Přípravná utkání pokračují, v úterý Valachy čeká Nový Jičín

Kristýna Guricová • 17.08.2009

Po Opavě a valašském derby s Bobry čeká na hokejisty VHK další soupeř. V úterní podvečer se představí na ledě Nového Jičína, týmu, se kterým se Valaši naposledy setkali v předkole play-off, ze kterého po nelehké bitvě vyšel vítězně tým zelenožlutých. V průběhu letní přestávky ale Novojičínské opustilo hned několik pilířů sestavy a obnovený tým, s věkovým průměrem 23 let, se teprve poznává a sehrává. Utkání se odehraje na ledě soupeře od 18 hodin, vstupné je dobrovolné a výtěžek z něj ppputuje na Mateřskou školku v Kuníně, kterou vyplavila velká voda.

Kádr Nového Jičína zaznamenal před letošní sezónou značných změn – hned šest hráčů se z rozličných důvodu rozhodlo na severu Moravy nepokračovat – z rodinných důvodů opustil manšaft modrobílých Kamil Glabazňa, do sousedního Valašského Meziříčí odešlo zkusit štěstí hned trio hráčů – Přemysl Vašut, Bohuslav Hruškovský a Luděk Lhotský, kariéru ukončil Václav Slabý a zahraniční angažmá si hledá Martin Kabeláč. Opačným směrem, tedy do novojičínské kabiny, si našli cestu brankář Jiří Slabý z Olomouce a Petr Hladký z Prostějova, staro-novou posilou se pak stali Jaroslav Petružálek a Marek Pavlačka.

Tým Nového Jičína, ve kterém je polovina hráčů mladších 20 let (včetně), začal trénovat na ledě Valašského Meziříčí o týden později než Valašský hokejový klub a porce odehraných přípravných zápasů je tudíž poloviční. Svěřenci trenérů Kneblíka a Havlíka odehráli zatím pouze dvě přípravná utkání, obě proti týmu Orlové a v obou, úterní soupeř Vsetína, prohrál rozdílem jediné branky – 4:5 a 3:4 po samostatných nájezdech. V úterý na zimním stánku v Novém Jičíně tak Valaši budou teprve druhým soupeřem, který v přípravě prověří mladičký novojičínský kádr.

Předchozí přípravná utkání Nového Jičína

HC Orlová – HC Nový Jičín 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 17. Dušek (Kraft), 25. Urbánek (Grygar, Dušek), 32. Kotásek (Hanzl), 56. Urbánek (Dušek, Hanzl), 60. Kraft (Samiec, Urbánek) – 29. Částečka J. (Uhlár), 30. Bacul (Zedník P., Toman M.), 53. Zedník A. (Tomášek), 56. Toman M. (Bacul)

HC Nový Jičín – HC Orlová 3:4sn (0:0, 2:0, 1:3 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Skaloš (Hladký, Částečka R.), 36. Bacul (Zedník P., Pavlačka), 51. Bacul (Pavlačka, Zedník P.) – 43. Studený (Samiec), 45. Rozum (Kotásek), 51. Studený (Hegegy)

Sestavy v minulých zápasech:

Vsetín: Hromada - Pšeja, Bezouška, Černý, Šimek, Matula, Horák - Mikeš, Sakrajda, Brunec - Korčák, Štraub, Ševčík - Stantien, Ašer, Knebl - Tesařík, Matějka, Mokrejš

Nový Jičín: Slovák (31. Polonyi) - Skaloš, Petružálek, Částečka J., Gulda st., Pelikán, Valchář, Kuděla, Urban - Hladký, Macháček, Sluštík - Zedník P., Pavlačka, Bacul - Tomášek, Toman M., Uhlár - Toman R., Gebauer, Gulda ml. - Zedník A., Částečka R.