Přípravné zápasy pokračují: Na Lapač přiletí Jestřábi z Prostějova

Radek Bařina • 18.08.2011

Přátelské utkání s pořadovým číslem čtyři, čeká v pátečním podvečeru hokejisty VHK Vsetín. Na Lapači přivítají Jestřáby z Prostějova, čili celek, s nímž se již během přípravy na sezónu 2011/12 jednou utkali. Bylo to shodou okolností přesně před týdnem a Hlobilovi svěřenci podlehli Jestřábům 4:3 po samostatných nájezdech. Zda se Valachům podaří odveta, se můžete přesvědčit na vlastní oči. Utkání se hraje v pátek od 18:00.

Vsetínští stihli v rámci přípravy odehrát již tři zápasy, přičemž jejich bilance lze označit za průměrnou. V krátkosti připomeňme, že v prvním přípravném zápase zdolali Přerov 5:4, poté prohráli po trestných stříleních v Prostějově 4:3 a naposledy si Valaši vyzkoušeli svou formu v úterý na ledě Uherského Hradiště. Nutno dodat, že minimálně výsledkově Vsetínu toto utkání vůbec nevyšlo, neb po třetinách 0:0, 6:2 a 2:2 podlehl loňskému nováčkovi soutěže 8:4.

V koncovce se zatím prosazují především nové tváře ve vsetínských barvách Ondřej Hruška a František Zúbek. Střeleckou hokejku sebou momentálně vozí též zkušený bek Zbyněk Spitzer, který se v dosavadních zápasech trefil dvakrát. Více než produktivita ale zatím trápí trenérský triumvirát na lavičce VHK defenzivní složka hry – průměr pěti inkasovaných branek na zápas není úplně ideální hodnotou a Vsetínští se na tento nedostatek jistě budou chtít v dalších fázích přípravy zaměřit.

O špatné hře v obraně ovšem mluví i zítřejší soupeř Vsetína z Prostějova. Ten během přípravy stihl sehrát dva zápasy. Kromě duelu se Vsetínem se střetl se staro-novým prvoligistou ze Šumperka a i tento prostějovský zápas rozhodovaly až samostatné nájezdy. Po normální hrací době totiž skončilo utkání 5:5. V dovednostní soutěži poté byli úspěšnější domácí v poměru 2:1. Trenér Hanáků Petr Zachar si po zápase stýskal nad množství chyb v defenzívě a také nad zraněními. Po dvou přípravných zápasech totiž mají Prostějovští na marodce už tři hráče. Tento fakt ale nic nemění na tom, že v Prostějově letos budují velmi ambiciózní mančaft, který by se rád držel v popředí druholigové tabulky. Svůj potenciál budou chtít Jestřábi jistě ukázat i v pátek na vsetínském ledě.

Ještě jednou připomeňme, že utkání začíná v pátek v 18:00 a ve stejnou dobu začne i tradiční online přenos.

Předpokládané sestavy:

Celek z Hané se v utkání bude muset pravděpodobně obejít bez zraněných Zachara, Peštulky a Pašky, Vsetínu bude ze stejného důvodu chybět Petr Hruška. Jinak se dá předpokládat, že sestava VHK bude velmi podobná té, která byla k vidění v dosavadních zápasech přípravy.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) - Šimek, Farda, Mečiar, Doležálek, Hoďa, Žabčík, Spitzer - Tesařík, Zúbek, Vítek, Brynecký, Vaněk, Hruška O., Dědek, Holík, Jánský, Korčák, Kubo, Brandis.

LHK Jestřábi Prostějov: Zavadil (Musil)- Kolibár, Kumstát, Tomiga, Osina, Doseděl, Finkeš, Tomiga, Stejskal, Duba, Ševčík, Žajgla, Čuřík, Smejkal, Černý, Stráněl, Šebek.