Před reprezentační pauzou se Vsetín vydá do Havířova

Jan Tajzler • 31.01.2020

Chance liga ve zběsilém tempu překonala první měsíc kalendářního roku 2020, na prahu toho druhého čeká na kluby poslední oddych před finišem sezony. Vsetín určitě načasování reprezentační pauzy uvítá už jen vzhledem k rozsáhle marodce. Před pauzou však zbývá Valachům odehrát ještě jedno utkání, cesta zelenožlutých v sobotu povede do slezského Havířova. Podaří se Vsacanům přivézt důležité body? Utkání startuje v Gascontrol Aréně v 17:00.

Havířov bojuje o šestku, trápí ho však marodka

Havířovu se v poslední době příliš nedaří. Azet z osmi odehraných utkání zvládl pouze jediné, když v rámci krajského derby uspěl na porubském ledě 2:1. Jinak to však se Slezany nevypadá příliš na dobré rozpoložení. V Českých Budějovicích schytali sedm branek, stejně tak i v domácím prostředí proti pražské Slavii. Úspěch se nedostavil ani na přerovském ledě, kde Azet podlehl těsně 2:3.

Havířov se v tabulce nachází na 7. místě, které je první pod čarou přímého postupu do čtvrtfinále. Na 6. Litoměřice ztrácejí v Havířově 2 body. Elitní čtverka už je pro Slezany nejspíš utopií, k dosažení 4. Chomutova jim schází 12 bodů a k takovému progresu by byla zapotřebí tučná vítězná série. Spíš se dá předpokládat, že Havířov se bude ve zbytku nadstavby prát o šestou pozici s Litoměřicemi a Porubou.

Havířovský tým táhne z pozice nejproduktivnějšího hráče a nejlepšího střelce Jakub Kotala (16+23). Zkušenosti dodává Filip Seman (9+20) ten však naposledy nastoupil proti Chomutovu a jeho start se Vsetínem je zatím nejistý. Proti Valachům bude Azetu scházet také produktivní útočník Lukáš Bednář (14+11). Trenér Jiří Režnar se tak bude spoléhat po Kotalovi také na Radka Veselého (13+13).

Havířov čítá ztráty také v defenzívě, hostování ve Slezsku ukončil nejofenzivnější z beků Ondřej Kachyňa, jenž se vrací do českobudějovického Motoru. Roli produktivního obránce tak přebírá Alex Rašner (2+13). Rozvlnit soupeřovu síť umí i David Chroboček (5+9). Po třech zápasech v lednu odchytal havířovský mladík Jiří Matoušek, jenž si vychytal úspěšnost zákroků na úrovni 92,31% a průměrně inkasoval 2,24 branky na zápas. Proti Vsetínu by však měla být připravená jasná jednička Havířova Aleš Stezka, ten má čísla sice trochu horší, ale v Chance lize letos nastoupil již ke čtyřiceti utkáním.

Vsetín se pokusí o tříbodový export ze Slezska

Valaši začali poslední týden před reprezentační pauzou dobře, když na svém ledě vynulovali Chomutov 2:0, a vítězstvím tak vzdali hold klubové legendě Josefu Ryžovovi. Ve středu se pak Vsetín přesunul k dalšímu utkání do pražského Edenu, kde nastoupil proti Slavii. Do hlavního města odjeli Vsacané značně oslabení, na palubě autobusu chyběli David Tůma s kapitánem Vítem Jonákem a start dvou produktivních útočníků je ohrožen i v sobotním utkání ve Slezsku. K tomu je třeba připočíst také absenci tahouna Radima Kucharczyka a defenzivní opory Ondřeje Slováčka

Přes výše uvedené absence se však Vsetínu podařilo na ledě rozjeté Slavie odehrát vyrovnané utkání, které až těsně před koncem základní hrací doby rozhodl domácí Kubica ve prospěch pražského celku. „Jsme zklamaní, měli jsme si odvést minimálně jeden či dva body. Ve druhé třetině jsme mohli dát více gólů a odskočit, ale to se nám bohužel nepodařilo. Dostali jsme gól v poslední minutě. Je to škoda, ale my se určitě připravíme na sobotu a věřím, že budeme bodovat,“ hodnotil utkání trenér Luboš Jenáček, který společně se svým kolegou Jiřím Dopitou bude moct od soboty využít služeb nové akvizice ve vsetínském kádru Romana Vlacha.

Vsetín se letos s Havířovem utkal již čtyřikrát. První duel na startu základní části ovládl Azet 2:0. Odveta na Valašsku se zase povedla Vsetínu, když zvítězil 3:1. Následovalo vánoční utkání v Gascontrol Aréně, kde tentokrát Vsacané urvali dva body v samostatných nájezdech (3:2). Poslední měření sil se odehrálo mezi valašskými kopci a Vsetín znovu naplno bodoval, tentokrát po vítězství 4:1. V letošní sezoně tak má Vsetín s nevyzpytatelným Havířovem mnohem lepší bilanci než v předešlém ročníku, ovšem na plnohodnotné vítězství z havířovského ledu v rámci společného působení v Chance lize od roku 2017 stále čeká. Podaří se to Dopitovým svěřencům zlomit právě v sobotu? Na to budou přicházet odpovědi od 17:00. Pokud se do Havířova nechystáte osobně, můžete průběh utkání sledovat prostřednictvím textové online reportáže, jíž najdete pod odkazem v infobaru na hlavní stránce webu.

Sestavy v minulém kole:

Havířov: Stezka – Rašner, Mrowiec, Malina, Nepokoj, Kachyňa, Chroboček – Kotala, E. Němec, O. Procházka – Doktor, Baláž, Bambula – Fridrich, Maruna, Dvořák – Bernovský, Danielčák, Pawliczek.

Vsetín: Bláha – Ondračka, Smetana, J. Drtina, Jeřábek, Hryciow, Hunkes – Hořanský, Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, Karafiát – Procházka, L. Volf, Dostálek – Vašenka,

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov