Postrachové vsetínských dorostenců přijíždí k odvetě

Petr Vychopeň • 16.10.2008

V s e t í n - 2:10 a 1:10. Tak přesně takové skóre si vsetínští dorostenci odvezli z prvního, respektive druhého kola letošní sezóny. A střet s pardubickým Moellerem a pražskou Spartou je znovu na paškále. I přesto, že se tentokrát Valaši představí proti svým nepříliš oblíbeným soupeřům na domácím kluzišti, nemění se fakt, že hosté z Čech jsou favority. Buly s desátými Pardubicemi je v pátek od 17:00, s druhou Spartou pak v sobotu od 12:00. Potvrdí se papírové předpoklady nebo zelenožlutí oplatí svým rivalům vysokou porážku ze začátku sezóny?

Před vypuknutím 13. kola nejvyšší dorostenecké soutěže můžeme konstatovat, že Vsetínští si nevedou nijak slavně. Na svém kontě mají pouze osm bodů, což je momentálně řadí na jednadvacátou příčku. Hůře už na tom je jenom Olomouc, Písek a Šumperk, přičemž dva prvně jmenované týmy mají stejný počet bodů jako zelenožlutí.

Poslední Šumperk jich nastřádal šest. V předešlém, tedy 11. a 12. kole, Valaši narazili na plzeňský Lasselsberger a Karlovy Vary. Ani na jednoho ze soupeřů však nestačili a teď před nimi stojí další velké sousto - Sparta s Pardubicemi.

Pardubice: 10. místo, 22 bodů, skóre 54:40

Trenér východočeských Pardubic Jiří Fibiger naskočil do sezóny přímo bravurně, když se svým týmem porazil právě Vsetín, a to 10:2. Od té doby už sice Pardubičtí podobnou fazónu nezopakovali, přesto si však momentálně drží pěknou desátou pozici, přičemž na první Liberec ztrácí jedenáct bodů.

Největším kanonýrem svého týmu je Tomáš Nosek se sedmnácti body (6+11). O pouhý jeden bod má na svém kontě Marek Hemský (11+5) a třetím hráčem, který se dostal nad desítku získaných bodů je Jiří Půhoný (5+6). Mezi tři tyče Moelleru se podle všeho postaví Vojtěch Štrof, který se před duelem může pyšnit procentuální úspěšností 92.17%.

Když sebereme v potaz, že první měření sil mezi Vsetínem a Pardubicemi skončilo již zmíněných 10:2 ve prospěch Moelleru a přičteme k tomu i fakt, že Valaši na svého soupeře ztrácí čtrnáct bodů, hosté budou jasným adeptem na tři body. Ne vždy se však předzápasové prognózy stanou skutečností. Vsetínští mají svému sokovi co oplácet. Pokud chcete být svědky tohohle duelu, buďte od 17:00 na vsetínském Lapači.

Sparta: 2. místo, 32 bodů, skóre 61:27

Dorostenci s "S" na hrudi proplouvají sezónou 2008/2009 více než dobře. Jasně o tom svědčí fakt, že z dosavadních dvanácti utkání prohráli jen jednou! O deklasování Sparťanů se postarali hned v prvním kole Zlínští, od té doby zažívají Pražané skvělou formu.

Kromě dorostenců z Baťova města dokázali Spartu potrápit jen Vítkovice, ale i ty nakonec po prodloužení svému soupeři podlehli. Sobotní protivník VHK tak ztratil jen čtyři body. Co se produktivity týče, perfektních výsledků dosahují tito hráči: Valerij Kniazev (7+9, Tomáš Rubeš (7+8), Zdeněk Doležal (5+7) a do čtverky nejúspěšnějším se vměstnal i jeden obránce - Radek Vítek (4+8).

Stejně jako proti Pardubicím bude mít Vsetín o motivaci postaráno. Stačí se ohlédnout za druhým kolem, ve kterém svěřenci kouče Jenáčka prohráli zatím největším rozdílem - 1:10. Měření sil mezi celkem Sparty a domácím Valachů začne v sobotu v 12:00. Pro vsetínské to bude čtvrtý zápas na domácím kluzišti. Bude domácí publikum spokojeno s výkonem svých mladíků?

Vzájemné zápasy:

HC Moeller Pardubice - Valašský hokejový klub 10:2 (5:1, 3:1, 2:0 )
HC Sparta Praha - Valašský hokejový klub 10:1 (3:1, 1:0, 6:0)

Sestavy v minutém kole:

Vsetín: Sommer - Pelc, Hurtík, Trška, Tyralík, Studený, Synek - Ondra, Daněk, Kitzberger, Adámek, Horehleď, Podešva, Slováček, Kozák, Djorič, Klimek, Kajaba.

Pardubice: Langhammer (31. Štrof) – Škvor, Žemlička, Lenoch, Starý, Chaloupka, Beneš – Procházka, Březina, Zrůst, Chlupáč, Nosek, Jetmar, Tomín, Vlček, Hemský, Půhoný, Hradecký.

Sparta: Bílek (Sedláček) - Sobotka, Skřivánek, Kolář, Bodnář, Žovinec, Müller, Veselý, Dvořák, Vítek - Doležal, Kniazev, Rybalkin, Brzobohatý, Matějček, Rubeš, Eis, Dvořáček, Hampl.