Po napínavém boji s Porubou si vsetínská juniorka připisuje 3 body

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 17.09.2021

První třetina byla velmi vyrovnaná a hra se stále přesouvala z jedné strany na druhou, ale přece jen se Vsetínským podařilo prosadit. To druhá perioda přinesla gólové hody. Během ní se totiž Valaši trefili celkem třikrát a dostali se do čtyřbrankového vedení. Ve třetí třetině Poruba zabrala a podařilo se jí dohnat soupeře na rozdíl jednoho gólu. V posledních minutách se však domácí vzpamatovali a do své brány již žádný gól nepustili.

Liga juniorů - 3.kolo pá 17.9.19:15
HC RT TORAX Poruba 2011
4:3(1:0, 3:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 4. Janíček (Broža, Bednařík), 24. Houser (Jurek), 25. Mojžíš (Broža), 35. Veselý (Houser, Vrána) – 43. Siekierka (Fornál, Macias), 46. Macias (Halata, Fornál), 59. Hlaváč (Koudelný). Rozhodčí: Holibka – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 29:19. Průběh utkání: 4:0, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Mojžíš, Houser, Machů, Prčík, Sýkora, Čapka, Macík – Maštalíř, Čechmánek, Veselý, Vrána, Jurek, Bednařík, Ramert, Janíček, Horský, Broža.
HC RT TORAX Poruba 2011: Pawlas (25. Slíž) – Topolanský, Mrozek, Černý, Macias, Hlaváč, Ludvík – Barčák, Dinmukhammed, Halata, Chovanec, Fornál, Koudelný, Siekierka, Prokeš, Elze, Urbančík, Kotrba.

Domácí těžili hned z úvodní přesilovky po vyloučení hostujícího gólmana, který dostal dvouminutový trest za sejmutí obličejové masky. Přesilovou hru VHK neproměnil, ale dvacet sekund nato se prosadil Martin Janíček. Valaši své skóre navýšili ve druhé třetině, kdy si rychlými góly prezentovali kapitán domácího celku Marek Houser a Matěj Mojžíš. Tyto dvě branky donutily Pawlase opustit brankoviště. Mezi třemi tyčemi jej vystřídal Slíž. Valaši svou herní převahu potvrdili čtvrtým gólem v podání Matyáše Veselého.

Po čtyřiceti minutách hry vedli Valaši o čtyři branky, jenže Poruba zabrala. Za hákování byl zkraje třetí třetiny vyloučen Macík. Mateusz Siekierka našel volný prostor u levé tyče a zakončil. Neuběhla ani minuta a Kacper Marcin Macias se prosadil z pravého kruhu. Poruba najednou prohrávala pouze o dvě branky a třetí gól vstřelila v 59. minutě, kdy se z prostoru mezi kruhy trefil Filip Hlaváč. Hosté vyzkoušeli u hru v šesti, ale domácí závěrečnou power play ubránili.

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že po vyrovnané první třetině se nám druhá třetina velice vydařila. Šli jsme do čtyřbrankového vedení. I když výsledek vypadal jednoznačně, hra byla vyrovnaná a k nám se v některých momentech přiklonilo štěstí. Je jenom škoda, že v poslední třetině, kdy jsme měli zápas dohrát na tutový výsledek, jsme takovou přemírou snahy a částečně i nervozitou zápas dramatizovali. Za tři body jsme určitě moc rádi.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba 2011): Dneska jsme se přesvědčili, že hokej se hraje tři třetiny a ne jenom jednu. Dvě třetiny jsme odehráli hrozně laxně, z naší strany tam nebylo nic. Nebylo blokování střel, nebyla hra do těla. Hráče můžeme pochválit až za třetí třetinu. Hodně těžko se dohání výsledek 0:4, ale nakonec jsme to uhráli na 3:4. Bereme prohru, ale musíme se z toho poučit. Z naší strany první dvě třetiny velice laxní, tak se o body nehraje.