Přihodí–li radnice dva miliony, bude stadion městský

Václav Trávníček • 15.05.2008

V s e t í n – Jednání mezi vlastníkem zimního stadionu - společností ZETEX - a městem Vsetínem stále neberou konce. Poslední částka, kterou byl jeho současný vlastník ochoten akceptovat, bylo sedm milionů korun. Vsetínská radnice však dala najevo, že je za stadion připravena zaplatit nanejvýš pět milionů. Nastává tedy otázka: Jestliže je město připraveno platit za provoz stadionu (nepočítejme rekonstrukci) asi osm milionů ročně po dobu několika let, byl by nyní problém nalézt v rozpočtu potřebné dva miliony? Je totiž jisté, že když radnice tuto částku najde a přidá ji k nabízeným pěti milionům, stadion bude definitivně její. „Za zimní stadion požadujeme sedm miliónů, které chceme vložit do rekonstrukce sousední víceúčelové haly,“ řekl dnes našim stránkám jednatel společnosti ZETEX Josef Goldefus.

„Navíc nepožadujeme celou částku splatit najednou, akceptujeme splátkový kalendář. Město by tedy mohlo stadion splácet po dobu několika let,“ dodal. Jednatele současného vlastníka stadionu trápí zdravotní problémy, má dokonce nastoupit do nemocnice. Proto jsou jednáním s městem pověřeni dva jiní zástupci společnosti. Jestliže město nalezne zbývající dva miliony v rozpočtu, mělo by se tak stát co nejdříve. Situace je totiž silně vyhrocená.

Toho jsou si vědomi především fanoušci, jimž dochází trpělivost. Podle vyjádření Fans Clubu panuje mezi příznivci vsetínského hokeje rozčarování. Jeho zástupci se chystají poslat na město dopis, ve kterém budou žádat vysvětlení současné situace. Mluví se také o případných demonstracích či sbírce, kterou by po vzoru fotbalových Bohemians mohli fanoušci postavit vsetínský hokej na nohy.