Před fanoušky mužeme na Vsetíně chodit kanály, říká Daniel Brynecký

Jiří Kubják • 31.10.2010

Zápas jako z hororu, tahle by mohli vsetínští fanoušci označit utkání ve Frýdku - Místku. Domácí se dostali zásluhou rožnovského rodáka Jana Kolaříka do vedení již po 11. vteřinách a skvěle se na valašský hokejový klub připravili. Hostující valaši sice v závěru snížili Danielem Tesaříkem na 5:1, přesto se po celé utkání trápili a k vidění byla jen spousta propagačních střel, která nečinila golmanu Polonyiovi mnoho starostí. Zápas v rozhovoru hodnotil i Daniel Brynecký, jedna se vsetínských posil před začátkem sezóny.

Danieli, do utkání jste vstoupili ještě hůř, než proti Uničovu, čím to bylo?
Nedokážu již na to odpovídat, nevím zda-li pak jsme Frýdek – Místek podcenili jako Uničov. Nechápu to, že s takovými soupeři ztrácíme body a nehrajeme tak, jako proti těm kvalitnějším.

Ze širokého kluziště z Frýdku – Místku se pravidelně vozila vysoká vítězství, někdy i dokonce dvojciferná. Dnes to byla naopak vysoká porážka?
Zápas nám opět nesedl a pokud nezačneme hrát tak, jako hrajeme doma, tak zápasy mohou vypadat podobně.

Čím si vysvětlujete tento dvojnásobný kolaps, který se udál během jednoho týdne?
Netuším, snad to byla smůla, která se nás odlepí a to štěstí se přikloní na naší stranu proti silnějším soupeřům.

Herní styl Frýdku – Místku Vám dlouhodobě seděl a tohoto soupeře jste přehrávali díky šikovné a chytré kombinační hře, to vše dnešní utkání postrádalo?
Určitě je to tak, Frýdek – Místek je dobrý kádr se spousty mladých hráčů, kteří jsou bojovníci, což je někdy horší, než zkušenější družstvo. Zkrátka jsme se ze zápasem moc neporvali. Měli jsme i nějaké šance a kdybychom vyrovnali na 1:1, tak by se zápas vyvíjel úplně jinak.

Přesto předvést takový výkon vůdčí desítkám fanoušků, cestujících několik km. na zápas, chce jistě obrovskou kuráž?
Pro nás je tohle hanba a můžeme se před nimi jen stydět a na Vsetíně chodit kanály.

Čeká Vás zápas v Havířově a poté série tří zápasů na domácím hřišti proti velice silným celkům, s jakou taktikou se půjde do dalších bojů?
Určitě musíme začít více zodpovědně, hlavně bez gólů a začít konečně vozit body. Přeci jen máme za sebou polovinu základní části a věřím, že se konečně chytneme a začneme hrát líp.