JAKUB TEPER: Vracím se s velkým očekáváním, klub se hodně posunul

Patrik Kopáč • 15.05.2023

Obránce Jakuba Tepera si mohou fanoušci pamatovat z působení na Vsetíně v letech 2017 až 2020, kdy byl i při postupu Valachů do Chance ligy. Týmový úspěch by zde rád zopakoval. "Rád bych zde něco kolektivně vyhrál, jak se nám to tady společně podařilo před několika lety," hlásí jednatřicetiletý bek původem z Českého Těšína.

Kubo, na Vsetíně jsi již působil. S jakými pocity se vracíš?
Vracím se s velkým očekáváním. Klub se hodně posunul za ty roky, co jsem tady nebyl. Poslední sezony se tady hrají finále a semifinále, takže to bude výzva.

Jak se zrodil tvůj návrat? Ve Frýdku-Místku jsi byl loni kapitánem, jaký byl důvod odchodu?
Hned po konci sezony ve Frýdku-Místku jsme se s klubem domluvili, že tam dál nebudu pokračovat. Za měsíc snad budu končit vysokou školu, kterou nedaleko Frýdku studuji, tak jsem si řekl, že bych chtěl jít někde, kde se hraje o vrchní příčky a kde je možnost zažívat pocit vítězství pravidelně. To se nám bohužel ve Frýdku moc nedařilo, jelikož je to farma Třince. Když tedy pan Tesařík zavolal, domluvili jsme se hodně rychle. Říkal jsem si totiž, že pokud někam přestoupit v rámci Chance ligy, tak jedině na Vsetín.

S jakým očekáváním přicházíš?
Dva roky po sobě se tady hrálo finále a já bych si ho rád zahrál taky. Očekávám, že se minimálně do toho finále zase dostaneme a že se porveme o postup do extraligy.

A co očekávání ohledně tvojí osoby?
Tak osobní statistiky jsou jedna věc a nějaké očekávání budou určitě vždy. Mnohem důležitější ovšem bude to, jestli náš poslední play-off zápas v sezoně bude vítězný a nebo ne. Především to určí úspěšnou sezonu u nás všech.

Jsou v týmu ještě hráči, se kterými si hrál v minulosti za Vsetín?
Z bývalé party je tady ještě např. Adam Hořanský, Luboš Rob či Vít Jonák. Ale dost se to obměnilo, asi bych hráče dokázal spočítat na prstech jedné ruky.

Vybereš si na dres znovu číslo 7, ve kterém si hrával dříve?
Pokud bude volná tak si ji rád vezmu.

Má to číslo nějaký příběh?
Asi nemá. Když jsem šel dříve na Vsetín tak jsem si jí vybral a od té doby s ní hraju všude. Ale žádný hlubší význam to nemá.

Vzpomenul jsi vysokou školu. Co studuješ?
Studuji obor Učitelství odborných předmětů se zaměřením na Obchod a služby (s didaktikou) na Pedagogické fakultě Ostravské Univerzity. I proto jsem byl rád, že jsem mohl doteď působit ve Frýdku-Místku, kde jsem byl prakticky doma a měl jsem to patnáct minut od školy. Hodně mi klub vycházel vstříc, mohl jsem některé tréninky kvůli škole i vynechat, což bych si v předních klubech ligy asi nemohl dovolit. Každopádně za měsíc mám státnice, tak už se těším, až to budu mít za sebou, jelikož to studuji už 5-6 let a jsem z toho docela vyčerpaný.

Si odchovancem třineckého hokeje, kde jsi odehrál i pár zápasů v extralize. Jak si vysvětluješ jejich nadvládu poslední roky?
Jsou tam skvělí hráči s výborným charakterem. Všichni jsou vítězné typy a trenér Varaďa je naučil ten styl hokeje, který teď předvádí a naladil tam vítěznou mentalitu. I když se jim v základní části moc nedaří, v play-off je z nich dobře namazaný stroj. Každopádně je to tam opřené o mnoho reprezentantů jak z Čech, tak i ze Slovenska a upřimně se těm úspěchům moc nedivím.

Jak vnímáš letní přípravu?
Mně to nevadí. Suchá příprava mi nikdy nevadila a vždy jsem rád, když se to obohatí o nějaké hry atd. Nemám k tomu výhrady, že bych vyloženě trpěl. Spíš si to i někdy užívám.

Jak se ti hrálo na Lapači v roli soupeře?
Těžce :-)... Tím, že jsem sem vždy přijel jako outsider, tak to bylo hodně náročné. V rámci Chance ligy byl Vsetín v posledních letech vždy extrémně kvalitní a nebyla to žádná legrace, když nás tady zavřeli v obranném pásmu. Do toho je zde vždy hodně znát fanoušky, takže pro soupeře nic jednoduchého.

Zaregistroval jsi během těch let i nějaké skandování na tvou adresu - či už v dobrém, nebo i zlém?
Myslím, že to bylo v loňské sezoně, když vsetínští fanoušci vyvolávali mé jméno. To bylo moc hezké a zahřálo to u srdce. Takže se na zdejší atmosféru a fanoušky hodně těším a doufám, že jim budeme po celou sezonu dělat výkony a výsledky radost, protože si to zaslouží.