř se střelecky prosazoval od první periody. Vsacané už jejich náskok nestáhli a utkání lépe vyšlo dorostencům ze Šumperka. Ve druhém zápase uplynulého týdne proti Havířovu nevstřelili Valaši žádnou branku. Soupeř si vítězství zajistil třemi góly v první periodě a v závěru přidal ještě jeden pojišťovací. Tento týden je čeká souboj se sousedem z tabulky z Ostravy a s druhým Přerovem. Podaří se dorostu prolomit smůlu a zvítězit v následujících utkáních?

Zápas: 9. 12. Vsetín – Poruba 19:15

Vzájemné zápasy v sezoně:
18.9. 2021 Poruba – Vsetín 6:2 (1:1,2:1,3:0)
Utkání bylo vyrovnané až do třetí třetiny. Vsacané se vždy dostali do vedení, ale soupeř rychle srovnal. Pak už vzal zápas do svých rukou a Vsetín už se nedokázal prosadit.
23.10. 2021 Vsetín – Poruba 5:4 (2:2,0:1,3:1)
Duel nabídl mnoho branek, ale rozhodla až třetí třetina. V té Valaši srovnali a vytvořili si dvoubrankový náskok. Ostravský celek ještě v závěru snížil, ale Vsetínští nakonec zvítězili s jednobrankovým náskokem.

Dorostenci Poruby začali nadstavbu zápasem s Olomoucí, které podlehli. Do utkání sice vstoupili lépe a po první periodě vedli, ale poté už žádnou branku nepřidali. Zato Olomouc se střelecky prosazovala a Poruba tak odjela domů s prázdnou. Ve druhém utkání se ostravský celek postavil proti Mladým Drakům Šumperk. Zápas byl dost vyrovnaný a šlo se do prodloužení. Tam se díky početní výhodě prosadili domácí a body tak zůstaly v Porubě. Bude zajímavé sledovat, jak si s tímto týmem poradí Vsetín, jelikož mají oba celky shodně bodů a sousedí spolu v tabulce.

Zápas: 11. 12. Přerov – Vsetín 12:00 Odloženo

14.10. 2021 Přerov – Vsetín 7:3 (2:1,3:1,2:1)
Soupeř se dostal do vedení už v první periodě, a to držel až do konce. Postupně navyšoval své vedení a Vsetínu se povedlo v každé části vstřelit pouze jednu branku. Na bodový zisk to nestačilo.
25.11. 2021 Vsetín – Přerov 2:7 (0:0,2:2,0:5)
První třetina zápasu byla bezbranková, ve druhé oba týmy vstřelily dva góly. Ve třetí třetině se však Přerov rozjel a nastaly doslova gólové hody. Vsetínu nadělil pět branek a odvezl si body.

Přerovští dorostenci vstoupili do nadstavby o účast v play-off úspěšně. Nejprve porazili Havířov, kdy vstřelili rozhodující gól ve vlastním oslabení. Jejich soupeř nevsítil jedinou branku a Přerov se tak radoval z výhry. Ve druhém zápase však o jednu branku prohrál s Olomoucí. Až do poslední třetiny to vypadalo na jasnou výhru, ovšem kohouti zabrali a nadělili Zubrům pět branek a rázem otočili celý zápas. I přesto patří Přerovu druhá příčka v tabulce a na vedoucí Olomouc mu schází dva body.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Čada – Stodůlka, Zedek, Škrabola, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Vaněk, Kovář, Budín, Pejchal, Raušer.
Poruba: Chylík – Janeček, Michalčík, J. Kalužík, Glos, Pavlíček – Konečný, Moravec, Vehovský – Stasiuk, Kršík, Wendelín – P. Sobol, Šrubař, Wardas.
Přerov: Vojtek – Škňouřil, Svozil, Polame, Harásek, Nášel, Veselý – Galnor, M. Hanák, J. Hanák, Paska, Kolařík, Toman, Dobša, Kuchta, Klouda, Svoboda.

Lídři kanadského bodováníBodující mezi obránciGólmanská jedničkaPostavení v tabulce

Junioři: Čas navázat na povedený týden!

Minulý týden si junioři ve dvou zápasech připsali pět bodů a pomalu se bodově přibližují ke čtvrtému místu. Právě směrem k postupu výše bude důležité páteční utkání s Porubou, která je aktuálně šest bodů před Vsetínem. Valaši se budou snažit navázat na výhru proti Warriors (7:4) a cenný skalp šumperských Mladých Draků v prodloužení.

Zápas: 10. 12. Poruba - Vsetín 18:00

17. 9. 2021 Vsetín - Poruba 4:3 (1:0, 3:0, 0:3)
Vsetín měl v domácím utkání dobře našlápnuto a po dvou třetinách vedl o čtyři branky. Ostravané utkání zdramatizovali třemi brankami v závěrečné dvacetiminutovce.
17. 10. 2021 Poruba - Vsetín 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
V druhém vzájemném utkání Vsetína s Porubou bychom našli mnoho podobností s tím prvním. Domácí celek vedl po dvou třetinách o čtyři branky, jenže tentokrát se hosté neprosadili ani jednou.
17. 11. 2021 Vsetín - Poruba 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Valaši se sice dostali do vedení jako první, ale celek z Ostravy v poslední minutě první třetiny vyrovnal a ve druhém dějství předvedl rychlý obrat. Na tento počin hostů domácí nestihli zareagovat.

Výsledky Poruby mají na rozdíl od Vsetína sestupnou tendenci. Zatímco v listopadu prohráli Ostravané pouze s Přerovem a po prodloužení s Technikou, v prvních dvou prosincových kolech ještě body neposbírali. Utkali se totiž právě se dvěma již jmenovanými soupeři. V utkání se Zubry začala Poruba dotahovat pozdě, proti brněnským sovám se pak nedokázali prosadit ani jednou.

Zápas: 12. 12. Vsetín - Kralupy nad Vltavou 18:45

26. 9. 2021 Kralupy nad Vltavou - Vsetín 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Vsetínští byli v Kralupech aktivnějším týmem, ale trápila je koncovka. V polovině třetí třetiny se Valaši dostali do zaslouženého vedení, ale v poslední minutě přišla studená sprcha v podobě vyrovnávacího gólu domácích v poslední minutě. Nebylo ale proč smutnit, protože o sedm sekund později po skóroval po kombinaci s Janem Ramertem Ondřej Broža.

Kralupy nad Vltavou jsou na posledním místě západní skupiny, a to s velkou bodovou ztrátou. Tým ze středu Čech vyhrál v letošní sezoně pouze jednou, další tři body pak získal po třech prohrách v nastaveném čase, respektive po samostatných nájezdech. Takhle dopadl i poslední zápas Kralup, kdy se na domácím ledě dostaly během prvních deseti minut do tříbrankového vedení. Ani to jim ale k dalšímu plnohodnotnému vítězství nestačilo. Kobra do konce základní hrací doby vyrovnala, a nakonec si pro sebe urvala i bonusový bod v samostatných nájezdech.

Vsetín: Hořejší – Sýkora, Fojtík, Prčík, Liss, Sviták, Mojžíš – Koláček, Bachánek, Janíček, Čechmánek, Maštalíř, Hrazdira, Dědek, Bednařík, Broža.
Poruba: Slíž – Černý, Dinmukhammed, Kelnar, Macias, Hlaváč, Ludvík – Halata, Chovanec, Siekierka, Mikula, Barčák, Plevka, Koudelný, Elze, Kolat, Lysoněk.
Kralupy nad Vltavou: Král – Hrouda, Kratochvíl, Šimůnek, Burger, Vrbka – Hanousek, Hamršmíd, Šilhavý, Vorlíček, Typolt, Náhončík, Stupka, Sulík.

Lídři kanadského bodováníBodují mezi obránciGólmanská jedničkaPostavení v tabulce
VsetínOndřej Broža (9+9)Richard Liss (2+7)David Tkadlec (89,87 %)5. východ (26 b.)
PorubaMatěj Halata (5+15)Filip Hlaváč (2+10)Marek Slíž (92,86 %)4. východ (32 b.)
Kralupy nad VltavouJakub Sulík (5+8)Filip Hron (2+3)David Němec (88,82 %)6. západ (6 b.)