Proti Vsetínu se postaví i Jiří Dopita

Aleš Koňařík • 30.09.2003

V s e t í n – V utkání Pardubic se Vsetínem není těžké ukázat na jasného favorita. Střetne se vedoucím mužstvo s desátým, do sestavy Pardubic se po absenci vrací jedna z největších hvězd extraligy Jiří Dopita. Proti klubu, ve kterém strávil většinu své úspěšné kariéry, nastoupí poprvé.

Loňské zápasy:

5.kolo Pardubice - Vsetín 4:1
(Rolínek, Průcha, Divíšek, P.Sýkora - Hudler)

18.kolo Vsetín – Pardubice 2:5
(Frolo, Kucharczyk – Kolář, Duben, Průcha, Blažek)

31.kolo Pardubice – Vsetín 5:1
(Kudrna, Mikeska, Kolář. M.Sýkora, Průcha - Vampola)

44.kolo Vsetín – Pardubice 5:0
(Gardoň 2x, Jaškin 2x, Frolo)

Dopita poprvé proti Vsetínu

Ve žlutozeleném dresu vybojoval pět titulů a vždy byl klíčovou postavou týmu. Teď se Jiří Dopita poprvé v extralize postaví proti Vsetínu. Dva mizerné roky v zámoří mu příliš neubraly na reputaci v Česku a jeho podpis Pardubicím byl mezi předsezónní mi přestupy událostí číslo jedna. Mlčenlivý obr, který zanevřel na média kvůli rozmazávání jeho údajných daňových problémů, se tradičně rozjíždí pomaleji a ve třetí pardubické formaci dosud nasbíral tři body (1+2). Soupiska Pardubic i bez exvsetínského kapitána budí zasloužený respekt a východočeský klub i letos patří mezi hlavní kandidáty na zisk titulu, který jim loni o zápas unikl. Mikeska, bratři Sýkorové, Kolář, Koukal, Průcha, Lubina, Janecký, Blažek…co formace, to prakticky útok schopný naskočit do reprezentačního mužstva. Zajímavou akvizicí je i Slovinec Tomas Razingar, který má již na kontě tři góly. Sezónu sice Pardubice zahájily překvapivou porážkou v Plzni 3:1, od té doby již jdou od vítězství k vítězství.

Postřeh ze střídačky: Patrik Luža o duelu s Pardubicemi

„Pardubický tým je hodně našlapaný, my můžeme maximálně jen překvapit. Taktika, jak by bylo možné uspět, je ale na pohled jednoduchá: hrát stoprocentně dozadu a proměňovat brejky. Možná to někoho překvapí, ale za nejvýraznější hráče Pardubic považuji mladé útočníky Koláře, Průchu a Koukala.“

Sestavy v minulém kole:

Pardubice: . Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, Novotný, Duben, Podhradský, Zábranský - Jaroslav Kudrna, Blažek, Lubina - P. Sýkora, Divíšek, Janecký - Razingar, F. Mrázek, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha.

Vsetín:Biegl - Jaškin, Němec, Luža, Vyrůbalík, Kuboš, J. Polák - Hudec, Stantien, Hašek (Vak) - Vampola, Štraub, Demel - Dubec, Hruška, Selingr